Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b5 Błąd: 00561?


cipiur80

Rekomendowane odpowiedzi

A4 b5 1.8 ADR 95r + lpg 2gen.

Witam Panowie skąd się bierze u mnie ten błąd:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8D0 907 557 C

Component and/or Version: 1,8L R4/5V MOTR HS D07

Software Coding: 04001

Work Shop Code: WSC 00000

2 Faults Found:

00561 - Mixture Adaptation

12-00 - Adaptation Limit (Mul) Exceeded

00561 - Mixture Adaptation

14-10 - Adaptation Limit (Add) Exceeded - Intermittent

Byłem u gazownika 2 razy i on sprawdził: wszystko jest z moim gazem dobrze. Czyli wychodzi na to że to wina Pb? Wymieniłem już masę rzeczy związanych z w/w błędem przeczyściłem wszystko to co trzeba. Kilka razy sprawdziłem szczelności w dolocie itp. A błąd dalej się pojawia. Jeździłem na samej Pb98 i to też nie pomogło. Nie mam już pomysłów. Proszę mi pomóc. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być wina pb ja np do siebie jak zalałem 98 miałem to samo a na 95 problem znikł nasze silniki nie są przystosowane do pb 98 tylko do 95, ja nalałem te 98 bo myślałem że lepiej będzie odpalał a to gówno prawda dobre 95 i nie ma różnicy, wypal te 98 i zobacz na 95 co będzie, a co ci się z samochodem dzieje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim autem wszystko ok tylko ciągle ten błąd po podłączeniu do kompa, zastanawiam się czy auto nie wchodzi w jakiś tryb awaryjny i czy nie pali więcej. Teraz Bp pali ponad 8 litrów, a gazu ok.12l. Zaleje teraz Bp 95 zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysc przepustnice i zrob adaptacje . a sprawdzałes przepływke? ja to bym ci radził zrobic logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywka i sonda ok, szukaj gdzies dziury w dolocie jesli już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko że ja już n-ty raz szukałem i rozbierałem ten cały dolot zaczynając od przepływki i tak po kolei przez nową odmę i wszystkie węże i wężyki gumowe a kończąc na wymianie gum łączących kolektor ssący z wtryskami.

Tak sobie myślę że najlepiej i najtaniej będzie olać ten błąd i jeździć aż coś samo padnie i wtedy się wymieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również od początku posiadania autka mam problem z tym błędem. Sondę wymieniałem, dolot sprawdzony, przepływka igła a dalej wyświetla go tyle że na samej benzynce.

Olałem to dawno temu, nie muli się i jeżdżę do przodu. Jedyne co to chyba pali więcej? Tryb awaryjny się włącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odmę i resztę sprawdziłem już dawno wszystko jest szczelne i całe.

---------- Post dopisany at 11:14 ---------- Poprzedni post napisany at 10:59 ----------

Wydaje mi się że ten błąd występuje dlatego że w mojej rurze dolotu powietrza do przepustnicy jest klapa od gazu i mixer i to powoduje że jest za mały przepływ powietrza czyli zły stosunek powietrza do dawki paliwa i dlatego ten błąd występuje tylko na Pb. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...