Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa ręczna regulacja świateł - A3 ksenon polift


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj byłem na badaniu technicznym.

Pan diagnosta wytkną mi, że mam popsuty mechanizm ręcznego ustawienia świateł.

I skazał kupić nowe lampy ;) Jak by wiedział, że nowe oryginalne lampy kosztują tyle ile on zarabia miesięcznie to by zgasł :)

Światła ustawiane były okrągły rok temu na poprzednim badaniu i wszystko było dobrze.

W każdym bądź razie elektroniczna regulacja działa, ale muszę przyznać diagnoście racje bo auto bardzo źle świeci, oświetla dosłownie metr przed samochodem.

Czy diagnosta nie umiał się obsłużyć czy coś się zepsuło ?

Tutaj mój VIN : WAUZZZ8LZ1A042929

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jak masz ksenony to nie ma możliwości ręcznej regulacji wysokości świateł, no chyba, że chodzi Ci o śruby które się wkręca/wykręca przy samej lampie, ale nie wiem co by tam się mogło zepsuć, ewentualnie jest coś połamane i wtedy albo kleić (jak jest co) albo wymiana lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeżeli to twój wóz to nie masz chyba oryginalnych ksenonów tylko zwykłe hid'y, ponieważ nie widzę sprysków w zderzaku, a jest to nieodzowne wyposażenie auta z ksenonami.

Co bym radził to:

wyrzucił hid'y i zainstalował zwykłe żarówki oraz regulację lamp na byle jakiej stacji diagnostycznej (robią to za 10 - 15zł)

Tylko nie daje mi do myślenia to, że diagnosta nie mógł ich wyregulować, zrób lepiej zdjęcie swoich lamp od góry tak, aby było widać czy masz coś tam połamane czy nie (oczywiście przy otwartej masce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mój wóz.

---------- Post dopisany at 17:32 ---------- Poprzedni post napisany at 17:30 ----------

Mam zwykłe żarówki, ostatnio wymieniałam na Osramy Night Break Plus H4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem, w temacie piszesz o ksenonach, potem piszesz, że masz zwykłe żarówki oraz że lampy kosztują tyle co cała pensja diagnosty. Tzn. myślisz że diagnosta zarabia 329zł (Audi A3 00-03 reflektory lampy DEPO lewy + prawy (2934739516) - motoAllegro)?? Zrób zdjęcia lampy z każdej strony i może coś poradzimy, bo w tej chwili dyskusja jest bezprzedmiotowa bo nikt nie wie WTF ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak jak jest w opisie aukcji... 400zł to kosztuje zamiennik, a para nowych oryginalnych lamp kosztuje jednak tyle ile pensja diagnosty ;-) No tak czy nie B-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak jak jest w opisie aukcji... 400zł to kosztuje zamiennik, a para nowych oryginalnych lamp kosztuje jednak tyle ile pensja diagnosty ;-) No tak czy nie B-)

kolego czcze gadanie, rob zdjecia i wrzucaj i okresl sie co masz w tych lampach za zarowki..:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, ale nie sądzę, abyś kupował lampy w ASO do auta z 2000r. więc podałem link do zamienników, a poza tym jak chcesz oryginały to kupisz używane na jakimś szrocie bądź allegro w bardzo dobrym stanie w cenie zamienników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon pewnie dokładany a korektor wysokości świateł został i teraz trzeba go zastąpić czymś innym :decayed: Lampy może powypalane i trzeba oddać do regeneracji odbłyśniki + czyszczenie środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie źle się wysłowiłem... z tym ksenonem to są zwykłe HID'y...

Jakieś pół roku temu wymieniałem żarówki od świateł mijania (H4 albo H7 już nie pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan diagnosta wytkną mi, że mam popsuty mechanizm ręcznego ustawienia świateł.

I skazał kupić nowe lampy ;) Jak by wiedział, że nowe oryginalne lampy kosztują tyle ile on zarabia miesięcznie to by zgasł :)

Nic ci jego zarobków, on sprawdza stan techniczny auta, ty utrzymujesz auto w stanie technicznym dobrym.

A reflektory mozesz kupić 15-letnie, tak jak auto, byle sprawne.

Czy diagnosta nie umiał się obsłużyć czy coś się zepsuło ?

A ty nie potrafisz?

Panowie źle się wysłowiłem... z tym ksenonem to są zwykłe HID'y...

Jakieś pół roku temu wymieniałem żarówki od świateł mijania (H4 albo H7 już nie pamiętam)

Xenon, HID, H4. Widzę, że z ledwością odróżniasz koło od reflektora. :facepalm:

Nawet, jak jakaś wróżka wreszcie bez porządnych zdjęć domyśli sie jakie masz reflektory i co z nimi nie tak, to będziesz w stanie cokolwiek z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u mojego mechanika...

Diagnosta miał rację, nie działa regulacja świateł (podobno plastiki się tam wyrabiają)

Mechanik zalecił kupno nowych lamp...

Zamiennik kosztuje około 450 za 2 szt, bez silniczków itp.

Trochę mi szkoda, ponieważ mam oryginalne reflektory HELLA.

Czy jest jakiś magik na forum albo znacie taki warsztat który to naprawi ?

Czy mógłbym kupić używane lampy np. z Anglii i przełożyć mechanizm ?

Są jakieś zestawy naprawcze ?

7757143700_1360775957_thumb.jpg 5149131900_1360775959_thumb.jpg 3989471900_1360775961_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum kolega Gwerty ogarnia reflektory. Napisz do niego czy będzie miał klamoty do A3.

Jeśli światła mijania sa na soczewce, to pewnie tak samo jak w A4 w anglikach przestawia sie przesłonę i są wtedy europejskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem żarówki do świateł mijania to kupowałem H1, jak to w czymś pomoże...

---------- Post dopisany 17-04-2013 at 21:44 ---------- Poprzedni post napisany 13-02-2013 at 19:07 ----------

Odgrzewam temat...

Pasuje się w końcu wziąć za te reflektory...

Byłem dzisiaj u elektryka i ustaliliśmy że elektryczna regulacja działa ;)

Można prosić was o jakieś schematy co regulują te gwinty od regulacji ręcznej ?

Bo skoro przy elektrycznej regulacji coś tam podnosi się i opada to chyba nie wszystko stracone ? ;)

Może wystarczy psikąć WD40 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...