Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Koszt zrobienia hamulców


michał69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich.

Wymieniałem pół roku temu tarcze i klocki hamulcowe w moim a4 ale nadal słabo działają mi hamulce napisali mi na forum zeby wymianić jeszcze:

- płyn hamulcowy

- rozebrać i przeczyścić zaciski i założyć zestawy naprawcze,

- przeczyścić prowadnice (wyjąć nakrętkę z harmonijkową gumką)

ile musze liczyc za taki zabieg podobno po takim zabiegu hamulce maja byc leprze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłes tarcze i klocki na nowe :cool1: ale może na te tansze i nie firmowe. Jesli tak to najprawdopodobniej przyczyną jest ich marna jakosc. Tanie zestawy mają to do siebie że szybko sie przegrzewają i pojawia sie problem, piszczą szumią itd. Dobry zestaw jest trzy cztery razy bardziej kosztowny ale odpłaca skutecznością.

pyt. Jakiej firmy masz zestaw ?

[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2008, 14:35 _________________________________________________Ja w marcu za zestaw przedni JURID zapłaciłem 260zł za tarcze i 109 za klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO takie tanie kupiłem HART chyba firma ale nie piszcza

Nie piszczała ale materiały muszą byc kiepskie i przy obecnych temperaturach w lato szybko sie grzeją i tracą swoje właściwości, twierdzisz że pól roku temu je wymieniłes wiec była zima i skutecznośc hamulcy napewno była lepsza.

Ja zainwestował bym w nowy komplet firmowych tarcz i klocków np. brembo+ferodo albo textar do tego nowy płyn hamulcowy i będzie ok. Podobnie kiedyś zaoszczędziłem w Golfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie kiedyś zaoszczędziłem w Golfie

dokladnie na hamulcach nie ma co oszczedzac bo tu chodzi o czyjes i swoje zycie, co do ceny to powinienes zrobic sobie to wszystko sam, nie jest to zkaplikowane i przedewszystki zaloz jakies lepsze tarcze i klocki nie musza byc z najwyzej polki np. trw, ate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki nie musza byc z najwyzej polki np. trw, ate.

To trw i ate nie jest wysoka pólka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki nie musza byc z najwyzej polki np. trw, ate.

To trw i ate nie jest wysoka pólka?

]

ale nie najwysza, tu chodzi o bezpieczenstwo wiec lepiej jest zainwestowac pare zlotych wiecej, i byc pewnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...