Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwna maź


szczur_84

Rekomendowane odpowiedzi

dziś odkręcam korek wlewu oleju a tam jakaś dziwna biała maź czyżby płyn chłodniczy w oliwie?

od jakiegoś czasu mam wyciek w okolicy chłodnicy oleju i może gdzieś puszcza płyn do środka

płynu ubywa minimalnie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie dogrzewasz silnika (jazda krótkimi odcinkami) i stąd ta maź. Wyczyść wszystko zalej nowym olejem i mazi nie będzie. To raczej żaden płyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niewielkich przelotach i dużych postojach taka maź się pojawia i w takiej sytuacji nie ma się czego obawiać. Przegoń troche autko, poczekaj aż wystygnie i sprawdź wtedy rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście dziennie robię około 30 km w dwie strony

może uda się jutro zmienic olej na Motula do tego płukanka też tej firmy

dodam że wcześniej dałem się namówić na Magnateca 5W40 ale nigdy więcej Szajstrola

dzięki wielkie koledzy jak macie jeszcze inne uwagi, pomysły to czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiła się, ku zaskoczeniu, ale przemyślałem temat i faktycznie przez ok 2 miesiące niewiele jeździłem. Później weszła wymiana na Motul 8100 x-cess 5w-40, pogoniłem wiecej km i pod korkiem czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra koledzy jestem umówiony na jutro na wymiane oliwy takiej jak wyżej

obawiałem się o uszczelkę pod głowicą ale rzeczywiście nie dużo jeżdze a płynu nie ubywa dużo

muszę jeszcze wyeliminować ten wyciek spod chłodniczki i będzie ok jeszcze raz wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta biala maz wcale nie jest taka niewina w skrajnych przypadkach potrafi zapchac odme , a przy niskich temperaturach zamarznie w odmie i mozemy pozegnac sie z uszcelka pod glowica lub gdy mamy szczescie olej wystrzeli bagnetem. Wiec radzil bym nie bagatelizowac sprawy , pisze niestety z wlasnego doswiadcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście dziennie robię około 30 km w dwie strony

może uda się jutro zmienic olej na Motula do tego płukanka też tej firmy

dodam że wcześniej dałem się namówić na Magnateca 5W40 ale nigdy więcej Szajstrola

dzięki wielkie koledzy jak macie jeszcze inne uwagi, pomysły to czekam na odpowiedzi

Co masz do Castrola ja tam jeżdze kilka lat i nic się nie dzieje żadnej mazi na korku. A robie krótkie dystanse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no silnik zagrzeję się do 90 C tylko za jakieś 5 minut go gaszę i stoi tak z 8 godzin i na powrocie to samo

benyA4 to co jeszcze przed wymianą oliwy przeczyścić odmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni (miejmy nadzieję :facepalm: ) zrobi się cieplej ,

zmienisz olej na świeższy , i problem zniknie,

płukać nic nie trzeba, lepiej wymyśl sobie jakiś dłużysz wyjazd,

wtedy na nowym oleju dokładnie wszystko przepułkasz i przepchasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście dziennie robię około 30 km w dwie strony

może uda się jutro zmienic olej na Motula do tego płukanka też tej firmy

dodam że wcześniej dałem się namówić na Magnateca 5W40 ale nigdy więcej Szajstrola

dzięki wielkie koledzy jak macie jeszcze inne uwagi, pomysły to czekam na odpowiedzi

Co masz do Castrola ja tam jeżdze kilka lat i nic się nie dzieje żadnej mazi na korku. A robie krótkie dystanse.

zajrzyj pod dekiel zaworowy to sie dowiesz co ludzie maja do szrajstrola

---------- Post dopisany at 12:39 ---------- Poprzedni post napisany at 12:37 ----------

a co do mazi jesli mowisz ze masz wycieki w okolicy chlodniczki oleju to przy jej uszkodzeniu tam tez moga sie mieszac płyn z olejem, co moze dawac mylny objaw walnietej uszczelki pod glowica

zobacz czy w plynie olej Ci nie pływa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bediks kolego jako tako oleju tam nie widać

wczoraj wymieniłem olej Motul X-cess, wcześniej płukanka i dziś znowu biała maź na korku wlewu oleju co prawda mniej ale jest

czyżby płyn chłodniczy w oleju może ta chłodniczka oleju jutro kupie nową i podmienie no albo co gorsza uszcz. pod głowicą

a gdzie w silniku ANB jest dokładnie odma to bym ją przeczyścił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrób tak

jak masz ta maz, przegon na wysokich obrotach pare kilometrów auto, jesli to wytracona woda to po przegonce zniknie

mozesz jeszcze chyba zrobic analize płynu chlodzacego na obecnosc spalin i wtedy bedziesz wiedzial czy mieszaja Ci sie plyny

no mi mieszały sie w chlodnicy oleju ale to gluty w zbiorniczku pływaly na potege

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde tylko nie wiem czy w rzeszowie jest gdzie zrobić taki test z tymi spalinami

chyba wczorajsza płukanka nie zaszkodziła jeszcze bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapodasz foto ile tego masełka bo jeśli nie wiele to jest to normalne. Mam to samo od kilku lat i zero problemów. Co do minimlnego ubywania płynu to może kruciec z tyłu silnika od strony grodzi Ci powoli puszcza :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciek w okolicy chłodnicy oleju
w pierwszej kolejności do likwidacji bo jaki byś nie dał super olej to maź może się pojawiać

z powodu tej nieszczelności ( może Ci tamtędy zasysać wilgoć z powietrza i potem jest na korku emulsja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...