Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamienniki reflektorów(xenon)


sewcio1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zaliczyłem dzwona i niestety czeka mnie wymiana reflektorów.Mam pytanie odnośnie zamienników "DEPO".Czy są one coś warte czy jednak skoncentrować się na szukaniu oryginalnych "używek".Wiem że w przypadku zamiennika musze przełożyć "flaki" z rozbitych ale czy to jedyny mankament?

Co do oryginalnych używanych mam obawy że zakupie a w przesyłce dostane porysowane i zniszczone "farfocle" a nie mam czasu bawić się w zwracanie etc.

Wiele czytałem w internecie na temat zamienników i zdania są podzielone.Dlatego też zależy mi na opini kogoś kto je założył albo miał z nimi "bliski kontakt" a nie taka krytyka dla zasady.

Licze na Wasze podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj ori używek z od pewnej osoby lub w swojej okolicy żeby można było podjechać i oglądnąć przy zakupie :wink: Zamienniki odpuść bo będzie tylko przeklinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 miałem zamienniki Depo i działały przez 5 lat później sprzedałem auto z nimi.

Nic się z nimi nie działo

Używki często są zmatowiałe - trzeba polerować oraz okopcone w środku - jak były na żarówki, ale wiadomo co oryginał to oryginał

Te ładnie wygladają:

REFLEKTOR LEWY PRAWY AUDI A4 B6 LAMPY REFLEKTORY (2930685361) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 miałem zamienniki Depo i działały przez 5 lat później sprzedałem auto z nimi.

Nic się z nimi nie działo

Używki często są zmatowiałe - trzeba polerować oraz okopcone w środku - jak były na żarówki, ale wiadomo co oryginał to oryginał

Ale my tu mówimy o xenonach i tu precyzyjność wykonania i pasowność wszystkiego gra większą rolę :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksenony to jednak kupował bym oryginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też kiedyś w a3 depo od kolegi dostałem za free. Jak szybko założyłem tak szybko sciagnalem. Słabe światło bardzo dawały nawet przy PHILIPS + 80%

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz od Gwerty, będziesz miał od razu Bixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zagadasz odpowiednio to wszystko się znajdzie...poczytajcie wątek o przeróbce.

co za problem włożyć soczewkę bix do zwykłego ksenona, masz wtedy swój komplet z "nowymi" lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie !

Nowy tutaj, takze prosze o wyrozumialosc. Przeszukalem fora i nic nie znalazlem, wiec sie podklejam z moim problemem. Zmienilem xenony (parowaly + jeden juz padal) na DEPO z LEDami jako postojowe i dziwnym trafem lewa strona dziala normalnie, a prawa strona wlacza sie i po 5-6 sekundach gasnie. Wyprobowalem za radami z neta podlaczenie rezystora 50W 6Ω, ktory wpialem rownolegle pod pin 7 (+do postojowych) i pin 10 (masa od postojowych, migacza i drogowych)

O dziwo, Ledy zaczely swiecic, ale zabralo mi migacz i zaginal

Czy cos zrobilem zle ? Ma ktos jakis pomysl ?

Z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij lampę lewą do prawej kostki a prawą do lewej...kostki są takie same tylko obrócone w lampie o 180 st(w pionie)

będziesz wiedział czy to wina lampy....

drugi sposób to schemat w rękę i żarówka z przewodem do sprawdzenia czy masz w kostce napięcia....

wybierz co łatwiejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie rzeczy sprawdzone... lampa jest ok, bo na lewej kostce swieci. kostka tez jest ok, bo w zdjetych xenonach postojowe swiecily normalnie... :( Poza tym napiecie chyba musi byc, skoro ledy sie zapalaja i gasna, czy sie myle ?

ale czy lewa na prawej też świeci normalnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak....

ale najlepiej organoleptycznie....

jeszcze spisz sobie kolory przewodów jakie wchodzą do kostki i numery pinów...

porównaj je ze schematem...czy się zgadzają...

może ktoś grzebał przy kablach i coś pozamieniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...