Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 1.8t => 2.4 q


untik007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow

Mam takie pytanie czy ktos z was tutaj bawil sie w wymiane silnika 1.8t i wstawienie zamiast niego 2.4?? czy ktos moze mi powiedziec czy jest duzo przerabiania?? bo mam drugie audi tylko ze 2.4 quattro i wlasnie chcialem to wsadzic jednym slowem chcialbym silnik skrzynia i dyfer czy do duzo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy 1.8t masz tez q? dzwiek V jest fajny ale z lepsza moca to zostal bym przy 1.8t chyba ze Ci padł. bylo na forum ale z 1.6 na 1.8T chodz ostatnio chyba ktos robil na 2.4 musisz poszukac albo ktos moze sie odezwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wymienić na manuala? 1.8t zawsze nie tak wielkim kosztem przybliżysz w okolice 19x KM, a to już będzie przyjemnie się odpychać.

Za tym 2.4 przemawia dźwięk i Q które daje spoooro frajdy zimą, z mocą niewiele (niemal nic) nie zdziałasz. No chyba że 1.8t nie masz zamiaru "ruszać"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem nad zmiana na manual ale ... to jest problem bo mam problemy z kolanami :( a dokladnie z lewa noga czyli sprzeglo. Ale sam nie wiem tez wlasnie mysle sporo nad tym 1.8 bo naprawde bardzo fajnie sie jezdzilo no ale z drugiej strony zdrowie wazniejsze

---------- Post dopisany at 15:41 ---------- Poprzedni post napisany at 06:43 ----------

i mam dylemat kurcze czy otwory na sanie pod silnik i inne mocowania pod skrzynie i most beda pasowac bawil sie ktos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy SWAP można wykonać, ale pytanie czy warto. Mocowanie silnika jest inne, dużo przeróbek. O quattro zapomnij. Ośka ma zupełnie inna podłogę niż quattro, dodatkowo całe zawieszenie z tyłu jest inne oraz układ hamulcowy też inny. Przerobienie ośki na quattro jest teoretycznie nie możliwe, wiadomo polak potrafi i można cały tył odciąć i wstawić z quattro, ale po co :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciecie podlogi, zmiana baku, zmiana zawieszenia calutkiego z tylu i pewnie nawet boczki bagaznika trzeba bedzie przerobic... wiadomo do tego wydech, przewody hamulcowe i wszystko wszystko... linki recznego, jest tyle tych drobiazgow ze juz lepiej kupic angola w Q na niezlym wypasie i zrobic przekladke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...