Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk silnika benzynowego 1.8T


niewek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie pytanko:

Jak myślicie co mogło być zrobione w A4 z filmiku:

Wycięty katalizator ?

Na pewno zawór spustowy. Ale bardziej chodzi mi o samo przyjemne dla ucha buczenie i te strzały przy zmianie biegu.

Z mojej A4 również chciałbym wydobyć taki dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z diesla chcesz taki dzwiek wydobyc?:decayed:

napewno jest tam blow off czyli tak jak napisałes zawór upustowy nie spustowy:whistling::decayed:

może wydech wsadzony inny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo sorki informacja o moim aucie już nie aktualna xD

zaraz zmienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

310km i wydech to chyba cały przelot z kwasówki...

Audi A4 B6 1.8T quattro Redia Staff - YouTube :naughty:

Do tego wewnątrz jest tak głośno że pewnie łeb urywa :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to skoro ten nie jest zbyt dobry to jakie modyfikacje polecacie do 1.8T?

Blow off. Co jeszcze? Jak w prosty i tani ( lub nie koniecznie ) można poprawić dźwięk naszej perełki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to skoro ten nie jest zbyt dobry to jakie modyfikacje polecacie do 1.8T?

Blow off. Co jeszcze? Jak w prosty i tani ( lub nie koniecznie ) można poprawić dźwięk naszej perełki?

z choinki się po nowym roku urwałeś??? wystarczy poszukać :naughty: a nie wpadasz na gotowe :decayed:

odp. Magmaflow 16601 + Forge splitter albo swap na 4,2 v8 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana tłumików końcowych dała zamierzony efekt :) W środku jest minimalnie głośniej, za to na zewnątrz pod obciążeniem dźwięk na prawdę robi wrażenie i nie jest przesadnie głośno.

Zamontowałem takie

Tłumik sportowy RM Motors S76R (3054044727) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tyle, że końcówki mają 4 cale, co jest oczywiście kwestią gustu (mi osobiście się podoba)

jeżeli ktoś chciałby fotki/film to mogę zrobić po przyszłym weekendzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob film jestem ciekaw jak to sie ma do moich s4 + brak tlumika srodkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod obciążeniem brzmi nieco inaczej, ale to w święta mogę dopiero nagrać.

Wewnątrz przy dobrym bytowaniu pewnie jest głośno no i jak bym miał tak ciasno spasowane wydechy do dokładki to już bym dawno ją stopił :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wewnątrz jest minimalnie głośniej (dla mnie poziom hałasu jest akceptowalny) a jeżeli chodzi o rurki to po 20 min upalania po śniegu na parkingu można było do nich dotknąć i nie powodowało to uszczerbku na zdrowiu :) Generalnie już grubo ponad 1500 km mam zrobione na tych tłumikach i zderzak nie jest nigdzie przytopiony. Jedyna wada to wzrost spalania, bo ten dźwięk trochę uzależnia.

---------- Post dopisany 26-03-2013 at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany 18-03-2013 at 22:19 ----------

Przerdzewiał mi środkowy tłumik. Jak wrzucę zamiast niego 2 przeloty będzie dużo głośniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co zrobić? Niebawem ważność badania technicznego mi się kończy i muszę mieć szczelny wydech, który nie przekracza 93 dB (na chwilę obecną mam 86).

Sportowy przelotowy tłumik środkowy RM Motors RM01 (3100420447) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy 2 przelotowe tłumiki z przetłoczeniem wewnątrz (tym z obrazka) dadzą radę zastąpić środkowy tłumik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przetloczeniem dadza rady bedzie ok tylko musisz sobie zmierzyc jakie dokladnie bo tam nie ma zbyt miejsca na takie baniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...