Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w sprawdzeniu sond


RobertWS

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomóżcie mi,autko 1.8t,pomimo że jeżdze na krótkich odcinkach to wskazówka z paliwa leci w oczach.Spalanie ok 15-20 litrów.Autko nie zgazowane.Po podłaczeniu Vaga wyskakuje co rusz błąd 16518 a także 17521.Chciałem wykonac Test sond ale nie potrafie go wogóle wywołać.Autko rozgrzane,Sonda rozgrzana trzymam na obrotach a w kanale 34 nie chce sie Test wykonać.W kanale bodajże 31 zminiają sie wartości w Voltach mniej wiecej 2-3 razy na sekunde z dwa razy po ok 0,4-05 a 3 zmiana to 1,0 i tak w kółko czy dodam gazu czy nie to jest tak samo.O którą sonde chodzi czy tą przed katalizatorem czy za (do której jest gorszy dostęp) Sprawdziłem bezpieczniki ale wszystkie są dobre.Czy za błąd może odpowiadać zawór odpowietrzający bak,bo mam go walnięty i czekam na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pierwszą sondę (tą przed katem).

Testy wykonujesz w nastawach podstawowych 04 ? obr 1800-2200 aż do zakończenia testu. temp kata 350-500 stopni.

Silnik ANB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak silnik ANB,kurcze teraz mnie zagiołes z tymi nastawami podstawowymi.Po kliknieciu mam 3 rubryki (jedna pod drugą ) i po lewej stronie wpisuje wartosci po czym po prawej mam 4 okienka.Wpisałem 34 i trzymałem obroty by temp była w tych wartosciach co napisałes ale Test sie nie wykonuje,natomiast na kanale 36 Test robi sie i wskazuje OK.Wyskakuje non stop błąd 16518.Sprawdzałem wzrokowo stan przewodów ale wyglądają na dobre,psikałem kontaktem w kostke 4 pinowa pod zbiorniczkiem płynu chłodniczego.Jak wykluczyć ewentualnie problem z silnikiem z przewodami komputerem i stwierdzić że sama sonda już padła?

Szukałem ale nie potrafiłem znaleść.Gdzie wejsc by widzieć sygnał napięcia z tej sondy?Nie posiadam miernika niestety czy nic mi to nie da bo komputer nie widzi sondy wogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

measure blocks potem kanał 33, klikasz na graf i widzisz czy sondy pracują czy stoją, jeśli sonda się kończy ma bardzo wąski zakres pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kolego zadne NTK z BOSCHa masz w sklepie IPARTS.pl z ori wtyczkami tylko zadzwon do nich to ci z VINu dobiorą bo jest tam pare rodzaji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, walki z sondami ciąg dalszy, Jako, że samochód stał sporo, a nie miałem czasu się z nim bawić to nie kupywalem sond. Wczoraj wziałem od kolegi oryginalne boshowskie sondy i to samo, Napiecie 0,36-37V i ani drgnie przy dodaniu gazu:shock3:. Nie wierzę, że cztery sondy stanęły na tym samych wartościach. Ewidentnie coś tu nie gra, wiec jaki sens kupywać nowe.

Czy w sekwencji może być założona emulacja? Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...