Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy zuzyte świece moga wpływac na zuzycie paliwa?


Furio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

nie, nie będą miały. Wymieniałem ostatnio i żadnej różnicy nie zaobserwowałem. Będziesz miał problem z równą pracą silnika, tak jak kolega wyżej napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec w swojej A-4 wymieniłem swiece i przewody i zadnej róznicy niezauwazyłem,przewody były popekane a swiece w opłakanym stanie (tak twierdzili Ci co sie znaja) Jak rowno pracował tak pracuje , spalanie i przyspieszenie takie samo przynajmniej nie ma jakiejs odczuwalnej roznicy:)ale głowa spokojna ze jest to nowe i lepsze samopoczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec w swojej A-4 wymieniłem swiece i przewody i zadnej róznicy niezauwazyłem,przewody były popekane a swiece w opłakanym stanie (tak twierdzili Ci co sie znaja) Jak rowno pracował tak pracuje , spalanie i przyspieszenie takie samo przynajmniej nie ma jakiejs odczuwalnej roznicy:)ale głowa spokojna ze jest to nowe i lepsze samopoczucie.

wymiane przewodow to bys poczul jakbys jezdzil zagazowana niunia...i to bardzo

co do swiec to jak beda "zuzyte" (tak jak jest w temacie) to paliwo bedzie niedopalane i tyle (bo nie slyszalem o benzyniaku z samozaplonem) wiec jakas iskra musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bo nie slyszalem o benzyniaku z samozaplonem) wiec jakas iskra musi byc

No co ty Murzyn, nigdy maluchem na gazolinie nie jeździłeś :mrgreen: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz ile ci pali bo może to normalne dla tego motorka i stylu jazdy.

A co do świec to pewnie że ma wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zaczyna mnie to już irytować.W trasie pali dobrze czyli gdzieś 8 litrów, może ciut więcej natomiast po ostatnom tankowaniu przejechałem w mieście około 150 km na 26 litrach!!!!!!!To chyba jakies nieporozumienie.założę nowy temat z zpytaniem o co chodzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn: Dlaczego twierdzisz iz jezdzac na gazie odczuwalna jest wymiana swiec? Masz namysli wymiane swiec na jakies inne specyficzne, czy wymiane swiec po kilkudziesieciu tysiacach km zrobionych na gazie? Ostatnio zalozylem gaz, gazownik nic nie wymienial ani swiec ani przewodow auto chodzi tak samo na gazie jaki i na benzynie, czy powininenem wymienic swieczki?

[ Dodano: 25-04-2007, 12:47 ]

Sorry, chodzilo mi o przewody, a nie swieczki.

[ Komentarz dodany przez: wiki: 25-04-2007, 14:32 ]

to już proszę kontynuować w odpowiednim dziale z gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częstsze wymiany kabli zapłonowych i świec, i ustawianie przerwy bo do gazu powinna być mniejsza niż standardowo, droższy przegląd, szybsze niszczenie oleju, wydechu, sondy lambda = częstsza ich wymiana, wypalanie źle ustawionych zaworów i gniazd = szybka śmierć całego silnika, strzały mogące zniszczyć np. przepływomierz, który w przeciętnym aucie jest wart kilka tyś. zł (nowy), serwisowanie instalacji (czyszczenie, wymina membran itd.), możliwość uszkodzenia cewki zapłonowej czy tranzystorów mocy (do przeskoku iskry jest potrzebne wyższe napięcie) która też sporo kosztuje, ogólne problemy wiążące się z montażem w kiepskim zakładzie - czasem auto nie chce nawet zapalić, zapiekanie się wtryskiwaczy (jeśli są nieużywane), jeśli jest źle odłączona to też niszczenie pompy paliwa, no i koszt samej instalacji;

jeśli auto jest nowoczesne, to często użytkowanie go na gazie powoduje większe koszty niż jazda na benzynie - szczególnie, gdy ktoś chce by gazu paliło tyle co benzyny (co jest nienaturalne, bo powinno ok. 20% więcej) - wtedy śmierć silnika szybka (przegrzewanie, wypalanie, pierwsza pewnie uszczelka głowicy padnie) - bilans i fizyka są nieubłagalne - silnik albo pali paliwo, albo siebie

Troszke zboczylem z tematu :wink: ale moze sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...