Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaka opona na alu 7,5Jx17 H2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Pytałem dziś o opony letnie do alu 7,5Jx17 H2 i wszyscy polecają mi 225/50/17

Obecnie siedzą na felgach jeszcze 235/45/17 i jak informowałem sprzedawców (używek) to się dziwili.

Patrzyłem na wlepkę przy drzwiach i jest tam właśnie 235/45/17

Zajrzałem na stronę i nie widzę takowego zamiennika.

Jak już to

215/50 różnica średnic to 3,5 mm (0,5%)

205/50 różnica średnic to -6,5 mm (-1%)

225/45 ale ta ostatnia ma średnice mniejszą o 9 mm (-1,4%)

Proszę o poradę bo już zgłupiałem.

Tych 225/50/17 mają bardzo wiele.

Opublikowano

225/50/17 nie mieści się w tabelce producenta ale bez problemu można taki założyć. Profil wizualnie jest podobny do 235/45/17 a komfort nieco lepszy.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki,poczytałem.

Jeśli chodzi o te 225/50 to boję się że licznik będzie bardzo przekłamywał a tego chcę uniknąć.

Wybór padnie chyba na 215/50 4 szt nowych.Według tabeli ma najmniejszy współczynnik różnicy średnic.

Zamojszczyzna ma kiepskie drogi a przeważnie nimi się poruszam.

Opublikowano

Sam stoję przed dylematem 235/45 czy 215/50...zobacz sobie na ceny 215/50 - zdecydowanie rozczarowują

Opublikowano
  • Autor

No popatrzę.

Opublikowano

Witam!!!

Własnie rozgladam sie za felgami org.s-line 7,5Jx17 H2 (ET43) i mam pytanie czy opona 205/50/17 bedzie na tej feldze rozsądnie lezec,. Zaznaczam ze mam zawieszenie s-line i w tej chwili jezdze na zimówkach 205/55/16. Zalezy mi bardziej na komforcie jazdy. Zawieszenie jest dosc sztywne wiec nia mam potrzeby zakładac szerszej gumy.

pozdrawiam

Opublikowano

do feli 7,5" idealnie pasuje 225/45-17", wiem bo mam

Opublikowano

Pasowac to napewno pasuje, ale zwróc uwage na cene 225 a 205. Po drugie tak jak napisałem zalezy mi bardziej na komforcie jazdy a nie na wygladzie.

Opublikowano
  • Autor

Tyle że 225/45 będzie przekłamywać licznik, i to sporo bo aż 1,4% na minusie.

Patrz pierwszy post.

Opublikowano

:facepalm: i na pewno te 1.4% robi Ci róznice :polew::polew::polew:

czy chcesz czy nie to licznik i tak zawyża predkosc o 5-7 km/h

pomijam tutaj fakt że ten rozmiar jest podawany przez audi obok:

195/65-15" oraz 205/55-16"

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem z czego się śmiejesz.

Gdyby to nie byłoby takie ważne, to po co byłyby te różne kalkulatory i przeliczniki.

Owszem,gdybym jeździł tylko po bułki 5 km w dwie strony to by mi to nie przeszkadzało.

Niestety robię 3 razy do roku po 3 tyś.km co równa się 9 tyś.km + to co natłukę na miejscu w koło komina.

Teraz policz sobie przekłamanie jak źle dobierzesz rozmiar opony na przykładzie np.225/45 gdzie różnica w obwodzie wynosi prawie centymetr.

Opublikowano

Kolego ten rozmiar felg podaje KONCERN VAG wiec nie wiem czego jeszcze chcesz

no chyba że chcesz poprawic fabryke :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Mówisz o 225/45/17 ?

U mnie na wlepce na środkowym słupku nie ma takowego rozmiaru.

Stąd moje pytania.

Opublikowano
Nie wiem z czego się śmiejesz.

Gdyby to nie byłoby takie ważne, to po co byłyby te różne kalkulatory i przeliczniki.

Owszem,gdybym jeździł tylko po bułki 5 km w dwie strony to by mi to nie przeszkadzało.

Niestety robię 3 razy do roku po 3 tyś.km co równa się 9 tyś.km + to co natłukę na miejscu w koło komina.

Teraz policz sobie przekłamanie jak źle dobierzesz rozmiar opony na przykładzie np.225/45 gdzie różnica w obwodzie wynosi prawie centymetr.

No i powiedz mi co za róznica czy zrobisz 10 czy 50 tys rocznie?

liczniki przeklamuja i to wiadomo nie od dzis

Opublikowano
  • Autor

To powiedz mi po co są te kalkulatory i tabele zamienników opon ?

Jeśli to tak mało ważne to nie powinno ich być w necie a wielu userów do nich odsyła.

Po co ?

Opublikowano

ja do tej pory bylem przekonany ze standardem do 17'' jest walsnie 225/45 ;/

Opublikowano

Na wklejce na słupku jest jasno napisane 205/55/16 lub 235/45/17, a róznica jest taka: 16-> srednica całego koła 632mm dla 17->średnica całego koła to 644mm. Natomiast przy 225/45/17 jest to 634mm.

pozdrawiam

Opublikowano

To rozumiem ze najlepszym wyborem jest 235 przy 45/17, a jak to będzie z 18''? np. 225/40/18

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano
  • Autor
dla 17->średnica całego koła to 644mm. Natomiast przy 225/45/17 jest to 634mm.

No i właśnie o ten centymetr w tym temacie się rozchodzi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.