Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przygasanie świateł


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie chodzi o to że przy pierwszym ruszeniu po odpaleniu i tylko wtedy światła w reflektorach na ułamek sekundy lekko przygasają i dalej jest wszystko OK, zaczyna mnie to irytować, ma ktoś pomysł na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mozliwe ze masz slaby akumulator albo poprostu dajesz za malo gazu przy ruszaniu! silnik jest jeszcze zimny i mocniej obciazony i poprostu nie nadaza! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo światła powinny przygasac tylko podczas odpalania gdy rozrusznik pobiera mase prądu a jak już chodzi to niepowinny w żaden sposób przygasać, alternator nawet na wolnych powinien sobie poradziać z każdym obciążeniem, jak byś miał natyle słaby aku to wogóle diesel'a byś nie odpalił, a na zgaszonym światła Ci świecą? jak tak to chyba ako odpada..

Ja jak swoją (też pierwszy raz w danym dniu, temp. 4-6'C) odpale to na wolnych wskaźnik pokazuje mi bez obciążenia ~14,2V a jak wszystko włączę na raz (światła długie,krutkie,halodeny,przeciwmgielne,oswietlenie środka,wycieraczki P/T,ogrzewanie t.szyby,radio a nawet opuszczać i podnosić szyby) to pokazuje ok 13,8V, wiem napewno bo po zmianie zegarów chciałem zobaczyc co pokazuje wskaźnik ładowania więc dokładnie sie wszystkiemu przyjrzałem.

A więc o jakim dawaniu gazu i obciążeniu piszecie? Alternator powinien wszystko i aż nadto uzupełnić a jak nie, to jest gdzieś usterka ale gdzie to nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku odpada bo kręci jak dziki i jest raczej nowy w tamtym roku przy ponad -20 °C jak byłem w pracy i autko stało całe noce na zewnątrz to odpalało rano bez zająknięcia, ostatnio zapomniałem zgasić wewnątrz auta lampki i tak sobie stał około 5h i też mu nic nie było także aku OK

a to przygasanie to można policzyć w milisekundach i nie jest jakieś tam uciążliwe i dzieje się to tylko przy pierwszym ruszeniu po dłuższym postoju, dziwna sprawa nie mam pomysłu hmm :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i ładowanie alternatora do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no koledzy bo się zestresowałem jakie jeszcze objawy mogły by wskazywać że coś z ładowaniem lub regulatorem napięcia nie tak. Bo wszystko smiga mi jak tralal jeśli chodzi o elektrykę tylko ten jeden malutki incydencik jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nikt się nie zna na tym temacie :wink: .

To ABS :!:

Sterownik ABS po uruchomieniu sprawdza sobie działanie zaworów modulatora. Załącza sobie taki krótki test przy prędkości 6 km/h, żeby wiedzieć czy zawory są sprawne, pobiera to troszkę prądu i stąd króciutkie przygasanie świateł i taki specyficzny dźwięk.

Jeśli trzymalibyśmy hamulec wciśniety to proces rozpocznie się przy 15 km/h.

Tak więc nie macie się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...