Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprezyny- za nisko :(


rogerwro

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

od jakiegos czasu borykam sie z pewnym problemem, mianowicie garazuje auto w garazu podziemnym i podczas wyjazdu hacze chyba katalizatorem o prog wyjazdu. z informacji we wlepce ksiazki serwisowej jest to 1BV amortyzatory przod czerwone monroe, springi niebieski bialy zielony zielony, amortyzatory tyl czerwone monroe, niestety nie wiem jakie kolory na sprezynach (sprezyny sa czarne) z zawieszeniem nie ma problemow, jest sztywno zestrojone. zalezy mi na podniesieniu tylu auta o jakies 2cm zyskujac na komforcie,mam w planach zmienic sprezyny tylne, nie wiem jakie kupic. dolaczam zdjecia pogladowe auta, chce, aby tyl byl conajmniej tak wysoko jak przod, jak nie ciut wyzej :) pomozecie?

DSC00522.jpg | rogolemsi | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

DSC00525.jpg | rogolemsi | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 1BA nie bedzie sie 'gryzc' z przednim? moze wymienie komplet sprezyn ? nie chce, aby auto z przodu poszlo mi do gory, moze ktos z forumowiczow ma do sprzedania to co mi trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył siedzi optycznie nizej w stosunku do przodu dlatego nawet jak założysz 1BA taki układ pozostanie tyle że podniesiesz auto do góry. Oczywiscie robiac 1BA zmieniasz komplet czyli amory i springi. Zapodaj temat może ktoś byłby chetny na podmianę bo kupowanie z alledrogo uzywanych zestawów niewiadomo w jakim stanie raczej mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile wyżej cm rozwiązałoby problem, swego czasu na alledrogo można było kupić gumowe podkładki pod sprężyny żeby podwyższyć o 2-3cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie niechcialbym kombinowac z tymi podkladkami.... @hormon- chodzilo mi o wrzucenie 1BA na tyl, nie wiem jak to sie zgra wtedy z przodem, wiem, ze sprezyny musza mniej wiecej zgrac sie z amorkami, moze komplet amory i sprezyny na tyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroką masz bramę ? Jak tak to tam gdzie haczysz skręć, tak jakbyś lekko wyjeżdżał skosem z garażu.

Po obniżeniu mam podobnie, z jedną osobą więcej nie mogę na wprost wyjechać z garażu nie waląc spodem :facepalm: Pomogło wyjeżdżanie z lekkim skrętem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie, ze probowalem, niestety lipka... moja zona jezdzi rowniez, wiec podwyzszenie auta powinno byc dobrym rozwiazaniem rowniez dla niej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jakby spróbowac podnieść minimalnie katalizator? Po problemie by było najtanszym i najprostrzym kosztem. Trzeba zajrzec pod spód auta. Może skrócenie Wieszaków by pomogło. przeciez pomiedzy podłogą a wydechem jest przestrzen i to nie mała. To tylko moje spostrzerzenia nie krytykujcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie oglądałem od spodu i nie znalazłem nawet ryski, a rąbnęło dobrze pierwszym razem. Jeżeli to puszka stuka to po prostu wyciąć i wstawić rurę :decayed:

Rogerwro współczuję, ja nie wiem jak ci kretyni projektują te wjazdy do garaży :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci kretyni to belgowie :D juz na 100% jestem pewnien, ze zmienie sprezynki z tylu na dluzsze, tylko prosze o podpowiedz jakie dokladnie, numer czesci czy coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwo z tym doborem, metoda prób i błędów.

U Ciebie pewnie wystarczyło by 1cm w górę, więc trzeba testować. Przy wymianie uważaj by nie rozregulować zawieszenia.

Tutaj jest o obniżaniu ale to to samo tylko w odwrotną stronę:

http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/all-b6-b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-dobierac-zakres-mas-osi-136448/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...