Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju/płynu ?


EmilAudi_LLE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem. w Okolicy sprężarki klimy mam wyciek.. tzn sprężarka jest mokra. Cieknie tak jakby z pod kolektora wydechowego ... Ale Oleju ani płynu nie ubywa nawet 1 ml ;D Klima też chodzi więc co to może byc? wcześniej ciekło z pod pokrywy , może gdzieś to tam zostało i teraz spływa? spróbuje to wymyć zmywaczem wszystko i zobaczyć dokładnie gdzie to może byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Otóż u siebie zauważyłem, że silnik poci się lekko pod pokrywą zaworów, ale widoczny jest też wyciek z tyłu silnika. Podpowie ktoś, co może być dokładnie przyczyną wycieku z tyłu? Czy to kwestia dekla, czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka z pod napinacza łańcuszka rozrządu

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Otóż u siebie zauważyłem, że silnik poci się lekko pod pokrywą zaworów, ale widoczny jest też wyciek z tyłu silnika. Podpowie ktoś, co może być dokładnie przyczyną wycieku z tyłu? Czy to kwestia dekla, czy jeszcze coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Poczytałem trochę na forum Passata i roboty z tym trochę jest, więc chyba póki co sobie odpuszczę wymianę, bo w sumie oleju z silnika jakoś nie ubywa. A że stary samochód to nie stare skrzypce... No cóż, 15 lat to jednak dla uszczelek już czas dość długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem uszczelki pod napinaczem łańcucha rozrządu + uszczelka pokrywy zaworów + olej i filtr. 350 zł klamoty z robocizną. nie trzeba rozpinać rozrządu. Mech miał specjalny kluczyk którym unosi napinacz na tyle że można założyć nowe uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...