[B5 AEB] Żarówki do podświetlania deski rozdz.

Ajmax

Hej..podłączę się do tematu..

A czemu nie LED?

ma na to wpływ możliwość regulacji nasilenia podświetlenia deski? Pytam, bo własnie chciałem kupić białe LEDy na deskę.Tylko z tego powodu, że przez ostatnie 6 miesięcy przepaliło mi się 4 żarówki :-(

najpierw jednocześnie :temp., oleju i ładowanie a teraz temp. cieczy chłodzącej i paliwa...dziwne, że przepalają się parami a nie pojedyńczo...a może mam coś nie tak w instalacji?

keikan z tego co wiem to nie bedzie regulacji to raz. A dwa.. LEDy tak swieca ze beda Cie oczy bolec.. :thumbdown:

1. Jest regulacja, Ledy tez swieca slabiej i mocniej.

2. Nie wiem co miałeś na mysli mówiąc ze od Ledow oczy bolą. Kupiłem sobie te LED-y jakis czas temu i niestety jest to totalna porażka - świecą bardzo SŁABO - gorzej niż te żarówki 1,2W. Wstawiłem sobie teraz 2W i mam pięknie podświetlone zegarki - a jak trzeba to zawsze można przyciemnić :) Nigdy wiecej LEDów!

dziku LEDy emituja takie swiatlo, ktore jest meczace dla oka. (oczywiscie nie mowie o 5-10 minutach).

To prawda, nawet gdy świecą jasno. U mnie świeciły jednak tak kijowo, że słabo widac było cyferki na blacie, co tez mnie strasznie drażniło i kupiłem zwykłe.

ok..dzięki..przynajmniej nie popełnie tego błędu :-)

a tak dla pewności : żarówki mają być 1,2 W R5 czy T5 (bo są takie z oprawkami i takie bez) ?

(auto jak w opisie AFN, 1996 , wersja z FIS )

Taka mała rada jak będziesz już ściągał licznik, połóż sobie coś na kolumnę kierownicy, jakiś ręcznik, ścierkę, albo coś podobnego, bo bardzo łatwo sobie zegarami porysować (głęboko) plastik na kolumnie :) Jest dość miękki.. :embarrassed:

ok..dzięki..przynajmniej nie popełnie tego błędu :-)

(auto jak w opisie AFN, 1996 , wersja z FIS )

R5 czyli z oprawkami. 1,2W idą w oryginale, ale jak dasz 2W (czyli zielone zamiast pomaranczowych) bedziesz miał ognisto-czerwone podświetlenie -polecam!

Taaaa. I ponieważ dużo się jeździ na światłach, może to spowodować wytopienie plastików światłoprzewodzących (wyższa temp.), a wtedy to już nie będzie świeciło.

ja ostatnio wymieniałem te zarówki i były 3 rozne 1,1W; 1,2W i 2W. ja oczywiscie kupiłem w aso po 6 zł za sztuke i jak policzyłem tona aukcji bym wiecej nawet zapłacił mowie o 6 szt które kupiłem bo na zapas kupiłem zaraz