Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak kabla sterującego radioodbiornikiem od stacyjki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim Audi A4 B5 rocznik 1998 brakuje kabla sterującego ze stacyjki w wiązce zasilającej ISO:facepalm:. Skąd mogę go wyprowadzić?

Czy jest możliwość żeby radio po wyciągnięciu kluczyka grało jeszcze przez ok 30min? Radio PIONEER DEH-4500BT

Z góry dzięki za pomoc.

---------- Post dopisany 19-02-2013 at 14:38 ---------- Poprzedni post napisany 17-02-2013 at 13:43 ----------

Pomoże ktoś? Już od jakiegoś czasu próbuje coś z najść, ale bez skutku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w jest tak że po wyjeciu kluczyka radio gaśnie automatycznie tylko że radio mam fabryczne ale jak sie chce słuchac bez kluczyka w stacyjce to też mozna tylko że po 1h sie automatycznie wyłączy a czy dasie tak podłączyc nie fabryczne radio to trzeba by pomyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak jak by brakowało u mnie jakiś kabli, są tylko 3 kable w kostce zasilającej ; plusowy masa i podświetlenie. Mam oryginalne radio ale nie działa, po podłączeniu ekran świeci na czerwono i nic po za tym. Może ma ktoś jakiś schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat elektryki radia to by było trzeba poszukać zaraz zerkne w etce czy nie ma

---------- Post dopisany at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany at 20:07 ----------

tu ci podaje link do strony tam sa opisane chematy jak powinna być podłączona kostka od radia i zobacz czy ie zgadza z twoimi tam też masz ruzne marki to znajdź audi

Złšcza ISO - www.studio24.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to następująco mam podłączone tylko 3 kable według; Złącze ISO C3 Standard – specyfikacja ogólna.

6.(+12) podświetlanie

7.(+12)

8.(-) masa

Reszta pinów jest pusta i nie widać żadnych kabli luzem, a szukałem dokładnie.

Czy jest to możliwe że u mnie w audi tak jest oryginalnie? Są tylko 2 kostki od głośników są wszystkie 8 a od zasilania tylko 3 :facepalm:

Jeżeli tak to jak to poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie wiem jak jest u mnie ale wydaje mi sie że jeszcze powinno być jakiś kabel od podtrzymywania żeby radio nie traciło pamięci zakażdym razem a spójż na to podłączenie ktoś podłanczał inne radio i zerknij ile u niego jest kabli w kostce zasilającej

radio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prostu nie ma tych kabli.( nie wiem czy od początku czy od czasu auta w polsce:wink:) Są tylko dwie kostki. Wydaje mi się że radio w tym aucie nie reagowało na kluczyk, co jest dziwne. Wkładałem moje radio do wujka VW mkIII i radio nie działało (jest zepsute) ale włączało się podświetlenie i gasło po wyciągnięciu kluczyka. On ma o wiele więcej kabli.

---------- Post dopisany at 22:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:56 ----------

Pomoże ktoś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak narazie mysle jak będe miał olniejszą chwile to zerkne u siebie ale musisz poczekac bo nie wszysty siedzą cały czas na forum jak ktos bedzie wiedział to bankowo napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czekam i dzięki za pomoc

---------- Post dopisany 28-02-2013 at 15:01 ---------- Poprzedni post napisany 19-02-2013 at 23:05 ----------

Odświeżam temat, może ktoś pomoże?

Skąd wziąć kabel w którym po włożeniu kluczyka pojawia się napięcie?

Czy jest możliwość, żeby nie oryginalne radio działało jak oryginalne, czyli grało przez 1h bez kluczyka?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kablem to jakaś dziwna sprawa, powinien być. Jeśli nie ma to trzeba pociągnąć nowy, jeśli nie od stacyjki to można z zapalniczki tam też zasilanie znika po wyjęciu kluczyka.

Z tym graniem po wyciągnięciu kluczyka to marne szanse. Starsze modele Blaupunkta miały tzw. "logikę zapłonu" i można tak było sobie to skonfigurować ale teraz już raczej nikt tego nie robi w nowych radiach.

Można by dobudować kawałek elektroniki która będzie podtrzymywać granie radia przez określony czas, ale wtedy za każdym razem po wyciągnięciu kluczyka radio będzie grało przez ten czas, no chyba że je wyłączysz na panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe że tego kabla nie ma od nowości, znajomy ma audice a4 z 1995, wujek w VW golfa III z 1994 i obydwoje mają ten kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć aby go nie było, ale skoro tak twierdzisz to nie będę tego negował.

Dopiero w b6 zrezygnowano z tego kabla i ta informacja leci po szynie can tak samo jak info o zapalonych światłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...