Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI A8 D2 4.2 Quattro LIFT - kolejna Audiczka w rodzinie :)


martin_rs4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po nieco dłuższej przerwie :siema:,

kiedyś wspomniałem, że choruje na A8 4.2 FL no i w końcu udało się spełnić kolejne marzenie :radocha:. Do tej pory jeździłem AUDI COUPE 2.3E później była ukochana AUDI A4 2.8 Quattro (i tak dla przypomnienia) :

dsc02820.jpgdsc02840.jpgdsc02819.jpgdsc02702.jpgdsc02682.jpgdsc02833.jpg

autko było świetne!!! poszło do stolicy a ja nabyłem coś mocniejszego i bardziej wygodnego niż A4 :naughty: :

:audi: AUDI A8 D2 z silnikiem V8 4.2 oraz napędem Quattro :quattro:

- wersja poliftowa ( II połowa 2000 roku), autko tak wygodne, że mógłbym z niego nie wysiadać :wink: Silnik zagazowany instalacją BRC, dzięki czemu nie ciągnie po kieszeni :wink::whistling: a różnica w spalaniu między A4 i A8 to jakieś 50pln po mieście więcej, natomiast na trasie praktycznie to samo...czyli nie deptając do 6000 obrotów tylko spokojnie do 140km/h na tempomacie wychodzi ok 12 - 13 litrów. Do zbiornika wchodzi 76 litrów czyli nieco ponad 200pln i za to jade do Świdnicy i nazad i jeszcze na dwa dni zostaje = ok. 600km na zbiorniku. :naughty: no ale...

autko kupiłem w październiku 2012 i wsadziłem na dzień dobry 3000pln na rozrząd, zawieszenie i takie tam pierdy... :facepalm: No ale najważniejsze, że silnik i skrzynia chodzą nienagannie, bo najbardziej to sie obawiałem, że skrzynia nie da rady i utopię kolejne 4000pln na regeneracje :suicide_anim:, ale jak dotąd wymieniłem tylko olej i filtr i jest OK. Co do wyposażenia to brakuje tylko Webasto, elektrycznych foteli tylnych i elektrycznych zagłówków, a poza tym:

* kolor grafitowy - taki nietypowy ale żonie się podobał :whistling:

* silnik AUW 4.2 moc 310 KM i 400NM

* napęd QUATTRO

* skrzynia 5 biegowa TIPTRONIC F1 z możliwością zmiany biegów w kierownicy

* fotochromowe, lusterka zewnętrzne i wewnętrzne

* elektr. regulowane fotele przednie, lusterka, kierownica, pasy, szyby i roleta tylnej szyby

* 4x pamięć foteli kierowcy i pasażera, lusterek, kierownicy

* 8 x Airbag

* podgrzewane siedzenia z przodu i z tyłu

* dwu strefowy klimatronic,

* ABS, ESP, ASR

* PARKTRONIC przód + tył

* NAVI + TV + Telefon

* zmieniarka na 6 CD

* szyberdach z panelem słoneczym (za***ista sprawa, załącza dodatkowy wentylator który chłodzi auto w lato)

* reflektory xenonowe

* podwójne szyby

* domykanie,otwieranie szyb z pilota

* komputer pokładowy

* tempomat

* skórzane fotele ale wołga - bardzo wygodne.

... i nie wiem co jeszcze...:eusathink:

a w planach:

* jakies ori felgi 18" lub 19" - ale raczej 18" bo tu już stawiam na 100% komfort. W A4 był niski porfil opon, - 4cm obniżone zawiszenie + kubełki tak więc już mi starczy sportu :wink:

* grill od W12

* ringi na zegary

* kamera cofania przód + tył

* może coś nad wydechem pomyśle, ale ten ori i tak piękna symfonia V8 .

* no i w końcu muszę umyć auto :ad::decayed:

i kilka fotek dziś zrobinych, więcej prześle jak się pogoda pokaże

6277425.jpg

6277426.jpg

6277428.jpg

6277431.jpg

6277433.jpg

6277435.jpg

6277438.jpg

6277440.jpg

6277437.jpg

ogólnie nie testowałem auta tak na maxa, ale zapas mocy jest pod każdym względem...:naughty: jakis taki respekt odczuwam....:whistling:

:hi:

---------- Post dopisany at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany at 15:44 ----------

...a no i auto ma przejechane jakies 245.000 i ogólnie wygląda na takie, ale już nie wnikałem czy przebieg kręcony....co tu dużo mówić no...w Polsce przecież mieszkamy :whistling::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale opony wtedy max. 40 profil i na naszych pieknych drogach felgi, opony, że o zawieszeniu nie wspomne dostają po dupsku :whistling: ... ale tu mas z też racje... 19" w A8 pięknie wyglądają... eh mam zagrychę.. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sztuka, szkoda ze bez recaro no i jak polift to szkoda ze bez lamp "xenon+"

jak wrazenia po przesiadce z a4 b5 na a8 d2 ;) ?

---------- Post dopisany at 09:37 ---------- Poprzedni post napisany at 09:35 ----------

ps. to sa lampy xenon+ jakby ktos nie wiedzial

Audi-A8_L_6.0_quattro_2001_1024x768_wallpaper_01.jpg

---------- Post dopisany at 09:40 ---------- Poprzedni post napisany at 09:37 ----------

z wyposazenia brakuje jeszcze pare rzeczy ale i tak jak na d2 jest bardzo fajnie wyposazona:

np. lodowki, pakietu skora ( wtedy tunel srodkowy i schowek jest w skorze ), kierownicy z multifunkcja, foteli recaro, faxu, systemu multimedialnego z tylu ( aczkolwiek nie wiem czy to nie wystepowalo tylko w LONGU )

ps. na 19" bedzie clakiem inaczej wygladac ja bym sie nie zastanwial czy 18 czy 19".... tylko 19" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no roznica miedzy autami kolosalna, szegolnie w komforcie, dlatego w sumie nie narzekam ze nie ma foteli recaro, choc nie wiem jak sie w nich jezdz, ale mialem kubelki w A4 i jak dojechalem do Makarskiej w Chorwacji, to mnie tak krempel napier...al :facepalm: a teraz....wygoda, wygoda, wygoda :cheesy:

lodowka, auto + itp to ok, ale ze fax byl to nie wiedzialem :think2:no ale w koncu fura prezesa :grin::wink:...

a co do felg 19" to sie coraz bardziej przekonuje...

---------- Post dopisany at 22:46 ---------- Poprzedni post napisany at 22:41 ----------

ps. na 19" bedzie clakiem inaczej wygladac ja bym sie nie zastanwial czy 18 czy 19".... tylko 19" :)

o zesz Ty..... ja chce takie 20" jak Ty masz u siebie :slina: o jaaa, ale nie mam teraz 4000pln...na nie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faaajna locha :)

jak chcesz kogoś podpatrzeć to szukaj A8 pszendzy, jest kosa

42268871.jpg

nie patrz tylko na profil opony, 255/40/19 to wcale nie jest taka niska opona :wink:

mam ori 19" od A8 w garażu jakbyś chciał :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee no juz sie zdecydowalem na 19" :cheesy: tylko teraz kaski przyoszczedzic i na lato bede kupowal...

mam ori 19" od A8 w garażu jakbyś chciał :naughty:

a zarzuc prosze jakies fotki Twoich felg :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A8 to A8 tyle w temacie:kox:

Graty zmiany choć Twoja V6 z pakietem S4 była również super :)

Na mieście trochę gorzej się teraz parkuje co:question::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tym juz zaparkowac to czasami trzeba sie nameczyc, ale jest na szczescie parktronik przod + tyl, ktory sie mi wlasnie spier.....il :facepalm: musze po kablach jechac bo czujniki dzialaja a VAG pokazuje buzzer przedni, ktory wymienilem na ori z ASO i dalej nie tyra :whistling:...ale jak dziala to bajka jest :cheesy:

---------- Post dopisany 31-03-2013 at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany 06-03-2013 at 19:02 ----------

...a tu taka mala zmiana na W12 :)

6709107.jpg

---------- Post dopisany 23-05-2013 at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany 31-03-2013 at 20:32 ----------

Siemka....:hi: no i nadszedł czas na małą zmiane wizerunku...Ładna pogoda to i autko ładniej wygląda :naughty:

7315736.jpg

7315739.jpg

7315743.jpg

7315744.jpg

7315729.jpg

7315730.jpg

7315742.jpg

No i jednak zdecydowałem sie na ORI FELGI 18" od AUDI A6 C6 z oponkami 245x45...wyglda fajnie i komfort tez jest :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka poliftówka to moje marzenie z dawnych lat..przód wygląda fajnie, ale niestety tył trąca starością, a mogli to troszkę odświeżyć przy okazji liftu.

Ja na Twoim miejscu zapakowałbym Recaro..nie są drogie do A8 :wink: Ogólnie furka zacna, graty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zapakowałbym Recaro..nie są drogie do A8 :wink: Ogólnie furka zacna, graty !

nieee... hehe sportowe fotele miałem w A4 i przy dłuższej trasie, jak np. do Chorwacji w tamtym roku dolo sie odczuć. :whistling: No a teraz siedzenia ala wołga z pełną elektryka w środku + tempomat... nic tylko jechać i bać sie żeby nie zasnąć :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kolego powiedz mi jak ci się sprawuje automat ??? wymieniałeś olej w skrzyni przymierzam się do kupna D2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...