Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana silnika z 1.6ADP na 1.8


goalkeeper

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z którego rocznika ty masz auto z i z którego rocznika jest dawca - głównie chodzi pod kątem elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mowicie ze da rade :))) serio moge kupowac 1.8 sprzeglo podpasuje :))


ja mam audiczke z 95 roku pierwsza :D a z 1.8 nieweiem :D widzialem adr silnik 1.8 ja mam adp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z którego rocznika ty masz auto z i z którego rocznika jest dawca - głównie chodzi pod kątem elektroniki.

A duża jest różnica czy jeśli mam teraz 1.6 AHL 98r to muszę szukać odpowiednika 1.8 na rok 98. Czy poprostu z przedziału 95-98 a 99-01 już nie będzie pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić to się da zrobić wszystko. Nie wiem dokładnie jak tam jest w tych półliftach, ale ja robiąc SWAPa z 95 na APU z 2000 roku miałem trochę zabawy z elektryką. W polifcie były już całkiem inne kostki, immo itp. W prawdzie elektryk za 250zł ogarnął mi wsio w 3 dni i wszystko chodzi pięknie, ale na pewno było więcej zabawy niż gdybym pakował zwykłego AEB z 95-96r. Nie wiem też czy w tych 1,6 występowała również przepustnica elektryczna tak jak jest teraz u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki powinien być średni koszt robocizny przy takiej Operacji nie licząc części poprostu sama robota mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zmieniał ktoś silnik z 1.6 na 1.8T? Zamierzam kupić od znajomego cały silnik z osprzętem oraz całą skrzynią za 1300 zł lecz czy będę do tego musiał zmieniać zawieszenie hamulce, i ewentualnie wiązki komputery lub jakąś elektronikę? Czy wystarczy że włożę 1.8 T i wszystko będzie pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie tak że wyciągasz jeden silnik i wkładasz drugi. To nie trabant. Dochodzi oczywiście instalacja, komputer, trochę osprzętu, część wydechu itp. Ile będzie z tym zabawy to jeszcze kwestia z którego roku jest dawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.6 adp dwumas jest. Zależy od numeru silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić kod silnika?

Opcja szukaj bo to podstawowe pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić kod silnika?

Kod silnika jest na bloku pod kolektorem ssącym wybity. Będziesz miał ADP i dalej numer. Z tego co piszą to do numeru 170000 nie było koła dwumasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zmieniał ktoś silnik z 1.6 na 1.8T? Zamierzam kupić od znajomego cały silnik z osprzętem oraz całą skrzynią za 1300 zł lecz czy będę do tego musiał zmieniać zawieszenie hamulce, i ewentualnie wiązki komputery lub jakąś elektronikę? Czy wystarczy że włożę 1.8 T i wszystko będzie pasowało?

Hamulce też bym zmienił na Twoim miejscu, wiadomo, że 1.8T ciężej zatrzymać niż 1.6 na tych samych hamulcach :P Dla własnego bezpieczeństwa założyłbym większe tarcze a co za tym idzie inne zwrotnice (czy sie myle?). ECU też musisz inny no i tak jak pisali koledzy wyżej immo, wydech więc koszta rosną. Sam sie zastanawiam nad SWAP'em ale na 1.8 bez turbo, mniej roboty, mniejsze koszty a mocy i tak wystarczy ;)

Edytowane przez Kerach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWAP na 1,8 to kompletny bezsens, bo roboty będziesz miał praktycznie tyle samo co z 1,8T. A z hamulcami nie ma żadnej zabawy. Jak już ktoś chciałby zmieniać to z jednolitych na wentylowane bo taka tylko różnica była i to wyłącznie z przodu. Zwrotnic nie trzeba zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś kombinował z 1.8 bez turbo tak aby przerobić na turbo? Kupiłem audi 1.8, to była dobra okazja bo wyposażenie i stan perfekcyjny, ale zawsze chciałem 1.8 T. Czy jest możliwe założenie turbo? Czy to w ogóle ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dla tego nikt tego nie robi. Łatwiej, szybciej, lepiej i taniej jest zrobić SWAPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle nad swapem bo juz silnik wiem, ze sie konczy a buda nawet ori lakier ma - mega zadbana i widze w niej kupe kasy :( ale znajomy kupil 1.8T i tez sie silnik skonczyl i znowu kolejna kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie chciałbym się dowiedzieć co potrzebuje wiedzieć gdy chce wymienić silnik z 1.6 ahl na 1.8 i jaki kod silnika będzie pasował mógł by ktoś to wyjaśnić pokoleji krok po kroku ponieważ jestem laikiem w ten dziedzinie a chciałbym uratować moja A4 bo mam sentyment pierwsze auto które kupiłem za własne pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...