Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKN] S-LINE 3.0 tdi quattro, 6 manual, bose, RNS-E


Tommy Gun

Rekomendowane odpowiedzi

Megs jest przereklamowany... ale też od niego zaczynałe.

Nie martw się- 200 PLN na kosmetyki do samochodu to dopiero początek :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na szybko kolega zrobił diagnostykę - pojawił się sporadyczny błąd klap w kolektorze dolotowym. Specjalnie mnie to nie dziwi, gdyż słyszałem o tym. Po wykasowaniu błąd jednak nie powrócił.

Przy okazji sprawdziliśmy korekcje w bloku 13 i 14, które przedstawiają się następująco:

-0,24; 0,14; 0,00; 0,42; 0,09; 0,05

Podczas kupna auta i diagnostyki, korekcja na jednym wynosiła ~ 0,80. Jakieś 1500 km temu dolałem środek Liqui Moly do układów Common Rail i póki co jest poprawa wartości (pytanie czy faktycznie od tego). Zobaczymy jak będzie to wyglądało dalej. Na razie nie ma żadnych problemów z autem.

Czekam już tylko na założenie letnich kapci - wleciał komplet nowych opon Dunlop Sport Max Rt 225/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcje wtrysków to kanały 72,73,74,75,76,77.

Klapki jak się raz pojawiły to zaczynaj zbierać kasę na ogarnięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszyscy narzekają na zimę a podkarpacie jest cholernie zasypane. W związku z tym wziąłem autko na przejażdżkę po mieście. Nie wiem co mi odwaliło ale zacząłem bokiem jeździć po 3 rondach i gdzie się dało... Pocieszam się, że mój przypadek nie jest odosobniony :wink: Zakochałem się w quattro.

Wyszło także że muszę zmienić 2 lewe czujniki cofania i świecę żarową, tą najbliżej grodzi od strony kierowcy. Złośliwość rzeczy martwych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś poza serwisem i naprawami dzieje się w temacie, bo straszna nuda :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitnie poszukuję elementów zewnętrznego S-line :)

W okolicach sezonu wakacyjnego, planuję wizytę na hamowni i dorzucić troszkę do pieca (może przy okazji poleci DPF).

Na sezon, który (mam nadzieję) niebawem się zacznie, lecą 17-tki s-line, aczkolwiek poszukiwanie 18-tek będzie trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalaj DPF'a bo jak masz lejące wtryski to dość szybko motor szlag może strzelić :wink:

Sprawdzałeś korekcje na tych kanałach co Ci podawałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melman przy okazji najbliższych działań poproszę diagnostę o sprawdzenie tych kanałów. A najbliższe działania to usunięcie DPF - dwa razy już przybyło oleju i nie mam złudzeń.

Planuję wybrać się do Tomaszowa Lubelskiego (z racji że często tam jestem) do firmy Tune Soft. Przy okazji może dorzucimy trochę koksu wyprzedzając założenia wakacyjne :wink:

Tune soft

A więc wczoraj z auta wyleciał DPF - programowo i mechanicznie. Autko zawirusowane na ok~ 265 hp ale wszystko pokażą rolki. Wciska w fotel cholernie i nie ma dymu.

Oto filmik z przyśpieszenia na 4 biegu od 50 do 150 -->

Przy okazji diagnostyki i wizyty na warsztacie okazało się, że trzeba

- zajrzeć do rozrusznika (najpewniej automat do wymiany)

- dokładnie sprawdzić stan przegubów

- 3 wtryski lekko nie domagają - póki co kuracja dodatkami Liqui Moly a w razie czego Jet Clean Tronic - aczkolwiek nie jest źle

---------- Post dopisany 15-04-2013 at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany 04-04-2013 at 07:54 ----------

Wiosenny setup:

7ab08bd93bfb0cedmed.jpg 48d7e33be06d7822med.jpg 4deec86246186df3med.jpg 521c83275e2f8526med.jpg edcf4db6df228365med.jpg

W wolnej chwili zaciski pójdą na czerwono, i tak dalej i tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę 245 tys.

Liqui Moly przeważnie jest z pewnego źródła, gdyż nie ma podróbek. Dpf wyleciał i przy najbliższej okazji zalewam go 5w40. Jest zrobiony mocny soft, więc przyda się lepsza ochrona.

Miło słyszeć że autko ładnie wygląda. Pomijam fakt 17-tek które giną na tym aucie. Na przyszły sezon minimum 18, póki co fundusze pozwoliły na mniejsze.

Niebawem kuracja czyszcząca układu wtryskowego, gdyż okazało się że nie domagają 2 wtryski. Jak się poprawi to super, jak nie to impreza w ASO :naughty:

Ostatnio była mega akcja - zawiesił się rozrusznik. Przyjechała kawaleria poczicwym Audi 80 i holowała S-line'a przez całe miasto :naughty: Wystarczyło jebnąć młotkiem w rozrusznik i od razu odpalił, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identycznego granata 3,0:)))

Jeszcze jest chyba za wcześnie bo przeczytałem grata :naughty:

Wrzucaj fotki grzechu, zobaczymy co i jak. Ogólnie kolorek łatwy do utrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zacząłem doprowadzanie auta na błysk.

1. Mycie ciśnieniowe + osuszanie.

2. Płukanie wodą + glinkowanie Vallet Pro Yellow

3. Zacieranie wszystkich rys i wstępne przygotowanie auta pod wosk - Meguiars Clear Coat Safe Rubbing Compound

4. Polerowanie Poorboy's World Deluxe Mega Plush Green 40x40

5. Woskowanie Meguiars Mirror Glaze.

6. Końcowe polerowanie.

Efekt, oceńcie sami:

2dc86c7932f57a9dmed.jpg 829d6e4aa41e637fmed.jpg a37cc2f9300694dcmed.jpg 0eeeacd94e13c6f9med.jpg 85ade3d6b2f1a57dmed.jpg

A to ku przestrodze, właściciel tego auta nie dbał o jego utrzymanie i nie woskował na czas:

5ed3c035cc0d8c51med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne autko. Brakuje tylko zewnetrznego pakietu S line i ladny wypas. Felgi bylo od razu zapodac w rozmierze 18". Proponuje zmienic lokalizaje znaczka quattro w grillu. Nie jestem w tym miejscu co trzeba. Jestem tez ciekawy kto tak wysoko przykleil oznaczenia na tylej klapie. Na pewno nie fabryka ;) Zreszta ja bym wywalil, bo najlepiej wyglada no name...a kierowcy z innych wozow niech sie glowia co tam siedzi pod maska tej a4, ze im tak odjezdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że nawet się nie zastanawiałem nad tymi znaczkami. Oczywiście każdy jak widzi A4 w lusterku to chce się ścigać. Nie wiem czy OOOO działa jak płachta w każdym razie 3.0 daje radę w tej budzie. Na wakacjach może uda się znaleźć trochę czasu żeby wyciągnąć silnik i ocenić rozrząd. Cholernie mnie urzekły osiągi tej jednostki, zważywszy że długo szukaliśmy auta. Najlepsza była "wycieczka" do Bielefeld po B6 z silniczkiem 2.4. Jak zobaczyłem coś jakaś niemiecka świnia zrobiła z autem to się przeraziłem. Auto miało faktyczny przebieg 150 tys ale było tragiczne i bez porównania do 250 tysiaków obecnego.

Ostatnio też rozpracowałem wentylację całego środka a dzień później pojawił się wątek na forum. Ciągle zaskakuje :)

---------- Post dopisany 29-08-2013 at 14:28 ---------- Poprzedni post napisany 25-06-2013 at 14:35 ----------

B7 w nagrodę za dobre sprawowanie otrzymało odpowiedzialną rolę w dniu ślubu :)

7a06a95d0260f4acmed.jpg 5a77cb65051836b3med.jpg 5a77cb65051836b3m.jpg

Weryfikowałem ostatnio stan techniczny i wskazania bloków pomiarowych dotyczących wtryskiwaczy (72 do 77). Kuracja czyszcząca za pomocą Liqui Moly Diesel Spulung powiodła się w 100%. Później wrzucę pomiary.

Niestety z racji innych wydatków, modyfikacje zostają przełożone na kolejny sezon. Auto zaliczyło ostatnio daleką podróż do Bułgarii, prawie 3000 kilometrów bez żadnych zastrzeżeń czy temu podobnych. Oby tak dalej a zasłuży na więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 w nagrodę za dobre sprawowanie otrzymało odpowiedzialną rolę w dniu ślubu :)

http://images63.fotosik.pl/116/7a06a95d0260f4acmed.jpg http://images61.fotosik.pl/115/5a77cb65051836b3med.jpg http://images61.fotosik.pl/115/5a77cb65051836b3m.jpg

Weryfikowałem ostatnio stan techniczny i wskazania bloków pomiarowych dotyczących wtryskiwaczy (72 do 77). Kuracja czyszcząca za pomocą Liqui Moly Diesel Spulung powiodła się w 100%. Później wrzucę pomiary.

Niestety z racji innych wydatków, modyfikacje zostają przełożone na kolejny sezon. Auto zaliczyło ostatnio daleką podróż do Bułgarii, prawie 3000 kilometrów bez żadnych zastrzeżeń czy temu podobnych. Oby tak dalej a zasłuży na więcej :)

Tak to już teraz będzie :grin: że wcześniej będziesz musiał coś kupić żonie (i nie mówie tutaj o garczkach :decayed: ) inaczej mody będą rzadkim zjawiskiem :polew:

PS. Gratulacje!! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...