Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgrzytająca skrzynia manualna , dodatek do skrzyni biegów


martin26110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem iż moja skrzynia nie działa jak powinna, nie to że zgrzyta ale bieg niie wchodzą tak idealnie i gładko jak np w peugoecie 406 mojego kolegi:facepalm: olej wymieniony na 75w90 GULF orginalny 50zl / 1l. Czy warto dolać jakiś specyfik typu STP czy Liqui Moly aby skrzynia rzekomo chodziła jednym palcem ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie biegi wchodzą ci ciężko to znaczy że musisz zajrzeć do wysprzęglika, pompy sprzęgła lub ostatecznie do sprzęgła i docisku. Jeżeli po wyłączeniu silnika biegi wchodzą lepiej to wszystko co napisałem wyżej jest do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby skrzynia rzekomo chodziła jednym palcem ?? :wink:

Myślę że tu trochę przesadziłeś z tym jednym palcem :decayed:

olej wymieniony na 75w90 GULF orginalny 50zl / 1l

Co do oleju to na pewno nie jest to olej ori do :audi:

Tak wygląda ori :audi: a koszt jego jest dobrze ponad 100 zł za 1l

SSL27107.jpg

nie dolewaj nic do oleju bo szkoda kasy a i tak nic tym nie osiągniesz

Przyglądnij się wysprzęglikowi jak Kolega wyzej napisał i ewentualnie prze pompij mu olej na nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie biegi wchodzą ci ciężko to znaczy że musisz zajrzeć do wysprzęglika, pompy sprzęgła lub ostatecznie do sprzęgła i docisku. Jeżeli po wyłączeniu silnika biegi wchodzą lepiej to wszystko co napisałem wyżej jest do sprawdzenia.
no własnie na zgaszonym silniku to szał p... z zmienianiem biegów , mocniej dmuchne i sie zmienia :)

---------- Post dopisany at 21:41 ---------- Poprzedni post napisany at 21:38 ----------

sprzegło i docisk był wymieniony, musze sprawdzić pompe i wysprzeglik. a trzeba wyjmować skrzynie zeby to sprawdzić??to bym podmienił na nowy i zobaczył i trzeba plyn jakiś spuszczać i odpowietrzać na nowo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzegło i docisk był wymieniony, musze sprawdzić pompe i wysprzeglik. a trzeba wyjmować skrzynie zeby to sprawdzić??to bym podmienił na nowy i zobaczył i trzeba plyn jakiś spuszczać i odpowietrzać na nowo??

Nie trzeba wyjmować skrzyni ...

Wysprzęglik jest po lewej stronie skrzyni , Na razie nie demontuj go tylko przepompuj płyn hamulcowy przez niego ..Tak jak hamulec ..

Jedna osoba pompuje tak jak hamulcem tylko sprzęgłem ..a druga odpowietrza na wysprzęgliku... Uważaj na odpowietrznik by go nie ukręcić ..Jest troche nie wygodnie ale da rade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem wymianę płynu w sprzęgle za pomocą strzykawki, odpowietrznik jest plastikowy więc delikatnie i trzeba go trochę mocniej wykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z oporem wchodzi jedynka(tak jakby się blokowała) kiedy jadę bardzo powoli , można powiedzieć toczę się, co to moze oznaczać? jak ruszam z miejsca jest ok poza tym, ze szarpie. No i kiedy wrzucam trójkę to coś zgrzyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgrzyta "3" to oznacza, że synchronizator się wysypał. Ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że trzeba rozbierać skrzynię żeby go wymienić? ile taka może kosztować łącznie z wymianą oleju w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że trzeba rozbierać skrzynię żeby go wymienić? ile taka może kosztować łącznie z wymianą oleju w skrzyni?

Inaczej się nie da. Olej około 100zł, synchronizator coś chyba koło 170zł i robocizna. Przydałoby się przejrzeć pozostałe synchronizatory, łożyska, uszczelniacze... Taniej poszukać 2 skrzyni i mieć nadzieję, że się zaraz nie rozleci lub jeździć na zgrzytającej aż się rozpadnie całkiem. Moja zgrzyta już od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...