Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Rozrząd - podróbki zamienników ?


tomik77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Odebrałem dzisiaj ze sklepu częsci do wymiany rozrządu. Wszystko pięknie zapakowane w kartoniki z napisem "Ruville" ale na częściach brak jest oznaczeń tej firmy. Dokładnie przedstawia się to następująco:

- hydronapinacz - kartonik Ruville a na części onaczenie JP NTN 2C GEA (cena 230 zł)

- rolka napinająca - kartonik Ruville, na częci brak oznaczenia (jedynie jakiś numer N4 i na łożysku NTN) (174 zł)

- rolka prowadząca (zwrotna) - kartonik Ruville, na częsci oznaczenie INA F-227242 Slovakia (68 zł)

- pompa wody - kartonik Ruville, na części jest też napis Ruville (brak zastrzeżeń z mojej strony) (101 zł)

- pasek - kartonik Contitech i na części napis Contitech (brak zastrzeżeń) (67 zł)

Proszę o informację czy wszystko jest ok bo we wtorek mechanik ma mi wymieniać te części.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 04 Lipiec 2008, 19:49 _________________________________________________Czy nikt nie zwrócił uwagi na oznaczenia firmowe na częściach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę firmę NTN - japońska firma - chyba nie najgorsza. Moge się mylić, bo nie pamiętam dokładnie, ale chyba sam mam założone napinacze tej firmy. Pasek OK. Myślę, że nie ma co się martwić :good:

A tak w ogóle to zachowaj paragon i papier z wymiany tych części ze wskazaniem przebiegu etc. w razie gdyby coś się kiedyś stało, lub gdyby źle założyli Ci coś tam.. (to tak na marginesie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma ruville to jest firma ktora zajmuje sie pakowaniem produktów innych firm (zawsze z górnej półki) i sprzedaza pod swoimi barwami. Czesto mozna znalezc w ich pudelkach wlasnie NTN (japonska firma produkująca rolki itp do japończyków na pierwszy montaz) SKF (wiadomo), INA(producent roznego rodzaju rolek itp, a takze hydronapinaczy orginalnie montowanych w audi, jakość na poziomie skf'u) albo FAG i inne.

Tak wiec niemasz sie co przejmowac tylko zakladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało, nie masz co sie martwić. czasami niby jeden producent a podwykonawców jednej części ma kilku i pewnie stąd te różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to na elementach zawieszenia jest napis Ruville i sa do bani :thumbdown:

Czesci rozrzadu Ruville'a sa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie jestem już po wymianie tych części. Mimo wszystko dziękuje za rozwianie wszelkich obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...