Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzający się układ chłodzenia przy wysokich obrotach/prędkości-brak ogrzewania


scq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie, ogrzewanie znika w sytuacji kiedy diabeł mnie poniesie i przejadę trochę szybciej od 170 km/h w górę, ewentualnie pokulam się na trochę większych obrotach 4,5 tys i w górę. W efekcie czego dochodzi do zapowietrzenia się układu chłodzenia i braku ogrzewania.

Po każdorazowym odpowietrzeniu układu wszystko wraca do normy, płukana była też nagrzewnica całkiem niedawno. Przy nazwijmy to normalnej jeździe wszystko jest w porządku. Zalany nowy płyn, termostat, oring i nowy króciec czekają już na wymianę.

Moje pytanie, w którym miejscu może pobierać dodatkowo fałszywe powietrze i co może być ewentualną przyczyną takiego stanu rzeczy? Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem? :wink:

Wdzięczny za wszelkie sensowne podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka pod głowica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dev za szybką odpowiedź. Rozumiem, że miałeś już taki przypadek i stąd ta sugestia?

Brać ori uszczelkę? 058103383M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reinza też są dobre, ale ori niewiele drozsze wiec tez mozesz wziac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach rozrząd będzie mieniany, to przy okazji wrzucę nową uszczelkę, zobaczymy czy będzie poprawa. Tymczasem :notworthy:

---------- Post dopisany 30-03-2013 at 21:59 ---------- Poprzedni post napisany 23-03-2013 at 10:55 ----------

Zakamieniona nagrzewnica, po odkamienieniu sytuacja się nie powtórzyła. Ufff! Bo koszt uszczelki i planowania głowicy, a odkamieniacza jest nieporównywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podaj nazwe preparatu ktorym odkamieniałes nagrzewnice. mam zamiar to zrobic na dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego daj namiar na ten odkamieniacz bo zabita nagrzewnica to bolączka audi tak samo jak immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię w maszynach gastronomicznych to miałem na stanie kilka preparatów. Generalnie z odkamieniaczami w płynie, profesjonalnymi, a nie jakimiś kwaskami cytrynowymi jest tego typu melodia, że im bardziej śmierdzi i gryzie po nosie tym skuteczniejszy! Jeżeli coś pachnie cytrynką, czy innym ładnym zapachem to zwyczajnie kamienia nie bierze, albo weźmie jedynie nalot powierzchowny ściągnie. Ja jednak bałem się lać najmocniejszy napalm, dlatego wlałem na próbę po wcześniejszym teście na aluminium (czy nie reaguje ze sobą), odkamieniacz marki Hendi. Nie wiem po ile to na allegro można znaleźć, ja kupuję 1l po 9,00zł netto.

---------- Post dopisany at 11:51 ---------- Poprzedni post napisany at 11:49 ----------

dokładnie ten: Profesjonalny odkamieniacz do sprzętu AGD (3139682003) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 11:53 ---------- Poprzedni post napisany at 11:51 ----------

Pamiętajcie o jednym fakcie, że chemia najlepiej działa i aktywuje się w temp. ok 60*C! Rozmieszać z gorącą wodą, lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowym uzytkownikiem forum nie chciałem zakładac nowego tematu i mam takie pytanie, mam to samo co kolega tylko ze ja mam silnik 1.6 ADP czysta benzyna i tak samochodzik stoi to łapie 90 stopni i zimno w srodku stało to sie zdnia na dzien płynu nie ubywało wiec poszukałem mechanika zeby to sprawdził i wykluczył takim dziwnym płynem i takim urzadzeniem uszczelke pod głowica ale powiedział ze dziwnie sie zachowuje bo pchało do góry ten płyn i potem go zaciagneło... i był zdziwiony, chetnie by sie zabrał ale zdrowie mu nie pozwala... wiec rzucił hasło ze to moze byc pompa wody wiec zabrałem sie za demontaz dostałem sie do niej i okazało sie ze od nowosci nie była wymieniana wirnik wyglada na cały ale ciezko chodzi... i tak na noc zostawiona pusciła płyn czysty ale taka jakby maź i i tak sie zastanawiam skad ma ktos pomysł czy ta pompa jest sprawna? oczywiscie wymienie na nowa ale irytuje mnie to. Dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak stara jest sprawna to nie opłaca ci sie jej wkladac lepiej kupic nowa i bedziesz miał pewnisc ze na 2 tys km ci nie padnie.. pierwsze co to odpowietrz dobrze układ. i zrob płukanie nagrzewnicy jakims dobrym srodkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wyklucza bo to troche dziwne. ale zajmij sie nagrzewnica pierwsze zanim zaczniesz pakowac kase w uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez jestem nowym uzytkownikiem i mam problem odchodze od zmysłów. Audi przyprowadzone rok temu na autostradzie po przejechaniu ok 100km zaczela ronac tem pod 100 stopni rosnie plyn w zborniczku i po chwili zniklo ogrzewanie i problem do dzisiaj termostatow wymienilem juz sam nie wiem ile, zrobilem uszczelke pod glowica dalej to samo nagrzewnica czyszczona.wiec stwierdzili ze skoro plyn rosnie to idie kompresja a co za tym moze byc tuleja wiec przelozylem caly silnik i to samo po zapaleniu po ok 2 minutach zear pokazuje 90stopni po 10 minutach jest juz 100 i wyrzuca plyn do gory waz u gory cieply a dol te od termostatu zimny,w obu wezach od nagrzewnicy nie ma plynu a jak przytrzymam go na obrotach to plyn sie pojawia a po chwili ginie. .pompa wody zmieniona dodam ze to juz nawet 2 pompa wisko zmienione jest w nim zwykla lima nie climatronic. lopatki od nawiewu slychac ze sie przelaczaja.ratunku bo zwarjuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro pi zmianie silnika nadal jest to samo to napewno nagrzewnica do wymiany. dziwne ze nie zaczełes wymieniac to co jest tansze a dopiero poznij silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zmieniłem pompe ale teraz mam tak ze goracy przewod mam gdzie do nagrzewnicy wpływa a ten drugi wychodzacy taki letni i chyba mnie czeka płukanka.

Najpierw dobre odpowietrzenie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1: zapchana była, czy odkamieniaczem ruszałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...