Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kontrolka oleju przy zapłonie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od czasu do czasu tylko przy odpalaniu silnika miga i piszczy kilkukrotnie kontrolka oleju. Co to moze oznaczac? Dziekuje

Poziom sprawdzany.

Przy zimnym, chociaz przy cieplym tez sie chyba zdarzylo..

Opublikowano

Myślę że poziom oleju sprawdzałeś, a dokładniej kiedy miga jak jest zimno czy nie koniecznie ?? :)

Opublikowano

Podłącze sie do tematu. U mnie przy zimnym silniku np.kiedy jest na dworze temp.-20 stopni miga i piszczy kontrolka (czerwony wykrzyknik) dlaczego? Co może być przyczyną?

Opublikowano

U mnie w polifcie kontrolka od oleju (olejnica i napis SENSOR) oznacza uszkodzony czujnik temperatury oleju. Jutro będę podjeżdżał do warsztatu żeby na 100% to potwierdzili. Moja diagnoza opiera się na tym, że podczas jazdy nieraz spada mi temperatura oleju do 60*C. Dodatkowo po przekręceniu kluczyka na ciepłym silniku nieraz wskazówka się podnosi, a nieraz nie. Gdy odpalam i się podniosła to nie mam kontrolki od oleju. Gdy stoi w miejscu - pojawi się ta kontrolka. Ogólnie co odpalenie to inne zachowanie.

Według mojej znalezionej w necie wiedzy to ta kontrolka może wystąpić gdy:

- jest zbyt niski poziom oleju

- nie ma ciśnienia oleju

- uszkodzony czujnik temperatury/ciśnienia oleju

Opublikowano

3 razy wykrzyknik to słaby aku

Opublikowano
3 razy wykrzyknik to słaby aku

Może byc, bo po np. 2-3 dniach nie odpalania samochodu słabo kreci. Chociaż kupiłem w zeszłym roku nowy akumulator. Cos musi go rozładowywac, a ja niewiem gdzie szukac przyczyny...

Opublikowano

To Ci powiem że mam identyczną sytuacje, roczna centra i po 3 dniach postoju akumulator jest słaby, sprawdzałem pobór prądu mam na poziomie 0,05A czyli ok. Wychodzi na to że teraz robią takie akumulatory:kwasny:

Opublikowano
Witam. Od czasu do czasu tylko przy odpalaniu silnika miga i piszczy kilkukrotnie kontrolka oleju. Co to moze oznaczac? Dziekuje

Poziom sprawdzany.

Przy zimnym, chociaz przy cieplym tez sie chyba zdarzylo..

kolega pytał o kontrolke oleju nie wykrzyknik:whistling:

tak jak soku11 sadze ze:

-albo słabe cisnienie oleju

-niski stan oleju

-czujnik oleju

-smok moze tez miec z tym doczynienia stan pompy oleju

p.s co do kontrolki wykrzyknika

http://a4-klub.pl/uklad-hamulcowy-96/to-kontrolka-262616/#post3349142

Opublikowano

czujniik który generuje napis sensor nie mierzy cisnienia oleju, jedynie temperature i poziom, od cisnienia jest inny,

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.