Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mulowaty , dosc wolno sie rozpedza Logi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich jestem w tym temacie ( czyt. logi ) laikiem nic poza cyferkami tam nie widze ;p takze was koledzy chcialbym prosic abyscie sprawdzili czy wszystko ok jest w tych logach zrobilem 2 proby dynamiczne 003 - przeplywomierz i 011- turbo, samochod dosc mulowato sie rozpedza na 130 km ( byc moze tak ma byc ). Czekam na opinie , pozdrawiam.

Log (0 - 011)

Log (1 - 003)

Opublikowano

masz nieszczelnosc w układzie turbo .do pełnej dianostyki przydał by sie komplet logów z bloku 1 4 8 10 dynamicznie i statycznie z bloku 1 4 13 18 23

Opublikowano
  • Autor

czyli to samo tylko na nr 001 , 004 , 008 , 010 i na biegu jalowym 001 , 004 , 013 ,018 ,023 ? statyczne - na biegu jalowym wolne obroty ? ( w trybie normalnym czy basic ?) i jaki czas rejstrowac logi w trybie statycznym ?

Opublikowano

logi statyczne robisz normalnie a zapisujesz przynajmniej przez 30 sek .

Opublikowano

Termostat do wymiany i filtr paliwa w pierwszej kolejności. To co ja widzę. Resztę niech wypowiedzą się koledzy.

Opublikowano
  • Autor

termostat i filtr paliwa zmieniane 1 tys km temu ( ponad miesiac temu ) wydaje mi sie ze wnioskujesz to po 1 probie dynamicznej najwidoczniej silnik jeszczenie byl dobrze dogrzany bo na probie 001 statycznej ( po wszystkich probach dynamicznych) widac ze temp spadla i stanela na 87,3C wiec wydaje mi sie ze jest ok.

Opublikowano

Możliwe, że był niedogrzany ale wydaje mi się, że powinien trzymać 90st. U mnie tak jest. Z tym filtrem to fakt nie dopatrzyłem bo masz bip-y na + a nie-.

Przepływka ok ale wydaje mi się, że wtrysk na 3 cyl. mówi już pa pa.

---------- Post dopisany at 01:41 ---------- Poprzedni post napisany at 01:38 ----------

sorry 4 :wink:

Opublikowano
Przepływka ok ale wydaje mi się, że wtrysk na 3 cyl. mówi już pa pa.

Nie strasz kolegi, wtryski w normie, nie wiem na podstawie czego wyciągasz takie wnioski.

Opublikowano
  • Autor

Taki lekki strach i ciarki po mnie przeszly ale doczytalem ze takie odchylenia sa w miare ok nie jest exta ale nie ma tragedii ;p czekamy na kolege german81 az oceni gdzie moze byc ta dziura w ukladzie turbo ;)

Opublikowano

szukaj nieszczelnosci pomiedzy turbo a kolektorem szczegulnie na łaczeniach przewodów , wszelkie oleiste slady na łaczeniach swiadzca o nieszczelnosci .

Opublikowano
  • Autor

Znalazlem cos takiego czy to moze byc przyczyna ? :

PS. Czy kat wtrysku w logu 004 -1.1 / -1.7 jest prawidlowy bo na mrozach pierwsze odpalenie nie jest za ciekawe.

18819828.jpg

69685918.jpg

Opublikowano

U mnie dokładnie w tym samym miejscu się poci. Da rade to jakoś uszczelnić? Tam jest jakiś oring?

Opublikowano

jest oring

Opublikowano

Wymien oring i daj na silikon inaczej dalej bedzie puszczac.

Opublikowano
  • Autor

Czy ten oring występuje jako osobna cześć ? jeżeli tak to prosiłbym o nr ;p

Opublikowano

Najlepiej przydałby się wszystkie numery oringów dolotu :-P

Opublikowano

Tutaj jest zrzut ze schematem dolotu:

http://img826.imageshack.us/img826/4868/43571415.png

nr 20A - 3C0 145 117 F

nr 21 - 3C0 145 117 F ( taki sam nr ja "20A")

nr 26 - 3C0 145 117

Pierścienie "21A" nie występują osobno (tylko razem z elementem "5" i "7").

Jakby jeszcze jakieś numery były potrzebne to dajcie znać :wink:

---------- Post dopisany at 16:47 ---------- Poprzedni post napisany at 16:36 ----------

Znalazlem cos takiego czy to moze byc przyczyna ? :

PS. Czy kat wtrysku w logu 004 -1.1 / -1.7 jest prawidlowy bo na mrozach pierwsze odpalenie nie jest za ciekawe.

http://imageshack.us/a/img705/4251/18819828.jpg

http://imageshack.us/a/img89/1782/69685918.jpg

Jak Ci się udało wygrzebać te zdjęcia w necie? :decayed:

U siebie też mam synchro ustawione jak Ty na -1,7 i nie mam problemów z odpalaniem... Auto stoi w blaszaku i w duże mrozy, mimo że nie bywało odpalane przez 5 dni (praca w delegacji), pali od "strzała", tak jak przy wyższych temperaturach.

Fakt, czytałem, że przy synchro ustawionym na "+" auto ma łatwiej przy rozruchu, ale może u Ciebie jest inna przyczyna...

Co do tej nieszczelności na tych zdjęciach to wymieniłem całą tą rurkę z oringami i klamrami... Jednak przyczyną nieszczelności okazało się pęknięcie rury o nr. 5 na schemacie wyżej...

Z tym że mój log dynamiczny 011 wyglądał tak: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Połowa ciśnienia szła w atmosferę...

Opublikowano
  • Autor
Tutaj jest zrzut ze schematem dolotu:

http://img826.imageshack.us/img826/4868/43571415.png

nr 20A - 3C0 145 117 F

nr 21 - 3C0 145 117 F ( taki sam nr ja "20A")

nr 26 - 3C0 145 117

Pierścienie "21A" nie występują osobno (tylko razem z elementem "5" i "7").

Jakby jeszcze jakieś numery były potrzebne to dajcie znać :wink:

---------- Post dopisany at 16:47 ---------- Poprzedni post napisany at 16:36 ----------

Znalazlem cos takiego czy to moze byc przyczyna ? :

PS. Czy kat wtrysku w logu 004 -1.1 / -1.7 jest prawidlowy bo na mrozach pierwsze odpalenie nie jest za ciekawe.

http://imageshack.us/a/img705/4251/18819828.jpg

http://imageshack.us/a/img89/1782/69685918.jpg

Jak Ci się udało wygrzebać te zdjęcia w necie? :decayed:

U siebie też mam synchro ustawione jak Ty na -1,7 i nie mam problemów z odpalaniem... Auto stoi w blaszaku i w duże mrozy, mimo że nie bywało odpalane przez 5 dni (praca w delegacji), pali od "strzała", tak jak przy wyższych temperaturach.

Fakt, czytałem, że przy synchro ustawionym na "+" auto ma łatwiej przy rozruchu, ale może u Ciebie jest inna przyczyna...

Co do tej nieszczelności na tych zdjęciach to wymieniłem całą tą rurkę z oringami i klamrami... Jednak przyczyną nieszczelności okazało się pęknięcie rury o nr. 5 na schemacie wyżej...

Z tym że mój log dynamiczny 011 wyglądał tak: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Połowa ciśnienia szła w atmosferę...

Zapożyczone od kolegi 'Blachu' ;D z tematu [A4 B6 1.9 TDI AWX] Proszę o analizę logów dynamicznych

u mnie ubytek jest niewielki także wydaje mi się ze tylko te łączenie puszcza bo nigdzie więcej nie znalazłem oleistych osadów.

A z tym paleniem to sam już nie mam pojęcia wymieniłem wszystkie świece żarowe filtr paliwa nowy sprawdzałem na odłączonym czujniku temp. paliwa i świece grzały także prąd do świec dochodzi, nie wiem jak jest na podłączonym czujniku być może jest nie sprawny tu robiony jest log po nocnym postoju na parkingu

Log (0 - 007) , nie mam pojęcia gdzie tkwi przyczyna tego palenia , aha i aku w porządku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.