Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedawnienie mandatu? :)


wilku213

Rekomendowane odpowiedzi

Mi ostatnio przyszlo pismo do domu z US i 2gie do ksiegowej, zeby potracila z pensji. W sumie mam niezaplacone 2, o jeden sie tak uporczywie domagali, wiec zostalo potracone na ten jeden mandat i nic nie mialem do powiedzenia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o jeden sie domagali tylko widocznie zajęcie obejmowało tylko jeden tytuł wykonawczy który dotyczył tego mandatu.

Widocznie osoba która tego dokonywała nie skompletowała akt albo nie miała na ten dzień tego drugiego mandatu jeszcze.

---------- Post dopisany at 00:01 ---------- Poprzedni post napisany at 00:00 ----------

Lo la boga..(...)

Jak na medalika przystało :grin::grin: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o jeden sie domagali tylko widocznie zajęcie obejmowało tylko jeden tytuł wykonawczy który dotyczył tego mandatu.

Widocznie osoba która tego dokonywała nie skompletowała akt albo nie miała na ten dzień tego drugiego mandatu jeszcze.

---------- Post dopisany at 00:01 ---------- Poprzedni post napisany at 00:00 ----------

Lo la boga..(...)

Jak na medalika przystało :grin::grin: :wink:

Bylem w sakarbowym i oba byly w danych, zreszta jeden z konca 2011 i drugi ktorego tyczyla cala sprawa w tych smiesznych pismach z bodaj wrzesnia 2012 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko raz przyjałem mandat a wcale nie trzeba sie po sadach włoczyc ,nie bylem ani razu policja cie tylko straszy ze sad ci dowali 2x tyle i wiecej punktow itd to nie prawda np. za pasy jest 100złi 2 pkt. w sadzie mi dali 50 zł i bez punktow. to po co ja mam brac od debili mandat jak moge miec mniejszy. a tym matołam poprostu sie papierow nie chce wypisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie płacić na raty poprostu na kwitku z poczty albo tytule przelewy piszesz na poczet mandatu nr##### imie nazwisko liczy sie wykazanie chęci płacenia i np mandat 500zł płacisz po 10zł miesiecznie i niepowinni naliczać odsetek bo placisz. info od byłego komendanta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie płacić na raty poprostu na kwitku z poczty albo tytule przelewy piszesz na poczet mandatu nr##### imie nazwisko liczy sie wykazanie chęci płacenia i np mandat 500zł płacisz po 10zł miesiecznie i niepowinni naliczać odsetek bo placisz. info od byłego komendanta :wink:

Nie wiem jak z odsetkami ale rzeczywiście można płacić w transzach. Pierwszy w życiu mandat (100 zł) tak właśnie opłaciłem. Najpierw 50 zł, po 3-4 miesiącach kolejne 50 zł. Wiadomo, że wyszło trochę więcej bo za przekaz pocztowy trzeba było zapłacić, dwa razy po 2,50 zł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie przyszło już kilka razy z US, że zajmują Mi część wpływu jakim jest renta rodzinna... za mandat 100 zł zabrali 105,73zł srednio po 3 miesiącach zabierają jak dostałem je w tym samym województwie a jak dostałem jeden mandat w województwie małopolskim to przyszło mi po pół roku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje bo wiadomo jak to jest z sądami i policją, po co mam się po sądach ciągać, a przecież policja zawsze ma rację :). Po to przyjmuję mandat, tak dla jasności.

Ostatnio chcieli mi dać stówę za to że przechodząc koło nich rozmawiałem z kumplem i coś tam powiedziałem "k**wa" a oni do mnie że stówę mandatu za to, ale wtedy zacząłem się kłócić z nimi że nie przyjmę żadnego mandatu, nie ma opcji, i czy to jest mądre ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie płacić na raty poprostu na kwitku z poczty albo tytule przelewy piszesz na poczet mandatu nr##### imie nazwisko liczy sie wykazanie chęci płacenia i np mandat 500zł płacisz po 10zł miesiecznie i niepowinni naliczać odsetek bo placisz. info od byłego komendanta :wink:

Nie wiem jak z odsetkami ale rzeczywiście można płacić w transzach. Pierwszy w życiu mandat (100 zł) tak właśnie opłaciłem. Najpierw 50 zł, po 3-4 miesiącach kolejne 50 zł. Wiadomo, że wyszło trochę więcej bo za przekaz pocztowy trzeba było zapłacić, dwa razy po 2,50 zł :decayed:

A kto Ci karze płacić na poczcie za 2.5zł ? Można za free przez neta puścić.

---------- Post dopisany at 18:08 ---------- Poprzedni post napisany at 18:06 ----------

idzie płacić na raty poprostu na kwitku z poczty albo tytule przelewy piszesz na poczet mandatu nr##### imie nazwisko liczy sie wykazanie chęci płacenia i np mandat 500zł płacisz po 10zł miesiecznie i niepowinni naliczać odsetek bo placisz. info od byłego komendanta :wink:

KOMPLETNA BZDURA.

Ten komendant to chyba za dużo nie wie o mandatach bo od mandatów nie ma odsetek. Jedynie koszty egzekucyjne powstałe w wyniku podjętych czynności przez Organ Egzekucyjny.

A żadne chęci płacenia nic nie pomogą - by wystawią tytuł wykonawczy na tą resztę należności co nie zapłaciłeś - nikt tego nie bierze pod uwagę że ty sobie to rozłożyłeś na raty.

Jeśli chcesz układ ratalny to składasz wniosek do wierzyciela. Złożenie wniosku nie wstrzymuje egzekucji. Jeśli dostaniesz decyzje o układzie ratalnym to Urząd Skarbowy zawiesza postępowanie egzekucyjne i wtedy mozesz sobie płacić raty ale wg tego jaki dostałeś harmonogram spłaty.

Jeśli się spóźnisz z ratą - to układ zostaje zerwany a postępowanie egzekucyjne podjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie płacić na raty poprostu na kwitku z poczty albo tytule przelewy piszesz na poczet mandatu nr##### imie nazwisko liczy sie wykazanie chęci płacenia i np mandat 500zł płacisz po 10zł miesiecznie i niepowinni naliczać odsetek bo placisz. info od byłego komendanta :wink:

Nie wiem jak z odsetkami ale rzeczywiście można płacić w transzach. Pierwszy w życiu mandat (100 zł) tak właśnie opłaciłem. Najpierw 50 zł, po 3-4 miesiącach kolejne 50 zł. Wiadomo, że wyszło trochę więcej bo za przekaz pocztowy trzeba było zapłacić, dwa razy po 2,50 zł :decayed:

A kto Ci karze płacić na poczcie za 2.5zł ? Można za free przez neta puścić.

W 2005 nie miałem konta bankowego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...