Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandat karny za prędkość - podlega przedawnieniu ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj przed godzinką zostałem zmierzony przez drogówkę.

Testowałem turbo na własnej wsi.

Złapali mi 88km/h na 50 km/h dopuszczalne.

Teraz tak czy muszę zapłacić ?

Czy może się przedawnić ?

Jestem studentem, nic nie jest na mnie.

Nie pracuje.

Jeżeli mowa o ewentualnej zapłacie, to będę mógł zapłacić dopiero gdy Urząd Skarbowy odda mi podatek (na wakacjach pracowałem 3 miesiące legalnie jako student).

Czy muszę zgłosić to w Policji ? żeby później nie było wizyt komornika.

Mandacik w wysokości 200zł i 6 punkcików ;)

Gdzieś przeczytałem że powyżej 200zł uruchamiają komornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam dobrowolnie nie zapłacisz tego mandatu to trafi on do egzekucji komorniczej i to właśnie skarbówka ściągnie z Ciebie opłatę za mandat wraz z kosztami komorniczymi. Lepiej zapłać sam jak nie chcesz dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasy na razie nie mam na takie imprezy, jutro będę w US składać PIT'a najwyżej zapytam się kiedy będzie kasa na koncie i nawyjżej skoczę na Policę i zostawię jakieś oświadczenie, że zapłacę tego i tego jak mi skarbówka przeleje;)

Ajj jutro auto oddaje do mechanika i chciałem przetestować turbo bo chyba mam łopatki zanieczyszczone...

Ten test kosztował mnie 200zł i to złapali mnie 200 metrów od domu.

Czas zapłaty mandatu jest chyba 7 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego grzyba masz skakać na policję? Policja wypisała mandat, a to kiedy zapłacisz to ją już nie interesuje. Po prostu zapłać wtedy jak będziesz miał pieniądze, ale nie zwlekaj zbyt długo, bo jak zawita komornik to będą już niestety dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaplacisz w ciagu miesiaca nic sie nie stanie... a jesli skladasz jutro PIT to w ciagu miesiaca US powinien oddac Ci kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie auktywnia się komornik ?

Kiedyś kumpel mówił mi że mandat rozpisali mu jakoś na raty ale mnie to nie ratuje...

Sprytny sposób... US przeleje mi 300zł podatku a 200zł do niego wróci w postaci mandatu.

Kiedyś jak nic na Ciebie nie stało to się jakoś przedawniało a teraz to wiecie za złotówkę Cię będą ścigać.

Takie czasy...

Takie przeżycia uczą... Teraz już będę wiedział że turbo się nie testuje na zabudowanym

U mnie na wsi jest prosta droga i nowa więc warunki lepsze niż poza zabudowanym.

Trochę głupio że dałem się złapać 200metrów od domu..

Prawko na auto zdawałem w 2010, pierwszy mandat w 2013r. no no ;)

Chyba zainwestuje w CB radio...

---------- Post dopisany at 22:50 ---------- Poprzedni post napisany at 21:20 ----------

Kumpel napisał mi, że jak nic na mnie nie stoi to po roku umarzają.

A jak teraz jest z punktami karnymi ?

Przepadają po roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosiles policjantów o okazanie świadectwa okresowej legalizacji?? Dokument musi posiadać każdy patrol korzystający z aparatury pomiarowej.

Legalizację trzeba nie tylko zobaczyć, ale również przejrzeć. Kluczowa dla sprawy jest data ważności badania technicznego oraz zgodność numeru seryjnego z identyfikatorem naniesionym na obudowę „suszarki”. Na koniec warto sprawdzić plomby na urządzeniu.

Powinies zatem odrzucić mandat karny i poprosić o sporządzenie wniosku do sądu. To jednak nie koniec. Należy również spisać z dokumentu legalizacyjnego numer seryjny urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomiarem się zgadzam bo mniej więcej tyle jechałem ;)

Tylko co to za magiczna liczba 88km/h

Ostatnio ojca złapali i też miał 88 ;)

---------- Post dopisany 11-02-2013 at 00:30 ---------- Poprzedni post napisany 10-02-2013 at 22:58 ----------

Odnośnie rozłożenia ma raty...

To muszę gdzieś się udać z wnioskiem czy samemu wpłacać po kilkadziesiąc złoty miesięcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie odezwał się Urząd Skarbowy po 6-ciu miesiącach od niezapłaconego mandatu od Policji.Musiałem iść osobiście do nich i opłacić mandat+opłatę administracyjną.Termin 7 dni na opłacenie mandatów,to ustawodawca sobie wymyślił.Na Policji nic nie zgłasza,że masz zamiar płacić w ratach,ich to nie interesuje.Oni są tylko od wystawiania skierowań na pocztę:decayed: Będziesz miał kasę to połacisz,nawet po 10zł miesięcznie możesz przelewy robić:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nigdzie nie zgłaszać chęci kredytowania ? Po prostu samemu płacić po 20zł miesięcznie ?

Miejcie na uwadze, że dzisiaj złożę PIT'a, żeby nie było tak że ja im zapłacę ze dwie raty a oni i tak sami sobie wezmą z konta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US sam Ci odbije te 2 stówki jeśli będziesz miał jakiś zwrot.

riddick74- ciekawe masz podejście - świadectwo legalizacji ? nie przyjęcie mandatu ? wniosek do Sądu ? Chłopak przyznaje że za szybko jechał a Ty zamiast Mu coś mądrego napisać - uczysz Go cwaniactwa :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie odezwał się Urząd Skarbowy po 6-ciu miesiącach od niezapłaconego mandatu od Policji.

Miałem dokładnie taką sama sytuacje jak kolega, po 6ciu miesiącach przyszło zawiadomienie do zapłaty i ofc kurs osobisty do US i trzeba było płacić od ręki.. :decayed: Teraz się nie patyczkują i starają się ściągać jak najwięcej mandatów :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,co Wy z tymi ratami? Czy to zakup sprzętu RTV?Poza tym co ma urząd komunikacji do mandatu?Zaraz ktoś napisze żeby wziął świadków ze sobą :banghead:

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udaj się do wydziału komunikacji , napisz podanie o rozłożenie na raty.

Weź się ogarnij i nie gadaj głupot bo naprawde poleci do Wydziału Komunikacji :facepalm: temat do zamknięcia- bo niektórzy pier..lą takie głupoty, że szkoda słów :kwasny: przyjał mandat - znaczy, ze przyzał się do popełnionego wykroczenia, może napisać podanie o rozłożenie kwoty mandatu na raty ale do urzędu który ściaga takie należności np. u mnie urząd mazowiecki, i kończąc wasze wywody nastepnym razem trzeba mieć oczy dokoła głowy a nie teraz bicie pjany i lament o 200zł, które sam załozyciel watku uznał, że dostał słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedzwoniłem dzisiaj na "pały" to sami nie wiedzieli czy muszę gdzieś się zgłaszać z wnioskiem "najlepiej jakby pan zapytał się kogoś z urzędu wojewódzkiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jak mandat teraz dostałeś to dopiero za parę miesięcy albo i później się US o to upomni i zapłacisz 19 zł więcej kosztów i tyle, po co gdzieś chodzić czy pisaś jakieś pisma jak Cię jeszcze nikt nie ściga za to. Odezwie się US to wtedy ustalasz z komornikiem z US czy płacisz całość czy na raty i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedzwoniłem dzisiaj na "pały" to sami nie wiedzieli czy muszę gdzieś się zgłaszać z wnioskiem "najlepiej jakby pan zapytał się kogoś z urzędu wojewódzkiego"

umiesz czytać ze zrozumieniem :facepalm: przecież napisałem, że jesli chcesz rozłożyć mandat na raty piszesz podanie do urzędu, który ściąga należność :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przed godzinką zostałem zmierzony przez drogówkę.

Testowałem turbo na własnej wsi.

i jak turbo pracuje???:grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś urzędnik nam się trafił. Skoro 200zł to dla ciebie mało , to mu daj i po problemie. I ty nie pisz głupot , bo jakbym miał płacić w urzedzie wojewódzkim to musiałby jechać 100 km . Zamiast załatwić sprawę na miejscu. I dla twojej wiedzy to osoby które sie akurat tym zajmowały podlegały pod wydział komunikacji.

---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:52 ----------

idz do urządu miasta , tam cie pokierują . pomogą ci napisac , zaproponują ilość i kwotę rat, sami wyślą i dostaniesz decyzje.

proponuje zamknąć temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...