Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Domykanie szyb z kluczyka


m50kD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czytałem gdzieś tutaj na forum, że jak przytrzyma się kluczyk w pozycji zamknięcia przez kilka sekund to szybki same się domkną. Fakt, gdy trzymam kluczyk ok. 3 sekundy to szyby + szyberdach automatycznie się domykają. Problem jednak w tym, że gdy wyciągne kluczyk, a szyby nie są jeszcze domknięte to domykanie zostaje przerwane... po prostu muszę stać z tym kluczem ładną chwilę, aż się wszystko domknie. Czy tak powinno być czy też szybki powinny automatycznie zamknąć się do końca "same", bez stania z przekręconym kluczem :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloz sobie centralny zamek z fukcja komfort i bedziesz mial z pilocika domykanie , tylko kup taki ktory bedzie podawal sygnal przy zamykaniu do centralnego przez pare sek tak aby szybki zdazyly sie zamknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lelus_DT obawiam sie ze w tym modelu nie ma czegosc takiego jak modol komfortu, Jeden z moderatorow mi to dosadnie wytlumaczyl :hi: A co do domykania to niestety musisz sie do tego przyzwyczaic, lub zamykac szyby ze srodka, przed zgaszeniem silnika automat a po zgaszeniu manual niestety. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo stworzyć sobie taki "moduł komfort", wystarczy tylko odpowiednio wyliczyć rezystorek+kondensatorek do sterowania bazą w tranzystorku, który będzie podawał sygnał lub zwierał z masą i już mamy domykanie szyb zrobione. Ja w chwili obecnej czekam na pompkę 4A0 862 257A z Allegro. Po przyjściu zacznę się bawić w podpinanie pod nią alarmu i ewentualnie spróbuję zaprojektować układzik do zamykania szyb, no chyba że znajdę odpowiedni sygnał w tej pompce po jej przebadaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytałem gdzieś tutaj na forum, że jak przytrzyma się kluczyk w pozycji zamknięcia przez kilka sekund to szybki same się domkną. Fakt, gdy trzymam kluczyk ok. 3 sekundy to szyby + szyberdach automatycznie się domykają. Problem jednak w tym, że gdy wyciągne kluczyk, a szyby nie są jeszcze domknięte to domykanie zostaje przerwane... po prostu muszę stać z tym kluczem ładną chwilę, aż się wszystko domknie. Czy tak powinno być czy też szybki powinny automatycznie zamknąć się do końca "same", bez stania z przekręconym kluczem :)?

ja u siebie mam tak samo.

moge otworzyc i zamknac z pilota ori szybki ale musze ciagle trzymac, jak przestaje w tym samym momencie szybki przestaja sie opuszczac lub podnosic.

lepiej mam jesli chodzi o pilota alarmu, tu jak zamkne autko szybki sie do konca podnosza same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkMind ty masz Niunie po lifcie wiec modol komfortu u Ciebie sie pojawil, wiec dziala to inaczej troche. u mnie na pilocie z alarmu szyby przestaja sie domykac po zwolnieniu przycisku, niestety brakuje modulu komfortu ale nic nie mozna z tym zrobic :( tzn, mozna ale wymaga kupienia nowego alarmu z takimi bajerami. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkMind ty masz Niunie po lifcie wiec modol komfortu u Ciebie sie pojawil, wiec dziala to inaczej troche. u mnie na pilocie z alarmu szyby przestaja sie domykac po zwolnieniu przycisku, niestety brakuje modulu komfortu ale nic nie mozna z tym zrobic :( tzn, mozna ale wymaga kupienia nowego alarmu z takimi bajerami. Pozdrawiam Jocker01

ale ja mam dwa piloty ;)

i w ori pilocie tez musze trzymac do konca zeby mi zamknelo, jak puszcze to przestaje zamykac.

dopiero pilot alarmu moze zamknac sam do konca bez trzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzilo mi o nowy calkowicie alarm sa takie do sprzedania jesli masz system komfort w samochodzi (czyli domykanie szyb po trzymaniu kluczyka w pozycji "zamknij" w zamku to bez problemu taki alarm podlaczysz i bedzi dzialal . Ja osobiscie zakladalem takie cos do golfa 3 wydaje mi sie ze w audi jest dokladnie tak samo, dokupujesz alarm z taka fukcja wpinasz sie w kabelki w slupku i centralka alarmu sama podaje + na przewody sterujace szybami, ja tylko musialem przestawic pozniej czas podawania plusa bo oryginalnie bylo 3 sek i szyby jak byly calkiem opuszczone to sie nie zdazyly zamknac, ale dzialalo to elegancko i nie musialem trzymac przycisku "zamknij" na pilocie, tylko zawsze sie zamykaly do konca. takie alarmek podstawowy to do 100zl kupi spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Potwierdzam, w B5 1999 (po lifcie) można podłączyć tak alarm że będzie domykanie z pilota i nie trzeba trzymać. Dajesz raz cyk i cała maszyneria sie zamyka. Dopiero jak sie zamknie to uzbraja się alarm. Wypas sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma tutaj wielu elektroników :) a stworzenie takiej opcji w dowolnym modelu samochodu jest bardzo proste. Wciąż czekam na swoją pompkę i gdy tylko się pojawi to może napiszę jakiś tutorial co i jak zrobiłem, łącznie ze stworzeniem modułu komfort :)[br]Dopisany: 02 Lipiec 2008, 17:07 _________________________________________________No i mam... pompka wsadzona.

DRZWI KIEROWCY

Otwieram kluczem zamek drzwi kierowcy - nic,

Otwieram drzwi kierowcy - pompka otwiera zamek (tylko klapka baku się otwiera),

Zamykam drzwi kierowcy - nic,

Zamykam kluczem zamek kierowcy - nic.

DRZWI PASAŻERA

Otwieram kluczem drzwi pasażera - pompka otwiera zamek (klapkę baku),

Otwieram drzwi pasażera - już nic nie robi, bo wykonało wyżej co miało zrobić,

Zamykam kluczem drzwi pasażera - pompka zamyka zamek (tylko klapkę baku).

Wnioski:

- coś jest nie tak z czujnikiem zamka drzwi kierowcy,

- coś jest nie tak z siłownikam (prócz siłownika zamka baku)i lub z pompką (za słaba, chyba).

Ehhhh... co za ludzie, jak można tak zaniedbać samochód i muszę teraz naprawiać :)

Pytania:

- Czy da się naprawić te siłowniki, czy trzeba wymieniać na nowe?

- Co może być nie tak z zamkiem kierowcy, że nie reaguje na otwarcie kluczykiem i DLACZEGO reaguje na otwarcie drzwi (tylko z otworzonym zamkiem, z zamkniętym nic się nie dzieje)?

- Czy mogę zabić poprzedniego właściciela? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, zrobils sobie off-topic :tongue4:

kupiles pompke z modulem komfortu?

twoje problemy moga sie dopiero zaczac, jezeli pompka jest inna niz ta co miales a zapewne tak to moze sie okazac ze nic z tego niebedzie. Wbrew pozorom pomki roznia sie od siebie, dlatego roznia sie literami w numerze czesci. Niestety nie znam szczegolow ale naczytalem sie sporo :decayed: Nie pisales wczesniej o problemach z centralnym, a pojawily sie po wymianie pomki. Jak koledzy juz pisali to najlepiej kupic drugi (lepszy bo seryjny to jest do nieczego) alarm i problem sie rozwiarze, a jezeli masz takie mozliwosci i wiedze jak samemu zrobic taki uklad to podziel sie wiedza jak juz zrobisz :hi: Niestety obawiam sie ze wymiana pomki nie przyniesie pozadanego efektu, moze zacznie dzialac jedno a drugie przestanie :confused4: Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie tak, kupiłem auto bez pompki i po przeanalizowaniu tematu A4 1.9 TDI z 1995 wybrałem model 4A0 862 257A (bez komroftu, jedna wtyczka sterująca + wtyczka zasilania + jeden wężyk). Tak więc powinna pasować.

Zastanawiam się tylko czemu w tych pompkach (4A0 862 257A) są trójniki. Tzn. kupiłem i miałem na wyjściu powietrza trójnik, ale odłączyłem go i podłączyłem tylko ten jeden przewód, który mam w A4....[br]Dopisany: 03 Lipiec 2008, 19:02 _________________________________________________Właśnie odświeżyłem nieco luty w pompce. Wszystko wygląda OK. Więc wina musi być po stronie siłowników / styków drzwi kierowcy. Żeby już dłużej nie ciągnąć tego tematu zadam tylko ostatnie pytanko:

- gdzie w zamku drzwi kierowcy znajduje się styk dający sygnał (m.in. pompce), że został on otwarty / zamknięty kluczykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to da sie to zrobic chyba w kazdej A4 z elektrycznymi szybami, ostatnio zmienialem caly sterownik centralnego i majster zrobil tak ze zamykam auto z pilota i szyby same ida w góre bez trzymania przycisku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, na zamku masz taki czujnik (na gorze bebenka) on wlanie odpowiada za sygnal do centralnego :cool1: nie mozna sie pomylic, jak rozbierzesz tapicerke i popatrzysz na klamke od wewnatrz napewno zauwazysz. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...