Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie sprzęgło pod mody avg?


bajant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

koledzy modzę trochę z b5 avg (turbo awx,wtryski 216, fmic,chips) i chce założyć mocniejsze sprzęgło i mam pytanko co polecacie aby przenieść ok 160-170KM i 330-350Nm...coś słyszałem o 1z,więc jeśli można to proszę co trzeba i na co zmienic zeby hulało i było trwałe i nie rozwalało skrzyni:)Proszę o porady bo ciśnie mnie ostro czas!POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde sprzęgło ma swój kres ,nawet jak bys założył ze spiekami na 600nm tez by padło jak byś stale upalał auto .nic nie jest wieczne. od 1z sachs-a nowe wytrzymuje do 400nm.

Czyli mam zakupić sztywny zamach od 1z i kpl nowego sachsa pod 1z, tylko pytanie czy to podejdzie p&p do avg gdzie jest dwumas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet z AWX z nowym dwumasem wytrzymuje u mnie już prawie 2 lata od strojenia AVG na ~175KM/360Nm, nie wyczuwam oznak zużycia. AWX to chyba jedyna sensowna alternatywa do normalnego poruszania się autem, jeśli zaś chodzi o jednomas to sporo negatywów się słyszy, ale nie będę ich powtarzał bo sam nie miałem do czynienia z takim zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednomas od 1z i reszta od vr6 sachs :) wtedy trochę talepie kastą i jest głośniej to są negatywy a z kolei plus jest taki że jednomas nie do zdarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednomas od 1z i reszta od vr6 sachs :) wtedy trochę talepie kastą i jest głośniej to są negatywy a z kolei plus jest taki że jednomas nie do zdarcia

to do silnika wzdłużnego nie podchodzi:whistling:

bierz AWX, sprawdzony zestaw , na forum większość podłubanych VP jeździ, a ostatnio nawet do 1,8t montują:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumas w AWX i AFN jest taki sam, różnica jest natomiast w średnicy tarczy sprzęgła, czy ktoś zna wymiary tych tarcz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWX od AFN rózni sie tym że nie ma sprezynek, srednica jest ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem u siebie temat sprzęgła

dwumas w awx i afn jest taki sam ale tylko firmy SACHS, bo LUK daje inny nr do awx inny do afn

średnice są te same, zdaje się 228

jezdze na takim od 1z juz ponad rok, ok 30tys km na początku było lepiej mniej trzęsło teraz się troche "rozchwierutało" i bardziej słychac czuć ze to jednomas. Jednak jak ktoś jeździ naprawdę ostro - polecam, szybsza reakcja na gaz między biegami, nie ma strachu dać wiece NM z dołu no i koszt

do sztywnego koła takiego z audi 80 1z lub 2.0 benz, trzeba mieć też krótsze śruby, sprzęgło mozesz kupić od takiego audi 80 1Z, lub od a4 z pierwszych lat AHU - takie w którym nie było jeszcze dwumasy, podobno docisk ma mocniejszy

w poprzecznych silnikach lepiej się sprawuje jednomas, jakoś bardziej tłumi

nie chce mi się rozpisywać dużo razy już było o tym pisane,

wkladam teraz swojego AFNa do a6, gdzie jest skrzynia 6biegowa i rezygnuje już z jednomasy, zakładam dwumas i sprzęgło z AVFa 240mm, będzie przyszłościowo i z zapasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...