Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym doczyścić listwy chrom?


Czarnybeduin

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może jakiś sposób na doczyszczenie listw chromowanych wokół szyb w b6? One są z aluminium czy to może plastik? Moje są trochę zaśniedziałe. Próbowałem różnymi pastami do chromu, aluminium i nic ;/ Gril doczyścił się ładnie ale listwy nie chcą się poddać. Myślałem, żeby może te listwy spróbować wypolerować filcem + pastą auto sol co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bawiłem sie w polerowanie aluminium, rant felg, wlewy paliwa w motocyklach. Stosowałem do tego niemieckiej pasty grubościernej i polerki z filcem. Tez miałem zaśniedziałe i brzydkie listwy, wpadłem na cudowny pomysł ze przepoleruje je delikatnie ta pasta, wiele nie mysląc złapałem paste szmatke i zaczełem szorowac, niestety nie chciało tak lekko schodzic wiec tarłem długo i mocno. Po operacji dumny z lśniących listw umyłem auto, postawiłem na słoncu i zaczełem płakac w jak denny idiotyczny i tępy sposób porysowałem sobie lakier wokół szyb :wallbash: nastepne dwa dni szlifowałem i polerowałem lakier na aucie aby zlikwidować efekty mojego cudownego pomysłu :wallbash:

Zanim zaczniesz cos robic z tymi listwami zabezpiecz dokłądnie lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś sposób na doczyszczenie listw chromowanych wokół szyb w b6? One są z aluminium czy to może plastik? Moje są trochę zaśniedziałe. Próbowałem różnymi pastami do chromu, aluminium i nic ;/ Gril doczyścił się ładnie ale listwy nie chcą się poddać. Myślałem, żeby może te listwy spróbować wypolerować filcem + pastą auto sol co Wy na to?

Jak masz taki bialy nalot to nie ma szans, nie usuniesz tego niczym! Ja akurat jestem niestety po wymianie tych listewek na nowe:kwasny: A listewki są aluminiowe, ale pokryte czymś bezbarwnym i właśnie ta powłoka jest tak wrażliwa na chemie w myjni czy kwasne deszcze. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciłeś za nowe listwy? Spróbuję jeszcze filcem na wiartarkę a lakier zakleję taśmą do malowania żeby przypadkiem się filc nie omsknął ;) U mnie własnie jest biały nalot i po umyciu całego samochodu nie wygląda to najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta polerska z LIDLA (ale holenderskiego ) i biały nalot w 50% zszedł i listwy ładnie błyszczą, tak samo znaczek OOOO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...