Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z samo poziomowaniem Bi-xenona skrętnego


Mattib8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wchodzę dziś do auta rano odpalam a tam biiiiiiip i reflektor na żółto ze strzałkami świeci. Regulacja zasięgu świateł nie działa.

Nie mam pojęcia co się stało bo ostatnio wszystko działało jak jechałem. Jak wróciłem to podłączyłem kompa i takie coś mi pokazał

0496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front

010 - Open or Short to Plus - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11101010

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 40

Time Indication: 0

Date: 2013.03.24

Time: 10:59:12

Może wie któryś z panów czy padł czujnik poziomowania albo szukać luźnych kabli??A może ktoś miał taki przypadek? Nie wchodziłem dziś pod auto bo niedawno wróciłem.

Czekam na odpowiedź a jutro rano zerknę pod auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni czujnik nie działa :kwasny: sprawdz kable od niego oraz wtykę moze cos zasniadziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest czyste. Chyba czujnik siadł bo pokazuje -41mm a tylni -28. Może go wybudować i wymoczyć w czymś?? A po wymianie trzeba ksenony kalibrować ???

Witam wymontowałem czujnik teraz się czyści bo dość ciężko działa może mu to pomoże.

Pytanko za co są odpowiedzialne w nr części ostatnie literki ja mam K w ETCE on-line pokazało P a na allegro J H i F? są to jakieś serie??? I czy z inną literką będzie działał u mnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wilgoć dostała sie do czujnika i dlatego bład jest .

Musisz sprawdzić (jak sie da) potencjometr w srodku .

Co do literek to roznia sie w zaleznaosci czy zawieszenie jest zwykłe czy ADS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do środka się nie da zajrzeć bo jest zalany plastikiem od tyłu. Tak więc tylko wymiana.

Takie pytanko jak wymienię czujnik i zacznę ustawiać światła to jak one nie były rozregulowane wcześniej to będzie trzeba wykonywać korektę na stacji diagnostycznej???

---------- Post dopisany 29-03-2013 at 12:49 ---------- Poprzedni post napisany 25-03-2013 at 20:07 ----------

Witam! Jestem już po wymianie czujnika. Błąd znikną i nie wystąpił żaden inny czy to by oznaczało ze nie trzeba świateł na nowo ustawiać???

Czujnik był padnięty różnica między starym a nowym była taka ze stary było bardzo ciężko poruszyć a "nowy" sam opadał. Musiała się gdzieś woda dostać i nie go zapiekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...