Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za cykanie?


Gość donuska90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donuska90

Dziś rano po całonocnym postoju w garażu, po odpaleniu auto zaczęło tak dziwnie "cykać" . Zdarzyło się to pierwszy raz, kojarzycie może skąd dochodzi ten dźwięk i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
pasek piszczy.norma w tych autach.napinacz 80zl w sklepie .pasek 35zl i nie bedzie piszczec

napinacz i pasek wymieniony tydzień temu. Chodzi mi bardziej o ten taki "cykający" dźwięk, nie wiem czy go dobrze słychać ;) taki cyk,cyk, cyk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szybcie cykanie w tle, niczym karabin maszynowy to N75. Tak mają te zaworki, że cykają jak głupie. Przynajmniej wiesz, że żyje :wink:

To cykliczne mlemlanie to pasek wielorowkowy alternatora, tak samo miałem jak napinacz był krzywy, po czym pasek strzelił. Napinacz ori 250zł. Jak samochód ma iść na handel to kup zamiennik i sprzedaj, jak chcesz jeździć to uwierz mi, że zamienniki po 2-3 latach przestają napinać i "jak je ustawisz tak są".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
To szybcie cykanie w tle, niczym karabin maszynowy to N75. Tak mają te zaworki, że cykają jak głupie. Przynajmniej wiesz, że żyje :wink:

To cykliczne mlemlanie to pasek wielorowkowy alternatora, tak samo miałem jak napinacz był krzywy, po czym pasek strzelił. Napinacz ori 250zł. Jak samochód ma iść na handel to kup zamiennik i sprzedaj, jak chcesz jeździć to uwierz mi, że zamienniki po 2-3 latach przestają napinać i "jak je ustawisz tak są".

a no właśnie bo napinacz był wymieniony na używkę, to może jest jeszcze bardziej rozpieprzony niz poprzedni :kwasny: autem mam zamiar jeszcze trochę pojeździć, czyli nie pozostaje mi nic innego jak kupno oryginalnego napinacza? Bo w sumie za to 80zł pojeździć 2 lata to i tak dobrze ;)

Wkurzające to cykanie, ale jak się zagrzeje to już nie słychać ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale ile roboty by napinacz zmienić. Ja już wolałem odżałować na ori, bo jakbym drugi raz to miał robić, to...:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
No niby tak, ale ile roboty by napinacz zmienić. Ja już wolałem odżałować na ori, bo jakbym drugi raz to miał robić, to...:kwasny:

no też w sumie racja, ale wiesz tez nie jestem pewna czy pojeżdżę tym autem rok, dwa czy tylko pół roku ;)

a ten napinacz który teraz jest włożony wcześniej jeździł w passacie i nie było z nim problemu, najwidoczniej audi nie służy :wink: "mechanik" który tak ładnie nam poradził teraz będzie go wymieniał na swój koszt, tzn. za część zapłacę ale za robotę drugi raz ni cholery ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
ja myslalem ,ze jak wymienione.to nowe.uzywki bym nie wsadzil.bo szkoda roboty. Ori tez bym nie wsadzil do takiego .ja mam nowy za 80zl i jest ok.

ja tez mojemu pięknemu to mówiłam, ale się uparł, bo posłuchał "mechanika" :facepalm: to teraz ma. No w każdym razie będę zamawiała nowy napinacz od kogoś z forum, z tym że nie ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
kup na alegro.ja kupilem i nie nazekam.bo juz 3mc i cicho jest a mokro.wiec jest dobry.

na razie się dowiem w jakiej cenie mają tutaj, na forum . A Ty za ten z allegro ile dałeś? Podasz link? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nadal masz problem lub do innych osłuchów pomocny jest drewniany stetoskop znajdziesz go na moich postach z maja 2010r

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem ten sam problem na dwa dni przed świętami, w drodze do kościoła, zapaliła się kontrolka ładowania i znikło wspomaganie :) Gdy otworzyłem maske moim oczą ukazał się obraz.......

20130330_130937.jpg

Proszę zwrócić uwagę na linie kół pasowych względem napinacza :) Napinacz mówi papa.

Polecam oryginał, nie polecam żadnych zamienników.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie rozrządu tez mam to samo cykanie rano. Kumpel mechanik powiedział ze to napinacz i zeby to zlikwidowac to tylko ori z aso bo wszystko inne INA Dayton czy inne markowe zamienniki tak w wiekszości mają.... że cykają... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy N75 cyka? Przecie to zwykły elektrozawór i cyka jedynie po podaniu 12V, to tak w woli ścisłości :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób prosty test, weź wiaderko wody i delikatnie polewaj po pasku, jesli przestanie cykać to masz odpowiedz co jest do wymiany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u siebie mam to samo cykanie. Jakiś tydzień po wymianie kompletnego rozrządu urwał się pasek o którym mowa wyżej. Stało się tak właśnie przez napinacz który był wykrzywiony. Po prostu chyba swoje wysłużył. Kupiłem w sklepie motoryzacyjnym pasek Dayton i napinacz za który zapłaciłem 120zł. Po spędzeniu całego popołudnia w garażu udało się wymienić napinacz. Lekko nie było :kwasny: Niestety na drugi dzień pojawiło się owe Cykanie. Strasznie jest denerwujące szczególnie na zimnym silniku bo wtedy wydaje się jeszcze głośniejsze. Problem w tym że nie wiem co mam z tym fantem zrobić? Czy zdemontować napinacz i oddać na gwarancję czy czekać aż samo przestanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem te napinacze w swoim 1Z zacząłem od najtańszego za 120zł wytrzymał 4miesiące, potem najdroższy zamiennik chyba za 260 chodził miesiąc, po reklamacji odp była standardowa zły montaż :facepalm: Wkońcu kupiłem ori za 360zł i z tego co wiem chodzi do tej pory a mineło juz jakies 4 lata. Za ostatnią wymiane dostałem nawet zniżke od mechanika za stała usługę :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...