Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwieranie klapy bagażnika w sedanie z pilota, montaż siłownika i zamka


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinował ktoś coś z tymi sprężynami, żeby klapa sama szła w górę? Jakie kupić etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt z was nie ma zdjęć sprężyn i tych konstrukcji z płaskowników ?

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dokopałem się do rysunków tych płaskowników ze sprężynami, czy były by osoby chętne na zakup takiego zestawu ? Niedługo będę to montował u siebie i mógłbym wykonać parę sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego materiału byś to wykonywał? :)

Wiesz jaka podchodzi tam sprężyna? Jak coś wal na PW to Ci podpowiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam roboty huk, przygotowałem jeden zestaw do próbnego montażu u siebie, jak zamontuje na aucie i bedzie działał dam znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wygięty płaskownik w górnym mocowaniu jest ruchomy w stosunku do kątownika?


zrobiłem takie zawiasy jakie są na zalączonym filmie i nie dziala, sprężyna jest w takim samym położeniu cały czas przy zamykaniu otwieraniu( mocne sprężyny) udało to się komus zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia swoich zawiasów może łatwiej będzie coś poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Moja konstrukcja zrobiona jest z dość grubej kwasowki a z klapy wystaje krótka śruba i nie idzie jej przylapac. Muszę pokminic jak to zrobić ale to jak już ciepło będzie

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia swoich zawiasów może łatwiej będzie coś poradzić.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/55483c532b3fa51a

to jest wersja testowa dlatego tak wygląda ;p ale dam sobie spokój z tym , nie potrzebnie tylko podziurawiłem smerfa.

za to w inny sposób udało mi się uzyskac taki efekt jak narazie:

musze siłowniki jeszcze wymienic bo mam juz troche wysłużone i klape trzymają w miejscu jak ustawie, dopiero odrobine dzwigaja jak jest juz prawie w pionie

Jest problem. Moja konstrukcja zrobiona jest z dość grubej kwasowki a z klapy wystaje krótka śruba i nie idzie jej przylapac. Muszę pokminic jak to zrobić ale to jak już ciepło będzie

daj cienszą blache, ja dałem kątownik z castoramy na oko 2mm do wersji testowej i go nie wyginało ;p mi to nie działa moze Tobie się uda.

Tak jeszcze mysle... moze patent z filmiku jest na tej zasadzie że są wsadzone bardzo mocne siłowniki które strzelają od zera a sprężyny hamują klape zeby nie wystrzelila w kosmos ;p

Edytowane przez Golden05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . poszukam tego katownika we wtorek i dam znać. Skąd wziąłeś sprężyny bo ja mam dwie różne wygrzebane z piwnicy

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . poszukam tego katownika we wtorek i dam znać. Skąd wziąłeś sprężyny bo ja mam dwie różne wygrzebane z piwnicy

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

równiez z castoramy,dział metalowy, męczyłem się ze szwagrem 40min żeby jedną naciągną więc wydaje mi się że są dosc mocne lecz jeżeli zbyt słabe to nie miałbym patentu jak naciągnąc mocniejsze koszt jednej niecałe 7pln jak nie masz w okolicy castoramy to mozesz poszukac w jakims sklepie metalowym jak metal gum czy cos na podobe bo widziałem że tez są, ewentualnie praktikery itd itp.

Edytowane przez Golden05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd masz kolego w podcieciu tego wygiętego plaskownika. Jeden róg możesz oszlifowac drugi zostaje w kącie prostym zeby zapieral sie o winkiel i naciagal sprężynę. Sa na poczatku wątku schematy z niemieckiego forum z wymiarami co i jak. Wprawdzie do passata ale tego sie trzeba trzymać i zadziała napewno. O sprężynach tez jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki to wiele zmienia z tym płaskownikiem, nie zwróciłem w ogóle na to uwagi, pomodze w tygodniu jak wróce z trasy a co do spręzyn to chodzi ci o numer czesci z tego niemieckiego forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie sporo chętnych na taki zestaw w rozsądnych pieniądzach. Najchętniej wziąłbym gotowe zawiasy na wymianę za moje. Jak ktoś ma ochotę to robić to niech tylko poda orientacyjną cenę żeby było wiadomo czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...