Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbina 115ps i 130ps


w-s-m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Turbina 115ps jest taka sama co w 130ps? Jest taka sama wydajność? Bo posiadam z 115 konnej a4 i chcialbym zapodac ja do ahu i jakie ewentualne przerobki trzeba by bylo zrobic? Jak wyglada sprawa ze zmienna geometria lopatek w 115konnej w ahu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina od 130 jest wydajniejsza ta od 115 to jest to samo co w 110 przerobek sporo Cie czeka...

kolektory, rurki laczace egr, rura od fiiltra powietrza do turbiny razem z kawalkiem odmy, rura turbo interkuler, kawalek wydechu ten z katalizatorem, cale podcisnienie musisz przerobic i po tym wszyskim ktos musi ogarnac soft bo ten od ahu nie bedzie sterowac turbina mozesz zalozyc kompa od afn ale wtedy musisz miec wydajniejsze wtryski zeby to gralo... robilismy ostatnio ta przerobke u brata w golfie 3 z silnikiem 1z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdroworozsądkowo napewno nie:decayed:

opcja dla fanatykow wedlug mnie, ktorzy żenią sie z samochodem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze i zarazem najtansze wyjscie to wtryski od 110 i do tego soft i napewno wystarczy

90km turbiny to fakt sa nie do zabicia chyba... moja ma 440tys przebiegu i teraz do tego jezdzi po sofcie i nie bierze nadal grama oleju luzów tez brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja postanowilem ze ruszac turiny, postawie w uklad wtryskowy, pompe 11 i 216 zamierzam wstawic i soft, ile z takiego setapu mozna wycisnac w miare bez wyzylowania motoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic to Ci nie da ze wstawisz 11 i 216.... masz za mala turbine ktore nie napompuje powietrza do takiego setupu to minimum turbo awx...

ja u siebie mam pompe od afn i 216 i tak jest za duzo paliwa na ta turbine...

do tej turbiny w zupelnosci wystarczy Ci Twoja zdrowa pompa i zdrowe wtryski od afn

---------- Post dopisany at 18:52 ---------- Poprzedni post napisany at 18:49 ----------

jesli nie chcesz tykac turbiny ja na Twoim miejscu zrobilbym tak:

kupile zdrowe wtryski od 110 i zrobil chipa jak dobrze pokombinujesz to w 700zl sie zmiesciszi te 125km powinnes miec jak zdrowa pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie stawiasz na turbo, to postaw na swap silnika na 115ke badź 130ke:decayed: , 90 1z/ahu to najdrozszy silnik w tuningu z 1,9:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś zainteresowany to mam prawie cały zestaw do przekładki na turbo podciśnieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam :D tuningi na 160ps mnie nie interesuja jak narazie, starczylo by mi ok 120, pozniej moze cos bym pomyslal o czyms wiecej. Zalezy mi na bezawaryjnosci bo w UK naprawy nie sa zbyt tanie, a przycisnac tez by sie przydalo od czasu do czasu;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swap na AWX to dobre wyjscie, pozniej soft z dobrym wydechem i 180 peka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle samo osiagniesz na samych wtryskach od afn

u mnie ograniczeniem jest male turbo ktore na wiecej nie pozwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swap na AWX to dobre wyjscie, pozniej soft z dobrym wydechem i 180 peka :P

Troszkę przesadzasz:whistling:

AWX+chip (brak kata) to średnio 170KM. Dobry wydech nie da 10KM. Tym bardziej, że te silniki nie mają seryjnie pompowtrysków AL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak to bedzie, w maju bede cos rezel jak przyjade do chaty autem. Zalezy jaki sprzet mi ojciec zorganizuje:D

A jeszcze mam takie pytanie, zeby wrzucic 115-stke to trzeba wymienic cala instalacje? bo akurat taki silnik ojciec ma kompletny ale bez elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...