Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AHU w Galaxy Mk I- ocena logów po regeneracji N75


Bartollo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam robiłem znajomemu ostatnio galaxy w którym występowało przeładowanie wymieniłem wszystkie wężyki -bez zmian, sprawdzony dolot wymienione opaski zaciskowe-bez zmian no to przyszedł czas na N75 po rozebraniu sprężynka wysypała się z zaworu założyłem z długopisu dopasowując jej długość na oko fura nie łapie juz notlaufa lecz jest troszkę słabsza od dołu do około 2tys, i nie wiem czy to wina twardości spręzynki czy ten magik co mu wcześniej auto robił nie ruszał sztangi bo znajomy coś wspominał ze kręcił cos przy turbo.

Zresztą rzućcie okiem na logi :

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

za wszelkie sugestie i podpowiedzi z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie doładowanie moze byc.

Zrob reszte dynamicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos konketnego masz na mysli ?? czy tylko jeszcze 010 i 003 :) logi najszybciej będą w poniedziałek bo galaxy aktualnie podróżuje w "dojczlandzie" po "autobanach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła ci bardzo dobrze regeneracja.

Pogratulować wyczucia ze skróceniem sprężynki z długopisu - jest prawie że perfecto dobrana jej siła przez odpowiednie jej skrócenie !

Zalecam podanie przepisu, w którym miejscu ciąć/skrócić długopisową sprężynę gdyż jak dla mnie wielu forumowiczom z silnikami z turbo z zaworem upustowym WG się to przyda gdyż oryginalna sprężyna w tym N75 pada jak mucha co rusz a po co wydatkować się na nowy jego zakup skoro można dobrać odpowiednią długość/siłę sprężyny i zaradzić problemowi bez wchodzenia w zbędne koszty. Jak pojawi się Twoja odpowiedź proponuję ten temat zainstalować w podwieszonych dla potomnych - przyda się z pewnością !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie wiem jaka długość była:/ nie pomyślałem o tym aby ją zmierzyć :/ aby dobrać na wyczucie twardość spręzynki rozebrałem z 10 długopisów,starałem się dobrać jak najbardziej miękką . Na oko ta sprężynka nie wystawała więcej jak 3mm po wsadzeniu w tłoczek :) aby sprawdzić czy nie jest za krótka i czy domyka dmuchalem w rurke która jest koło kostki. Nastepnie po sklejeniu podłączyłem pod 12V (zwracając uwage na znaki elektromagnesu (+ i -) ) i nasluchiwalem czy pyka bo mógł się skleić tłoczek (u mnie tak było za 1 razem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...