Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie obroty silnika


beny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! Otóż mam taki problem.. Silnik na wolnych obrotach najczęściej w sytuacji gdy stoję na światłach i mam "wrzuconą jedynkę" narzuca aż 3,5tyś obrotów! wtedy daję lekko gazu i najczęściej choć nie zawsze obroty wracają do normy, wcześniej przed tymi objawami miałem coś takiego przy odpalaniu ale narzucał 1.2tyś obrotów i jak puszczałem sprzęgło to już było w normie, więc nawet nie zwracałem na to uwagi. Mój silnik to 1.6 zasilany gaziwem :)

Dziękuje za wszystkie pomocne odpowiedzi ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj beny.

Wstępnie musiałbyś wyeliminować sprawę związaną z gazownią czy to przypadkiem nie od niej coś się dzieje. Przyczyn może być wiele, ale na początek sprawdź przepustnicę to częste awarie, albo jest zawalona syfem, albo już przyszedł jej koniec, wyczyść zrób adaptację może się uda, może pomoże, przerabiałem ten temat ale sprawa ogólnie nie wygląda za ciekawie bo z reguły sprowadza się do wymiany przepustnicy. No chyba że gdzieś coś możesz mieć z podciśnieniem, sonda. Nikt nie uleczy ci pojazdu bez wizyty w warsztacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyść przepustnicę zrób adaptację, jak nie pomoże to zobacz co VAG pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tez szczelnosc dolotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze pomoge moze nie.. ale kiedys mialem tak w oplu astrze ze podnosil mi obroty na swiatlach jak stalem.. bylem w serwisie powiedzieli ze to wina komputera.. moj mechanik jeszcze jakies inne rzeczy wymyslal.. ale ja dalej jezdzilem.. az pewnego dnia rano ide do astruni.. a tu akumulator padl.. okazalo sie ze samochod sam podnosil obroty zeby doladowac akumulator.. po wymianie na nowy wszystko wrocilo do normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi, teraz mam już jakiś punkt zaczepny. Najpierw pojeżdżę trochę na benzynie i ewentualnie później zajmę się przepustnica. Jeszcze raz dzięki ! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepustnicą zajmij sie od razu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...