Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BAGAŻNIK AVANT - Problem z otwieraniem


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, tematy podobne są, ale żaden o takim problemie. W punktach przedstawię co działa i jak, a co nie.

Działa:

1) Drzwi z kluczyka się otwierają/zamykają.

2) Drzwi z pilota się otwierają/zamykają.

3) Bagażnik z klucza się otwiera.

4) Rygiel wlewu pracuje normalnie.

Nie działa:

1) Klapa z żadnego z przycisków przy rejestracji.

2) Klapa z pilota.

Co się dzieje:

1) Po jakimkolwiek otwieraniu/zamykaniu drzwi widać, że zamki działają i słychać jak pracuje pompka.

2) Grzybki w drzwiach z przodu się podnoszą i opuszczają bez problemu, z tyłu wygląda to strasznie leniwie.

3) Nawet jak już w drzwiach zamki się zamkną/otworzą to ciągle słychać jak pracuje pompka tak jakby próbowała dopompować klapę, ale jej się nie udaje.

Co to może być i jak to naprawić? Do klapy idzie osobny przewód czy one są łączone wszystkie razem?

---------- Post dopisany 15-02-2013 at 01:26 ---------- Poprzedni post napisany 13-02-2013 at 22:41 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz to co ja niestety :kwasny: ja odłączyłem po prostu wtyczkę od tych przycisków nad rejestracja żeby w razie czego mi sie same nie otwierały bo one u mnie tez coś zaczęły szaleć. Pompka dłużej pracuje niż powinna i tak jak u Ciebie leniwie wchodzą rygielki w drzwiach. ja obstawiam przetarty przewód w tych gumach między klapą a dachem ale nie sprawdziłem tego jeszcze. Przyjdzie wiosna to sie obada :decayed: bo teraz to w ręce zimno tak grzebać nie mając garażu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jest, zaledwie 1*C, ale straszna wilgoć i się wytrzymać nie daje.

Muszę sprawę przebadać dokładniej bo nie mam przewodu pneumatycznego do klapy. Tam jest siłowniczek elektryczny.

Nie działa też wycieraczka.

Wszystko wygląda tak:

8968169622_44132ece69_o.jpg

---------- Post dopisany 09-08-2013 at 13:50 ---------- Poprzedni post napisany 15-02-2013 at 12:30 ----------

Trochę zaniedbałem temat a problem już dawno naprawiony.

Silnik wycieraczki sprawny, ale przyrdzewniał bolec wycieraczki tak, że nijak wyjąć. Nowy silniczek pomógł.

Co do otwierania klapy to już działa. Okazało się, że magia leży w kodowaniu pompki. Oczywiście w niej wszystko było dobrze zakodowane, ale było trzeba kody wyzerować i zakodować od nowa. Wszystko ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi też otwieranie z pilota ani z przycisku na klapie a to bardzo przydatna opcja :)

Daj znać jak udało Ci się to rozwiązać!

Trochę zaniedbałem temat a problem już dawno naprawiony.

Silnik wycieraczki sprawny, ale przyrdzewniał bolec wycieraczki tak, że nijak wyjąć. Nowy silniczek pomógł.

Co do otwierania klapy to już działa. Okazało się, że magia leży w kodowaniu pompki. Oczywiście w niej wszystko było dobrze zakodowane, ale było trzeba kody wyzerować i zakodować od nowa. Wszystko ruszyło.

Jak nie wiadomo o co chodzi to nie będzie wiadomo o co chodzi i dlaczego zaczęło działać.

Ogólnie to zauważyłem, że np. w LUPO jak odłączy się masę od wycieraczki tylnej to po włączeniu zapłonu zaczynają machać przednie pomimo ich wyłączenia i coś tam jeszcze migać. Może w Audi jak naprawiłem silniczek to i zaczęła działać klapa.

Oczywiście kable sprawdzałem. Same przyciski czy nie są zaśniedziałe też sprawdzałem, ale tam czysto i sucho.

Jeśli to nie to, to tak jak pisałem wcześniej. Trzeba było wyzerować kodowanie pompki centralnego zamka kodując same 00000, odłączyć od prądu, podłączyć i sprawdzić co i jak działa bo nie powinno nic.

Następnie kodujemy od nowa to co chcemy mieć (zgodnie z opisem odpowiedniego wątku).

Wszystko zaczyna działać jak należy:

- otwieranie klapy z przycisków

- otwieranie klapy z pilota.

Tylko tak jak pisałem tutaj czy w innym wątku. Klapa z pilota otwiera się po dłuższym przytrzymaniu przycisku na pilocie, dłuższym niż w przypadku otwierania/zamykania drzwi (gdzieś tak 3sek.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...