Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniki na tył czy w półke??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Audiane z 96r w którym ktoś wcześniej zmienił radyjko z ori na pionierka 4x45W (DEH-2120UB) fabrycznie siedziało tam chyba concert z wyjściami na 2 głośniki które znajdują się z przodu i zbytnio fajnie to nie gra i tu pojawia się pytanie:) Wsadzić głośniki w tylne drzwi czy w półkę?? I jakie głośniki byście polecili ?

pozdrooo :)

---------- Post dopisany 11-02-2013 at 16:53 ---------- Poprzedni post napisany 04-02-2013 at 18:00 ----------

Podbijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zbytnio nie fajnie to gra..." poczytaj sobie kolego te tematy z forum co są na pierwszych stronach o CA i będziesz wiedział co masz zrobić z głośnikami. I tyle w tym temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy użyć opcji szukajki. Tu jest pełno podobnych tematów. Dowiesz się jaki komplet wybrać i czy jest sens pakowania głośników w półkę czy też w drzwi. Chyba, że masz jakieś indywidualne wymagania wtedy pytasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,chodzi o to ze potrzebuje wsadzić głosniki do tyłu (wiem wiem "psuje scene"). Głównie chodzi mi o to ze jak latam kompletem to marudzą ze z tyłu muza by się przydała :) wiecie o co chodzi :) Sub odpada -->wózek itp. Z określeniem nie gra to zbyt dobrze chodziło o to ze Nokie z przodu się wysłuzyły więc jak zrobi się ciepło wygłusze drzwi i wpadną chyba 165mm (jaka głębokość ??) I mam dylemat półka czy drzwi?? A i poradzcie jakie głosniki aby bez wzmaka fruwało na samym radyjku i jakoś grało a nie klockowate niskie i piski zamiast wysokich :P

I przepraszam wszystkich audiofilów za rzeźbę w CA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sub odpada a kolegom mało to obowiązkowo wygłuszanie wszystkich drzwi i dystanse do nich, komplet głośników (tweeter, woofer, zwrotnica) z czystym sumieniem moge polecić helixy db 62.1 ale to juz troche staroć wiec nie wiem czy dostepny. Radyjko co najwyżej wydoli na 20 pare watów przy dużych zniekształceniach wiec 4 kanałowy piecyk koniecznie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagażnik nic nie mogę wsadzić bo na week jeżdżę dużo z dzieckiem (wózek itp) A w każdą niedziele wieczorem jadę kompletem do pracy do Czech (130km) i w piątki wracam. Także bagażnik zapakowany po korek. Czasem problem jest z domknięciem klapy :P

Dlatego szukam takiego nie innego rozwiązania :)

Ale widzę ze się chyba nie da :) także wsadzę lepsze głośniki na przód + wygłuszenie,i tak będzie musiało zostać.

Chyba ze ktoś ma inne rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie do Liberca hehe Wrzuć taki malutki sony xm4045 albo alpinke mrv naprawde miejsca dużo nie zajmie a różnice głuchy odczuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlada Boleslav :)

A wydało by jak bym przykręcił w to miejsce gdzie zmieniarka była w systemie BOSE montowana??? czy za duzo by się grzał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to troche dalej:) Nie wiem jak to jest w B5, byle by jakaś cyrkulacja powietrza była i nic mu nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wygłuszone drzwi + dobry zestaw i o połce zapomnisz:wink:

magic87 dobrze gada fajne głośniki w drzwi polecam hertz i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się ze zostaje sam przód. Ale mam dylemat czy po wygłuszeniu wsadzić 165 czy zostać przy 130? co polecacie? poczytalem troche o głosnikach Hertz i uzytkownicy są zadowoleni. Jakie polecacie?? i czy bedzie potrzebny piecyk do 165mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165 hertz i do tego w zestawie masz wysokie tony i zwrotnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Hertz DSK165 czy Helix blue 62c?? potrzeba bedzie piec ?? i jaka max głebokość osadzenia w Audi ?? Sorry za takie pytania ale widze ze macie dużą wiedze w temacie CA wiec zdaje sie na ludzi z wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dsk, tak czy siak wzmak pod które byś nie wybrał lepiej aby był. Głębokość? Kup dedykowane dystanse z mdfu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...