Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przy dodawaniu gazu dziwna reakcja


Magicbattle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. opisze swój problem. wiec tak, robiłem trasę jak zawsze standardowo lublin poznań. cala droge fajnie autostrada go trochę przegoniłem. Ale. Pod koniec podróży przy dodawaniu gazu obojętnie na jakim biegu załóżmy 4 i 60km/h ja mu gazu żęby przyspieszył a tu zaczyna się cala buda telepać a zero przyspieszania wręcz zwalnia gdy wcisnę sprzęgło to po wciśnięciu gazu spokojnie obroty rosną aż do odcinki a gdy tylko wrzucę bieg znowu to sam. oczywiście tak się nie da jechać ale zauważyłem ze gdy ten problem występuje to po jakims czasie jak mu dusze gaz to tak jakby się coś odetkało i odrazu jest moc i zapierdziela i spoko dojechalem do domu. mialem to juz dwa razy. wczesniej wymienilem czujnik temperatury po tym zdarzeniu bo nie pokazywal prawidlowo temp do tego jeden pin byl caly zasniedzialy. teraz jak to sie zrobilem zajrzałem do niego i widac ze jeden jest lekko pośniedziały. czy to mogla by byc jego wina i trzeba jeszcze raz dobrze wyczyscic?? wymienilem odrazu swieczki bo tez juz mialy dostyc i nie ma tego problem bo zdarza sie dosyc rzadko.

chcialbym cos wykluczyc.

czy to czasem nie bedzie ktoras z cewek. jedna mam wymieniona bo mialem podobne objawy tylko ze bardziej buda telepalo i wogole sie nie dalo jechac

moze to kolejna siada tylko ze w aeb bledu nie wywali. a nie ma jak tego sprawdzic bo problem jest tylko jak jedzie na biegu( i to bardzo rzadko) na luzie super wkreca sie na obroty jak powinien. chyba kupie cewke i bede wozil w bagaju i najwyzej podmienial. aa i jeszcze jedno przy wymianie swiec po zdjeciu cewek 1 i 2 byly mokre od oleju gdzie jest porcelana przed wykreceniem czy to moze byc tez problem? chyba uszczelka od dekla sie konczy. moze olej daje takie objawy. 3, 4 sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na VAG-u nic nie wywaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na vag nic nie ma zero bledow wlasnie ;/

---------- Post dopisany at 21:59 ---------- Poprzedni post napisany at 16:59 ----------

jakies pomysly?? moge popsikac mgielka cewki czy to nic nie da? zeby zobaczyc czy jakies iskry beda

---------- Post dopisany 18-03-2013 at 09:06 ---------- Poprzedni post napisany 17-03-2013 at 21:59 ----------

wymienilem swieczki i robilem trase 100km i znowu pod koniec trasy zaczelo nim telepac. Tylko wyjasnie to nie jest telepanie jak przy rozwalonym sprzegle. samochod ma takie wybracje jak bym najechal na nawierzchnie gdzie sa paski poprzeczne ostrzegajace albo slady po ciagniku. delikatne wibracje.

jak sprawdzic cewki w aeb bo bledu nie wywala sa jakies bloki w vagu moze pokaza V ile ktora daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś olej w gnieździe świec? Ktoś na forum miał podobny problem. U niego chyba iskra przeskakiwała przez to.

Ja miałem wypadanie zapłonów. Najpierw padł mi moduł wzmocnienia świec (nie palił na jeden gar). A później padła jedna cewka. Wolałem kupić tanie cewki i wymienić komplet. Jak na razie 30tys km. i cewki sprawują się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie na 1 i 2 jak wyciagnolem zewke to faja byla mokra i swieca tez. w srodku gdzie elektroda bylo sucho tylko tam gdzie fajka nachodzi na porcelane bylo mokro. ja pol roku temu kupilem cewke maxgeara za 50 zl i super smiga wlasnie. a teraz wydaje mi sie ze podobny problem wystepuje. jesli mialem mokro na porcelanie to uszczelka pod deklem do wymiany tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy od tego moze wystepowac problem z byc moze gubieniem iskry jak porcelana mokra

---------- Post dopisany 19-03-2013 at 18:28 ---------- Poprzedni post napisany 18-03-2013 at 19:19 ----------

uszczelki zamowione jutro powinny byc to sie wymieni i pojezdzi troche zobaczymy czy to pomoze ale w dalszym ciagu obstawiam na ktoras cewke. jak bede wymienial szczelki to sprawdze rezystancje cewek czy wszystkie maja te same parametry. fajnie bylo by jak by ktos podal w jakich blokach moge sprawdzic cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogła wymiana uszczelki? Cewki chyba w kanałach 15 i 16 jak wyjdzie, że w którymś bloku gubi zapłon to zamień cewki miejscami aby się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana uszczelki nie pomogla. jutro bede jechal kupic trzy cewki bo jedna kiedys wymienilem i zobacze co i jak bedzie sie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem cewki na maxgeara. Zrobiłem na nich 20tys. km na LPG i jak na razie ok. Ale musiałem odgiąć tą blachę zabezpieczającą wtyczki przed wypadnięciem bo nie chciało pasować. Też tak miałeś z tą jedną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mialem tak. dzisiaj wymienilem reszte przejechalem kawalek i juz telepalo na postoju odlaczalem po kolei i na jednej wogole nie reaguje i padlo na modul zaplonu wtyczka posniedziala przeczyscilem i starczylo na 200km i znowu telepalo wiec pewnie po d*pie dostal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...