Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Prędkościomierz przestał działać


Bartq997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich A4 maniakow. Mam taki problemik, moj predkosciomierz umiera :(( i jak teraz widze foto radar to nie wiem jak szybko jade :) A tak na powaznie to przyjechalem do pracy i wieczorem jak wyjezdzalem uruchomilem silnik i po przejechaniu moze ok 2km zobaczylem ze nie mierzy predkosci i nie nalicza km... na drugi dzien kupilem czujnik i przy skrzyni wymienilem(tzn dzis) i okazalo sie ze jest to samo... albo bedzie wskazywal predkosc gora 55 km/h albo 0. Szukalem juz na forum i przegladalem wszystkie watki na ten temat... czy mogli byscie pomoc i powiedziec co moze byc nie tak, czytalem ze moze to byc zimny lul przy zegarach, ale mam pytanko jak sie do tego dostac i jak rozebrac prod by sie do tego dostac. Prosze o jaka kolwiek pomoc. Z gory dzieki i pozdrawiam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje srawdzenie tego co masz musisz go wyjac sprawdzic wtyczki, rozebrac wyczyscic srodkiem do ukladow elektrycznych lub wymiana na nowy :thumbdown: narazie proponuje pierwsze rozwiazanie i uzywanie predkosciomierza na klimatroniku (kanał 17)

Poszukaj w dziale zrob to sam jakiego kolwiek watku na temat zegarów np. wymiana zarowek podświetlania, lub montaz ramek na zegary tam wlasnie znajdziesz jak sie dobrac do zegarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... to jest ciekawe :mysli: skoro wymieniles czujnik to znaczy ze wina tkwi w przewodzie podepnij pod vaga moze cos wyskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pod vaga tez juz podpiolem i nic nie ma :wallbash: niby wszystko ok... :mysli:[br]Dopisany: 02 Lipiec 2008, 19:29 _________________________________________________hmm dzis wyciagnolem zegary, wszystko roskrecilem... i :shocked: masakra bo niewiedzialem czy cos przelutowac wiec nic nie ruszlame tylko wyczyscilem cala plytke i to co sie dale, po zamontowaniu efekt jak przed :wallbash::thumbdown: predkosciomierz dziala tak samo jak dzialal tzn nei dziala ;( ... chyba przestane dojchodzic do usterki samoczynnie i udam sie do jakiegos elektomena samochodowego i jak juz zrobi mi to opisze co bylo nietak. see ya :hi:[br]Dopisany: 03 Lipiec 2008, 16:28 _________________________________________________No wiec tak, bylem u elektryka i zbadal autko i stwierdzil ze problem jednak lezy w skrzyni :kwasny: poszedl pierscien (magnes) :mysli: ktory uruchamia czujke(a w oleju w skrzyni bylo pelno dziwnych opilkow), ktora podaje napiecie na zegary. Sa tam takie 2 pierscienie, mowil ze jedn okolo 70zl a drugi ok 100zl, pokozal mi schemat, akurat bedzie robil w czwartek taki sam remoncik w takiej samej Audicy jak moja wiec bede dokladniej wiedzial ile bedzie kosztowalo wszystko razem i dam znac.

Pytanko: czy taka awaria jest mozliwa i czy sie czesto w naszych niunkach zdaza?? czy ktos wogle o tym slyszal ??

pozdrówka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...