Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala po długim kreceniu zalewa ?


Tomik21

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam problem z A4 b5 1.9 tdi AFN od jakiegoś czasu zaczął gorzej palić teraz nie odpala wcale czy ciepły czy zimny . odpalił po podpięciu liny i nieodrazu jak juz odpalił kopciło jak z komina nieprzepalone paliwo filtr wymieniony błędów brak ostatnio nawet zaczeło bić w rure wydechową a obroty na maxymalnym gazie falowały od 2500 do 3000 zachowuje sie tak jakby zalwało go paliwo przepraszam ze tak namieszałem i za składnie ale zalezy mi na czasie by szybko go odpalic

z góry dzieki i pozdrawiam czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź klapę gaszącą, może przymyka dopływ powietrza, paliwo pompa podaje? Z liny to lepiej nie próbuj odpalać jak nie chcesz mieć problemów z silnikiem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFN nie ma klapy gaszacej, wiec nie ma co przymykac. Diesla nie zalejesz, tak jak PB. Po pierwsze to podlaczenie pod VAG i na poczatek kat wtrysku do sprawdzenia i N109, warto tez zajrzec do rozrzadu.

Jak wali na czarno to nie zgadza sie wspolczynnik lambda paliwo-powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFN nie ma klapy.....

Fakt, w AFN nie ma, spojrzałem na profil:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo na wtryski dostaje po odpaleniu kopcił na biało niebiesko żrący dym niemam w tej chwili dostepu do vag podłączałem na zwykłym 4.9 myślałem juz o czujniku położeniu wału lub coś z pompa może cos z sekcjami ale jak odpalił zachowywał się jakby dostawał zbyt wiele paliwa i po każdym odpaleniu żrący dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat wtrysku do sprawdzenia, sprawdz vagiem czy kat nie faluje. bo moze to oznaczać że się kółko przestawiło na wale. Mozesz też dla pewności ustawic rozrząd na znakach dla sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tez stawiam na rozrząd przestawienie zapłonu jutro go sprawdze mam juz rozebrane wszystko wiec jutro bd wiedział a jak popsikałem plakiem do filtra to odpalił

---------- Post dopisany 28-02-2013 at 23:05 ---------- Poprzedni post napisany 27-02-2013 at 19:44 ----------

Usterka usunięta przeskoczył rozrząd na wale o jeden ząbek dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc pozdrawiam :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dla pewnosci czy nie jest kółko na wale wyrobione żebyś nie miał przykrej niespodzianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na przyszłość nie ciąga sie klekota żeby odpalił moze właśnie przez hol przeskoczył ci pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...