Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Myjnie na stacjach benzynowych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Wiec ma znaczenie jak i czym. wiem, ze ciezko sie z tym pogodzic ale swirle czyli drobne ryski sami aplikujemy swoim ukochanym 4 kolom wlasnie podczas niewlasciwego mycia i wycierania.

Czyli wychodzi na to,że jeśli umyję auto gąbką to będą ryski, a jeśli rękawicą to już nie?:wink:

Ja zawsze na początek dobrze spłukuję auto karcherem, potem każdy element myję z osobna, no i oczywiście woda w wiaderku jest często zmieniana, żeby nie było "mycia z pisakiem" :wink:

Opublikowano

Po pierwsze dwa wiaderka z wkladkami, jak juz. Jedno woda z szamponem, drugie wlasnie do plukania. Mycie zaczyna sie od kol. Oczywiscie lepiej miec do tego inna druga szczotke/gabke. Ze wczesniej je opsikujemy i czym nie bede pisal.

Wymiana wody rekawicy i lecimy od gory dach, szyby i schodzimy w dol. Najbezpieczniej jest myc rekawica z owczej welny.

Opublikowano

Dlaczego zaczynamy od kół? :-)

Opublikowano

Bo najbardziej uje**ne :wink:

Tapnięte z SGS III

Opublikowano

no dobra a ja zaczynam od dachu, wtedy lecę szyby, spłukuję myjką, zmiana wody we wiaderku, maska, klapa bagażnika, drzwi do połowy, znowu spłukanie myjką, zmiana wody, druga połowa drzwi, spłukanie, zmiana wody, zderzaki i progi na końcu koła. Aż tak źle? :facepalm:

Opublikowano

Krzywda się nikomu nie stanie :wink:

Ogólnie chodzi o to żeby nie robić dwa razy tej samej roboty, jak zaczniesz od kół to chemia będzie miała więcej czasu żeby zadziałać :wink:

Tapnięte z SGS III

Opublikowano
Krzywda się nikomu nie stanie :wink:

Ogólnie chodzi o to żeby nie robić dwa razy tej samej roboty, jak zaczniesz od kół to chemia będzie miała więcej czasu żeby zadziałać :wink:

Tapnięte z SGS III

też racja, ale ja lubię się długo bawić :grin:

Opublikowano
Krzywda się nikomu nie stanie :wink:

Ogólnie chodzi o to żeby nie robić dwa razy tej samej roboty, jak zaczniesz od kół to chemia będzie miała więcej czasu żeby zadziałać :wink:

Tapnięte z SGS III

też racja, ale ja lubię się długo bawić :grin:

Lepiej żeby wladi tego nie czytał :decayed:

Tapnięte z SGS III

Opublikowano

Skoro tak latasz to co za problem kupic drugie wiaderko za 10-12zlotych i w jednym moczyc rekawice w wodzie z szamponem a w drugim plukac ja. Bedzie duzo lepiej.

Opublikowano
no dobra a ja zaczynam od dachu, wtedy lecę szyby, spłukuję myjką, zmiana wody we wiaderku, maska, klapa bagażnika, drzwi do połowy, znowu spłukanie myjką, zmiana wody, druga połowa drzwi, spłukanie, zmiana wody, zderzaki i progi na końcu koła. Aż tak źle? :facepalm:

robie identycznie tak samo

na logike po prostu - od gory w dol

(czestotliwosc zmiany wody traktuje jako sprawe uboczna)

Opublikowano

Kamyk to nie dobrze. Myjac auto woda sie brudzi i sila rzeczy coraz bardziej je rysujesz. Oczywiscie sa to ryski minimalne zwane potocznie swirlami widoczne "pod slonce" dla tych, ktorzy wiedza na co patrzec. Ich nagromadzenie powoduje, ze lakier staje sie coraz bardziej matowy i traci szajn. Jest proces powolny i dlatego nie widac jego dzialania. Dopiero korekta, ktora "odwaraca" ten proces stosunkowo szybko pokazuje nam jak auto moze blyszczec i cieszyc.

Opublikowano
Kamyk to nie dobrze. Myjac auto woda sie brudzi i sila rzeczy coraz bardziej je rysujesz. Oczywiscie sa to ryski minimalne zwane potocznie swirlami widoczne "pod slonce" dla tych, ktorzy wiedza na co patrzec. Ich nagromadzenie powoduje, ze lakier staje sie coraz bardziej matowy i traci szajn. Jest proces powolny i dlatego nie widac jego dzialania. Dopiero korekta, ktora "odwaraca" ten proces stosunkowo szybko pokazuje nam jak auto moze blyszczec i cieszyc.

Tak, racja że woda się brudzi, ale.. ja dosyć często zmieniam tę właśnie wodę ;)

Co nie zmienia faktu,że jednak rękawicę i drugie wiadro zakupię :wink:

Opublikowano
Kamyk to nie dobrze. Myjac auto woda sie brudzi i sila rzeczy coraz bardziej je rysujesz. Oczywiscie sa to ryski minimalne zwane potocznie swirlami widoczne "pod slonce" dla tych, ktorzy wiedza na co patrzec. Ich nagromadzenie powoduje, ze lakier staje sie coraz bardziej matowy i traci szajn. Jest proces powolny i dlatego nie widac jego dzialania. Dopiero korekta, ktora "odwaraca" ten proces stosunkowo szybko pokazuje nam jak auto moze blyszczec i cieszyc.

Tak, racja że woda się brudzi, ale.. ja dosyć często zmieniam tę właśnie wodę ;)

Co nie zmienia faktu,że jednak rękawicę i drugie wiadro zakupię :wink:

I oto wlasnie chodzi:thumbup1: Z czasem zaczniesz uzywac politury, cleanery i inne bajery i sasiedzi zaczna sie pytac kiedy malowalas auto, ze tak sie swieci:banan:

Opublikowano
Kamyk to nie dobrze. Myjac auto woda sie brudzi i sila rzeczy coraz bardziej je rysujesz. Oczywiscie sa to ryski minimalne zwane potocznie swirlami widoczne "pod slonce" dla tych, ktorzy wiedza na co patrzec. Ich nagromadzenie powoduje, ze lakier staje sie coraz bardziej matowy i traci szajn. Jest proces powolny i dlatego nie widac jego dzialania. Dopiero korekta, ktora "odwaraca" ten proces stosunkowo szybko pokazuje nam jak auto moze blyszczec i cieszyc.

Tak, racja że woda się brudzi, ale.. ja dosyć często zmieniam tę właśnie wodę ;)

Co nie zmienia faktu,że jednak rękawicę i drugie wiadro zakupię :wink:

I oto wlasnie chodzi:thumbup1: Z czasme zaczniesz uzywac politury, cleanery i inne bajery i sasiedzi zaczna sie pytac kiedy malowales auto, ze tak sie swieci:banan:

z czasem pewnie zagłębię się w temat i będę działać :decayed:

ps. jestem kobietą :grin:

Opublikowano

Mea culpa nie zwrocilem uwagi. Juz poprawilem.

Opublikowano
Mea culpa nie zwrocilem uwagi. Juz poprawilem.

dziękuję :hi:

Opublikowano

Cieplo sie w koncu zrobilo, ptaki spiewaja, dzialac, zamieszczac zdjecia:wink:

Opublikowano
Cieplo sie w koncu zrobilo, ptaki spiewaja, dzialac, zamieszczac zdjecia:wink:

zależy u kogo zrobiło się ciepło :whistling:

u mnie na podwórku taka ciapa że jak odpalę myjkę to będę miała jezioro :grin:

Opublikowano

U nas nascie stopni i slonko, jutro tez cieplo ale juz z deszczem - do mycia jeszcze lepiej - wycierac nie trzeba:banan:

Opublikowano
U nas nascie stopni i slonko, jutro tez cieplo ale juz z deszczem - do mycia jeszcze lepiej - wycierac nie trzeba:banan:

jeszcze nigdy nie myłam auta podczas deszczu :grin:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.