Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 2.5tdi v6 180km] - chipowanie silnika za i przeciw.


basen

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam maly dylemat bo chce sobie dorobic kilka koni do mojej audi. Mechanik u ktorego serwisuje samochod mowi ze moze mi wgrac nowy soft i efekty beda takie same ja przy wmontowaniu chipa. Mysle nad tym bo napewno taniej jest wgrac nowy soft anizeli wladowac chipa.

Czy ktos juz przerabial ten temat?????

jak sie auto zachowuje po dolozeniu kilku koni??? treba cos wymieniac w zawieszeniu?? mam oczywiscie samochod w quattro.

dzieki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft, a chip jedno i drugie polega na tym samym, czyli na zmianie oprogramowania. No chyba, ze sie myle.

Jedynie roznica moze polegac na sposobie zmiany map w sterowniku silnika.

Jedna jest wylutowanie odpowiednich pamieci i wlozenie do odpowiedniej zabawki po czym wgranie softu.

Druga jest wgranie softu bez wymontowywania w/w elementow po przez zlacze diagnostyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w B6 robisz wszystko po kableku.Więc podpinasz auto pod komputer . wgrywasz nowy program i gotowe.Nie ma żadnego prucia kompa i wymiany chipa.I radze Ci zrobić to u sprawdzonego tunera bo później możesz płakać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basen, ja to bym zrobił u Masters'a, z tego co się orientuję to mają oddział w Poznaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w B6 robisz wszystko po kableku.Więc podpinasz auto pod komputer . wgrywasz nowy program i gotowe.Nie ma żadnego prucia kompa i wymiany chipa. :mrgreen:

Hugo u Ciebie też wiatrak zaczął dmuchać jak wgrywany program był ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz manuala to wgrywaj program koniecznie!! :)

jak tipa to sugeruje się wstrzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo u Ciebie też wiatrak zaczął dmuchać jak wgrywany program był ? :lol:

Oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info Panowie

zdaj relację poprawiania fabryki g:DD Jeśli jeszcze ją zamierzasz poprawiać :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez nik cie nie zrabal...zrob program u dobrego tunera, ktory ma pojecie co robi a nie u (jak to gdzies bylo pieknie napisane) "Wielkiego elektronika" z pana kleksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory Panowie ale pisze po to aby sie czegos dowiedziec wiec prosze o konkretne odpowiedzi a nie rabanke za niewiedze!

chłopie, masz wszystko napisane.

Polecono Ci Masters'a, ma oddział w Poznaniu

GEKOCARS

ul. Główna 23

Poznań MAPKA

tel. 0-61 878 01 97

kom. 509 856 100 [email protected]

http://www.tdi-tuning.pl/kontakt_poznan.htm

Żeby chipować, silnik/osprzęt musi być w należytym stanie.

Ja bym takiego silnika chyba jednak nie chipował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory Panowie ale pisze po to aby sie czegos dowiedziec wiec prosze o konkretne odpowiedzi a nie rabanke za niewiedze!

no własnie ... jezeli chodzi o konkretne odpowiedzi ... to w dalszmy ciagu na nia czekam ?

(link poniżej)

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4222

P.S to nie jest tzw. przez Ciebie rąbanka (dziwne słowo) tylko wyprowadzanie Ciebe z błedu .... (powinienes to docenic ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew opiniom nie wszystkie 2.5 tdi są zjechane, ja mojego sprawdzałem i jest w b. dobrym stanie, co oczywiście tunera zdziwiło, po modach mam 180 KM & 360 NM. wpierw i tak tuner wybrany przez Ciebie powinien shamować niunie w seri i będziesz miał jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...