Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne klekotanie na zimnym


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis podczas odpalania auta usłyszałem klekotanie przez 5 sekund. tak jak by zawory. czym to moze byc spowodowane? nigdy dotad nie słyszałem tego klekotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łancuch terkocze a nie klekocze. a z reszta 2 miesiace temu został wymieniony łancuch wraz z napinaczem. cisnienie oleju było w tamtym roku mierzone i było ok. a moze za mało oleju jest w silniku i dla tego klekocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to już coś :) no olej jeszcze w miarę ja wymieniam przy 11 - 12 tys. wstaw może jakiś filmik, to coś więcej będzie wiadomo podłącz VAG możliwe że i on coś pokazał sprawdź poziom oleju, i nie wiem co jeszcze ci pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysluchaj sie dobrze. byc moze samoregulatory luzow zaworowych sie koncza. Ew sprawdz cisneinei oleju na zimnym i cieplym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacze moze zrobi sie cieplej to zmienie olej odrazu zajrze pod mise (moze pompe oleju wymienie) . a jaki bedzie koszt wymiany samoregulatorow? bo nie slyszalem o czyms takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj pierwsze zmienic olej. jak chcesz zajzec pod miske to przeczysc sobie smok. Nie wymieniaj pompy olejowej bez spawdzenia jakie daje cisnienie. Szkoda pieniedzy wydacac bez sprawdzenia. Jak sie nie myle to ok 35zl za sztuke samoregulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest tych samoregulatorow az 20 :facepalm:. zerkne pod miche przy zmianie oleju. sie zobaczy co tam jest. teraz na motulu jezdze a szwab na castrolu . moze jakis nagar pompe oleju zasyfił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu mowie żebyś sobie ciśnienie oleju sprawdził przed ściągnięciem miski żebyś miał punkt odniesienia po czyszczeniu smoka czy coś dało czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by zrobić płukankę silnika jakimś dobrym preparatem to myślicie że oczyści smok jeśli sa nagary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze ten cisnienie. sie okaze. a tak po za tym to castrol az takiego nagaru nie zostawia ostatnio wymieniałem napinacz i po sciagnieciu pokrywy zaworow zawory były tak czyste ze az sie zdziwiłem. no jak by nie było to auto ma nalatane ponad 320 tys to juz cos . :wink:

---------- Post dopisany at 16:38 ---------- Poprzedni post napisany at 07:40 ----------

prawdopodobnie te klekotanie jest spowodowane mała iloscia oleju w silniku . dzis dolałem 0.5l i nie klekotał . mam padnieta uszczelke pod pokrywa zaworow i to tamtedy ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej zrób porządek z tą uszczelką bo pewnego dnia możesz się zdziwić jak olej całkiem wycieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryba jak bys czytała wszystko po kolei to bys wiedziała ze tylko MOTULA leje do auta. a uszczelkie wymienie jak narazie to mało jezdze autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''ryba jak bys czytała wszystko po kolei to bys wiedziała ze tylko MOTULA leje do auta.''

koleżanka chciała pomóc a Ty Ją z góry

też zaglądam do różnych działów i widzę,że w niektórych udzielasz się bez przeczytania wszystkich postów lub nie na temat-tylko bez obrazy kolego.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czcytam całego watku tylko posty autora tematu bo zeby czytac wszystko po kolei to by dnia zabrakło. ale to nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...