Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne chrobotanie po puszczeniu gazu


Fido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Coś mnie niepokoi.

Dochodzi do mnie dziwny dźwięk gdzieś z komory silnika.

Przeważnie słychać to podczas jazdy a mianowicie przy zmianie biegów i popuszczeniu w tym czasie gazu.

Takie ciche chrobotnięcia.Spróbuję nagrać i jeśli coś będzie słychać to wrzucę filmik lub mp3.

Sprzęgło jest ok,dwumasa też,nie trzęsie silnikiem.

Czy winowajcą może być sprzęgiełko alternatora?

Podejrzewam że poprzedni właściciel nie zaglądał do niego od nowości.

Auto z Włoch.

---------- Post dopisany at 13:53 ---------- Poprzedni post napisany at 11:59 ----------

Dodam jeszcze że miesiąc temu wymieniany był cały rozrząd wraz z napinaczkami i pompą wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam ten sam problem.

Sprzęgiełko alternatora to nie jest na pewno, przy zepsutym sprzęgiełku, na wolnych obrotach silnika tak szarpie paskiem, że wydaje się jak by miał wyskoczyć, poza tym łatwo to sprawdzić: ktoś gasi silnik a Ty obserwujesz czy alternator przekręcił się w środku po zatrzymaniu paska, jeśli nie to sprzęgło jest zatarte.

Z tego co się dowiedziałem to to chrobotanie wydaje turbina (jeśli otworzysz maskę a ktoś wciśnie gaz do dechy i puści powinieneś usłyszeć ten dźwięk), a winę za to wszystko ponosi podobno pompa vacum... Piszę podobno bo tak mi mechanik mówił, ale dla mnie to nie do końca logiczne. Jeśli sprawdzisz jak podciśnienie steruje turbiną (tzn kiedy powinno zamykać a kiedy otwierać to jakoś nie bardzo mi to pasuje).

PS. przepraszam, że tak ogólnikowo piszę ale mam 9 dniową córeczkę w domu i nie mam za bardzo czasu...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było juz na ten temat.opcja szukaj.Nikt w sumie nie doszedl OCB z tym chrobotaniem na 100% :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...