Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Panel klimatronika sam zmienia prędkość nawiewu


jaszczur13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może to wydać się śmieszne, ale mój klimatronik żyje własnym życiem tzn. sam zmienia prędkość nawiewu, pomimo że nie mam ustawione AUTO ;( Jest to trochę uciążliwe i niebezpieczne, bo od czasu do czasu w czasie jazdy z nienacka dostaje po twarzy potężnym strumieniem powietrza i zamiast skupiać się na jeździe muszę od nowa regulować klime :angry: Czy ktoś spotkał się z taka usterką? Będę wdzięczny za każdą poradę jak tą przypadłość usunąć. Pozdrawiam :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i u mnie to samo, nie wiadomo kiedy strzela na maxa

ustaw auto wylacz klime bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie AUTO klimatronik w przeciwieństwie do zwykłej klimatyzacji ma za zadanie utrzymać zadaną temperaturę i właśnie temperatura jest wtedy jedynym wprowadzanym przez użytkownika parametrem. Siła nawiewu i jego kierunek (góra, nogi...) sterowane są automatycznie. U mnie maksymalny nawiew włącza się jeśli auto postoi np. na słońcu i mocno się nagrzeje, wtedy gdy zadaną ma temp. znacznie niższą wieja na maxa. Ale jeśli jadę i warunki termiczne nie zmieniają się gwałtownie (bo to raczej nie możliwe), to gwałtownych zmian siły nawiewu nie ma.

Możliwe, że masz uszkodzony czujnik temperatury, który świruje i przez to nawiew nie działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma. znajdz sobie inny problem np. brak mocy przy 2000 obrotów lub niewidoczny FIS na liczniku :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo jest u mnie :) winą są czujniki temperatury jeśli się nagżeje czujnik to zwiększy się nawiew nawet jak masz klimatronik w manualu :) U mnie wystarczy zmniejszyć prędkość nawiewu i spokuj do momentu gdy wyłączę i włączę ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na srodku podszybia z przodu - czujnik nasłonecznienia kabiny to sie nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...