Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy po otworzeniu maski widać spręzarkę?


adamzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu przepraszam za głupie pytanie. Czy jak otworzę maskę i popatrzę na silnik z góry to zobaczę spręzarkę klimy? Nie wiem czy dobrze myśle, ze jest ona z przodu po prawej stronie na dole silnika? Generalnie to chodzi mi o to czy ona wogole sie zalancza. Z góry niestety nie widać kompletnie. Mam mondeo i tam jak na dłoni widać spręzarkę. W mojej a4 po włączeniu klimy startuje wiatrak na chlodnicy na wolnych obrotach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka sie nie ząłaczy jak na dworze jest poniżej 5 stopni

Jesteś pewny tego co mówisz?

Generalnie z zaobserwowaniem czy sprężarka pracuje czy nie będziesz miał problem bo jest sterowana zaworem a nie za pomocą elektromagnesu, więc kręci się cały czas. Poznać można po przewodach ale to rzeczywiście najlepiej widać jak jest ciepło. Możesz też podpiąć się VAGiem i sprawdzić czy ciśnienie czynnika rośnie po włączeniu. Masz jakiś problem z klimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego i tak nie jestes w stanie zobaczyc czy sie zalacza bo nie masz sprzegla elektrycznego wiec u ciebie kolo pasowe kreci sie razem ze sprzeglem. Po zalaczeniu klimy zawor hydrauliczny zmienia pozycje tarczy z tlokami i te zaczynaja sprezac czynnik. Mozesz jedynie zlapac za aluminiowe rurki ktore wychodza ze sprezarki , jesli beda roznej temperatury to znaczy ze sprezarka spreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprezarka bedzie pracowac - bedziesz slyszal syczenie na rurkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupilem auto i wtedy byla ostra zima wiec nie było jak sprawdzić. Gość od ktorego kupiłem twierdzi że działa i dziś mnie naszła myśl żeby zaobserwować sprezarkę czy się załącza. Kupiłem od rodowitego szweda a oni raczej uczciwi są więc myślę że wszystko jest ok. Jak już pisałem w mondeo widać bardzo dobrze jak chodzi i myslałem że że w audi też się uda zobaczyć. wentylator się załącza a przy uszkodzonej klimie raczej nie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie bylo by czynnika w ukladzie to faktycznie nie zalaczy by sie rowniez wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...