Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zawieszenia 1BV na 1BE czyli na miększe.


Rolando

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w moim audi a4 b6 posiadam zawieszeni 1BV czyli typowo sportowe dodatkowo usztywnione, z uwagi na beznadziejne drogi w mojej okolicy chce w jakiś sposób ulepszyc komfort jazdy, bo niedługo mi sie moje audi rozpadnie:), czy istnieje możliwość wymiany np, samych sprężyn na jakieś miększe, bądź wymiana amorków na miększe unikając dużych kosztów, oraz aby geometria kół nie była naruszona, w serwisie audi otrzymałem informacje że koszt wymany to ok 7.000 zł

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w moim audi a4 b6 posiadam zawieszeni 1BV czyli typowo sportowe dodatkowo usztywnione, z uwagi na beznadziejne drogi w mojej okolicy chce w jakiś sposób ulepszyc komfort jazdy, bo niedługo mi sie moje audi rozpadnie:), czy istnieje możliwość wymiany np, samych sprężyn na jakieś miększe, bądź wymiana amorków na miększe unikając dużych kosztów, oraz aby geometria kół nie była naruszona, w serwisie audi otrzymałem informacje że koszt wymany to ok 7.000 zł

Hej. Wymiana z zawieszenia 1BV na 1BE na pewno pomoże bo miałem możliwość jeździć na obydwu zawieszeniach i różnica jest znaczna.Niestety sama wymiana sprężyn nie załatwią sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę aby nie zakładać nowego tematu :whistling:

Przerabiał ktoś wymianę amortyzatorów z 1bv na amortyzatory z 1be? Sprężyny z tego co ustaliłem na forum są te same przy 1bv i 1be.Obecnie mam zawieszenie 1bv i jest trochę za twarde jak dla mnie, ale z drugiej strony nie chciał bym zmieniać na serię aby nie stracić wizualnie.

---------- Post dopisany 02-06-2014 at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany 01-06-2014 at 13:29 ----------

up

Panowie nikt nie przerabiał takiego tematu:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny te same, amorki inne, zmieniasz je i wszystko, co ma ktoś Ci jeszcze powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się różnią amorki 1BV a 1BE(miejsce oparcia kielichów). Zdjęcie z innego tematu.

Zmiana amorków na 1BE powinna załatwić sprawę.

amortyzator_prz_d_a4_b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z widoczną fotką nie zgodzę się do końca, mam amortyzatory 1BV i kupiłem zwykłe KYB 341845

Sprawdzałem osadzenie podstawy sprężyny na amortyzatorze - jest taka sama wysokość w obu amortyzatorów a na tej fotce owszem jest widać różnice ale ciekawe jak wygląda podstawa sprężyny bo może być inny kształt i może być wysokość taka sama /// oczywiście ja piszę o amortyzatorach jakie są w B7 a możliwe że B6 będzie taka różnica jak na foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeszcze pisał, że niby w 1bv są inne wahacze niż w 1be

To są amory z A4 B5, są inne postawy ale jest różnica jednego centymetra między 1be i 1 bv. Jeśli chodzi o 1bv w b5 to górne wahacze są inne i drążki kierownicze z końcówkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeszcze pisał, że niby w 1bv są inne wahacze niż w 1be

Też właśnie mnie interesuje jakimi elementami różni się zawieszenie 1BE od 1BV. I tak jak kolega pisał wcześniej też się spotkałem z taką informacją tylko nie wszystkie wahacze. Co czytam wszystkie tematy to są sprzeczne ze sobą. Mógłby się ktoś wypowiedzieć ogarnięty do końca w tym temacie którymi elementami różni się zawieszenie jedne od drugiego. Zbliża mi się wymiana wielkimi krokami w zawieszeniu 1BV i chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie. Nie ukrywam że też z chęcią przesiadłbym się na zawieszenie 1BE bo miałem okazję jeździć na obydwu oryginalnych zawieszeniach i według mnie na nasze drogi lepiej się nadaje te zawieszenie ale pod warunkiem że nie musiałbym wymieniać większości elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...