Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wpływ LPG na sterownik silnika


Fazi_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykałem się z problemem ciężkiego odpalania auta po dłuższym postoju po sprawdzeniu wielu elementów przyszedł czas na eksperyment z LPG.

Otóż po prostu przełącznikiem od LPG wyłączyłem automatyczne włączanie gazu i od ok 4-5 dni śmigam tylko na benzynie. Po ok 3 dniach problem z odpalaniem zniknął (pali praktycznie przy 2-3 obrotem wału)

czasami zdarzy mu się, że na ssaniu czuć wypadanie zapłonu. Po nagrzaniu jest ok.

I w związku z tym moje pytanie.

Sterownik gazu jest spięty z instalacją auta przy wtryskach ( emuluje pracę wtryskiwaczy dla ECU) podłączona jest również Lambda ( ale jest tylko dołączona - oryginalny obwód nie modyfikowany). Jaki może to mieć wpływ na zmianę ustawień mapy ECU silnika aby mieć problem z zapalaniem kiedy użytkuję LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesprawna instalacja LPG może rozjeżdżać mapy benzyny, powinieneś udać się do gazownika na przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wyżej mogą się rozjeżdżać mapy PB przez złą regulację lpg. I druga sprawa wtryskiwacze lpg moga puszczać gaz w dolot i po prostu się zalewa podczas odpalania na pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wyżej mogą się rozjeżdżać mapy PB przez złą regulację lpg. I druga sprawa wtryskiwacze lpg moga puszczać gaz w dolot i po prostu się zalewa podczas odpalania na pb

Wczoraj zrobiłem w drodze do domu ok 20 km na gazie, kończąc jazdę wyłączyłem gaz i dojechałem ok 200 m na benzynie poczekałem jeszcze chwile i zgasiłem silnik, dzisiaj rano znowu zaczęły się problemy z dłuzszym kręceniem przy odpalaniu. Czy odpowiednie ustawienie dawek gazu po kalibracji może mieć wpływ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...