Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

a4 b5 Błąd: 00561?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A4 b5 1.8 ADR 95r + lpg 2gen.

Witam Panowie skąd się bierze u mnie ten błąd:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8D0 907 557 C

Component and/or Version: 1,8L R4/5V MOTR HS D07

Software Coding: 04001

Work Shop Code: WSC 00000

2 Faults Found:

00561 - Mixture Adaptation

12-00 - Adaptation Limit (Mul) Exceeded

00561 - Mixture Adaptation

14-10 - Adaptation Limit (Add) Exceeded - Intermittent

Byłem u gazownika 2 razy i on sprawdził: wszystko jest z moim gazem dobrze. Czyli wychodzi na to że to wina Pb? Wymieniłem już masę rzeczy związanych z w/w błędem przeczyściłem wszystko to co trzeba. Kilka razy sprawdziłem szczelności w dolocie itp. A błąd dalej się pojawia. Jeździłem na samej Pb98 i to też nie pomogło. Nie mam już pomysłów. Proszę mi pomóc. Pozdro

Opublikowano
  • Autor

sonda nówka orginał BOSCH

Opublikowano

Może problem leży w wiązce sondy, wtedy i ona nowa nie pomoże. Miałem taki problem z czujnikiem cieczy chłodzącej. Warto sprawdzić wiązkę.

Opublikowano
  • Autor

Gazownikowi na kompie pokazywało że sonda działa prawidłowo.

Sprawdzę wiązkę od sondy ale dopiero za kilka dni bo na dworze -10C i 50 cm śniegu.

Opublikowano

może to być wina pb ja np do siebie jak zalałem 98 miałem to samo a na 95 problem znikł nasze silniki nie są przystosowane do pb 98 tylko do 95, ja nalałem te 98 bo myślałem że lepiej będzie odpalał a to gówno prawda dobre 95 i nie ma różnicy, wypal te 98 i zobacz na 95 co będzie, a co ci się z samochodem dzieje ??

Opublikowano
  • Autor

Z moim autem wszystko ok tylko ciągle ten błąd po podłączeniu do kompa, zastanawiam się czy auto nie wchodzi w jakiś tryb awaryjny i czy nie pali więcej. Teraz Bp pali ponad 8 litrów, a gazu ok.12l. Zaleje teraz Bp 95 zobaczymy.

Opublikowano

wyczysc przepustnice i zrob adaptacje . a sprawdzałes przepływke? ja to bym ci radził zrobic logi

Opublikowano
  • Autor

przepustnica czyszczona 2 tyg.temu + adaptacja

logi na bendzynie

logi_bendzyna.jpg

logi na gazie

logi_gaz.jpg

Proszę o ocenę tych logów ja się nie znam

Nie wiem jak wkleić exela żeby było lepiej widać

Opublikowano

przeplywka i sonda ok, szukaj gdzies dziury w dolocie jesli już

Opublikowano
  • Autor

ok tylko że ja już n-ty raz szukałem i rozbierałem ten cały dolot zaczynając od przepływki i tak po kolei przez nową odmę i wszystkie węże i wężyki gumowe a kończąc na wymianie gum łączących kolektor ssący z wtryskami.

Tak sobie myślę że najlepiej i najtaniej będzie olać ten błąd i jeździć aż coś samo padnie i wtedy się wymieni.

Opublikowano

jak nic sie z autem nie dzieje to daj sobie spokoj narazie. wyjdzie z czasem :grin:

Opublikowano
  • Autor

i tak właśnie zrobię

Opublikowano

Ja również od początku posiadania autka mam problem z tym błędem. Sondę wymieniałem, dolot sprawdzony, przepływka igła a dalej wyświetla go tyle że na samej benzynce.

Olałem to dawno temu, nie muli się i jeżdżę do przodu. Jedyne co to chyba pali więcej? Tryb awaryjny się włącza?

Opublikowano
  • Autor

dawidoks masz LPG?u mnie ten błąd też występuje tylko na Pb.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

miałem też problem z 561 obstawiam odma do wymiany tam jest nieszczelność i dlatego bład 561 sprawdzić odme w bloku lub gumę a powino pomuc.sori za literówke

Opublikowano
  • Autor

odmę i resztę sprawdziłem już dawno wszystko jest szczelne i całe.

---------- Post dopisany at 11:14 ---------- Poprzedni post napisany at 10:59 ----------

Wydaje mi się że ten błąd występuje dlatego że w mojej rurze dolotu powietrza do przepustnicy jest klapa od gazu i mixer i to powoduje że jest za mały przepływ powietrza czyli zły stosunek powietrza do dawki paliwa i dlatego ten błąd występuje tylko na Pb. Co o tym myślicie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.