Skocz do zawartości
IGNOROWANY

filtr DPF - jaki jest jego stan ???


norbi3000

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy miałem okazję ostatnio podłączyć komputer pod moje B8 i odczytałem takie oto dane:

imag0221j.th.jpg

imag0222z.th.jpg

mam pytanie czy jest tam pokazany stan filtra cząstek stałych i jeżeli ktoś się orientuje w jakim on jest teraz stanie ??? z tego co widzę to ostatnia regeneracja miała miejsce 247 km temu, mniej więcej kojarzę gdzie wtedy jechałem i tu mam pytanie czy podczas regeneracji filtra samochód jakoś inaczej się zachowuje i czy pokazuje się jakaś kontrolka na desce, ponieważ ja nic co by odbiegało od normalnej pracy wtedy nie zauważyłem, sorry za taki elaborat, ale w tej kwestii jestem zielony, z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechalem ponad 100tys km i przyuwazylem wypalanie jedynie kilka razy. W czasie jazdy na trasie bez szans.. w korku ja stoisz to podnosi troche wolne obroty (i wsio)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest ok u ciebie. Co do wypalania to filtr dopala się sam i nie daje znaku kierowcy. Jeśli za mocno się zapcha wtedy wyskakuje ikonka filtra na fisie i trzeba przeprowadzić procedurę wypalania podczas jazdy. Wszystko opisane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechalem ponad 100tys km i przyuwazylem wypalanie jedynie kilka razy. W czasie jazdy na trasie bez szans.. w korku ja stoisz to podnosi troche wolne obroty (i wsio)

Pozdrawiam,

Przemek

wlasnie 247 km temu jechalem w trasie do Wawy, wiec dlatego nie moglem tego zauwazyc

---------- Post dopisany at 18:33 ---------- Poprzedni post napisany at 18:30 ----------

Filtr jest ok u ciebie. Co do wypalania to filtr dopala się sam i nie daje znaku kierowcy. Jeśli za mocno się zapcha wtedy wyskakuje ikonka filtra na fisie i trzeba przeprowadzić procedurę wypalania podczas jazdy. Wszystko opisane na forum.

dzieki za diagnoze filtra, a mozesz mi napisac na ktory wskaznik mam patrzec na ten przy, ktorym aktualnie mam wynik 11,90 g czy ten pod nim gdzie wynik jest 9,31 g czy jeszcze na inny wskaznik, a i jaka jest norma (tzn. ile gramow kwalifikuje filtr do calkowitej wymiany) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo wyczuć, że filtr jest w trybie wypalania... auto robi sie bardziej zrywne, głośniej troszkę chodzi, tak jakby tlumik był lekko dziurawy i czasem po prostu śmierdzi jak sie wyjdzie z samochodu taką jakby palona gumą, obroty na biegu jalowym trochę skaczą (czuć czasem takie lekkie szarpniecie). Może ten zapach jest tylko u mnie, bo miałem awarię poprzedniego silnika i filtr mógł po tylku dostać. Prawdopodobnie jego przód mam stopiony. Nie mniej jednak, reszta powinna się zgadzać.

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...