Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Stag 4, dioda miga i cztery sygnały dźwiękowe.


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem ostatnio u siebie rozrząd i uszczelniacze ale nie w tym problem. Po złożeniu wszystkiego gdy zapalał zapłon to instalacja STAGA 4 szybko miga dioda i wydaje cztery krótkie sygnały dźwiękowe. Nie wiem co jest wcześniej było ok. Po odpięciu klemy od zasilania problem ustępuje na 3 min i dalej to samo. W instrukcji wyczytałem że 3 krótkie i jeden długi to błąd sterownika ale ja mam 4 krótkie. Natomiast 3 krótkie to mało gazu i faktycznie mam mało tego gazu bo połowę rezerwy według butli. Kostki spięte.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie filtry gazu do wymiany, bądz inny przegląd instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to się stało jak stał w garażu xD

W instrukcji obsługi nawet nie ma takiego błędu jak 4 krótkie, może to wina że mam mało gazu i ciśnienie jest za niskie?

A nie sory to znalazłem w instrukcji.

screenSHU - The fastest screen capture ever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie ciśnienie wyskoczy tylko podczas jazdy. Nie szkodzi ze jak stał w garażu, po prostu ten czas do przeglądu jest ustawiany w godzinach, trzeba przejechać ileś tam godzin i nieraz taki przegląd wyskoczy jak mu się tylko zachce. Ile masz tą instalacje? może to pierwszy przegląd po 2kkm ?

To wyjaśnijmy, po tych 4 dzwiękach i miganiu, automatycznie przechodzi na benzyne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na instalacji przejechane 43 tyś km, według książki serwisowej następny przegląd powinien być przy 183 tys a mam przejechane 188 tyś, ale czy on może mieć zapamiętane kiedy mam jechać na przegląd?

I czy ja dobrze rozumiem to co wstawiłem screenSHU - The fastest screen capture ever. że ten błąd jest wyłącznie od braku gazu w zbiorniku? xD Bo cały dzień w garażu na zimnym i mi się ciężko myśli.

@edit jak wyjmę klemę to odpalę przełączy się na gaz pochodzi ze 3 min i potem przełącza na benzynę. Po tym jak zgaszę i zapalę to odrazu tylko w benzynie ciągle dając 4 sygnały dźwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stag ma możliwość ustawienia przeglądu i powiadamia kiedy masz jechać :P

PS. U mnie jak sie konczy gaz, to dzwięk mam tylko jeden dłuższy i dioda miga chyba 3 razy na sekunde :)

@Edit. A to już może być nawet jakiś inny problem z instalacją. Albo rzeczywiście brak gazu albo coś się przestawiło. Najlepiej sprawdzić pod komputerem ustawienia staga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a już się cieszyłem bo autko po remoncie oleju nie bierze a tu taki myk, jednak nie pozwoli mi spać spokojnie xD

Jutro gazu zaleje i odkopie temat, na razie wielkie dzięki za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat, gaz zalany za 50 zł czyli 3/4 butli to samo. Rano gdy go odpalałem to się normalnie na gaz przełączył i po 3 minutach znów 4 krótkie sygnały. Po tym podjechałem na stacje i w drodze do niej przełączyła się na gaz i szła elegancko, dojechałem zgasiłem zalałem odpalam i znowu 4 sygnały :facepalm:

Myślałem że to filtr gazu, odkręciłem go był trochę brudny wsadziłem w innej pozycji, odpalam działa na gazie, za chwilę 4 sygnały. Wkurzyłem się lekko mówiąc i zupełnie pozbyłem się filtru bo chciałem mieć pewność że to jego wina, puszczam gaz i dalej 4 sygnały. Już mi ręce opadają, bez gazownika się nie obędzie. Ma ktoś jakieś pomysły? Może to sterownik się zesrał jak podpinałem klemę na włączonym zapłonie? :naughty: Chyba ta instalacja nie jest na tyle inteligentna żeby wiedzieć że nie ma filtru?

Parownik ZAVOLI, wtryski VALTEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W parowniku to chyba go nie ma tylko jest przed butlą i tam gdzie siedzi filtr gazu. Jak jest w trybie awaryjnym to nie otwiera żadnego i nie wiadomo o co mu chodzi. :(

http://www.extern.pl/samochod/filtr_gazu/filtr_klucz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przejechałem 10 km na gazie więc się otwierają, pozatym jak wyjmę klemę od aku to gaz działa bez problemu przez parę minut :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził niewiele czasu to zajmuje. Takie pikanie to za małe ciśnienie gazu robi się tak samo jak kończy się gaz w butli, jeżeli jesteś pewien że masz gaz w butli to może być coś z elektrozaworami (jeden z nich się nie otwiera) lub nie dochodzi do któregoś prąd (miałem tak niedawno w swojej audi) lub czujnik ciśnienia gazu PS-01 może jest zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły nie jest bo od 2 lat na nim chodzi, jeżeli zły rozumiesz przez popsuty. Zastanawia mnie co jemu mogło by się stać jak stał w garażu i nikt oprócz rozpięcia kostek nic nie robił. :P

No ale jutro kupuje te 2 filtry wsadzę je, sprawdzę te elektro zawory na krótko.

A dzwoniłem do znajomka gazownika i powiedział mi że to może być czujnik ciśnienia gazu i wytłumaczył ze tak może się stać jak przy kablach grzebie, trochę mało logiczny argument ale część może być uszkodzona w piątek mam do niego jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozpiąłeś przypadkiem wtyczki od tego czujnika ciśnienia gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego PS-01 to ja nawet nie ruszałem, na forum staga dowiedziałem się że mam problem z wtryskami, prawdopodobnie uszkodzone :facepalm:

Zauważyłem że jak złożyłem to przez przypadek nie te kostki ze sobą spiąłem i tak jeździłem, myślę że przełączał się na gaz bo próbował się sam kalibrować ale jak przekręcałem kluczykiem to zapłon się wyłączył ustawienia zresetowały do fabrycznych i dalej błąd. Przepiąłem kostki prawidłowo tylko nie mogę za bardzo pojeździć bo do stacji daleko a żydówa się już pali, dam znać wieczorem czy moja tez jest słuszna.

---------- Post dopisany 28-03-2013 at 14:15 ---------- Poprzedni post napisany 27-03-2013 at 16:12 ----------

No niestety moja szaleńcza teoria okazała się szaleńcza :D

Jutro diagnostyka, to odkopię temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up też bym chciał żeby to była informacja o serwisie, ale podobno serwis to 2 krótkie i jeden długi. No chyba że masz racje bo te dziadowskie valtek trzeba regulować co 10 tyś i może tak jest ustawione, bo poprzedni właściciel był na serwisie ostatnio 15 tyś temu.

Panowie nie robiąc zbędnego spamu, odezwę się wieczorem po wizycie u gazmena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak że odpięła mi się wtyczka w zaworze w parowniku i miałem identyko tak samo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...